Podklady pro studium boje dřevcovou zbraní

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Podklady pro studium boje dřevcovou zbraní

Příspěvek od Siegfried »

mercenary napsal: A co si budem říkat, překládat staroněmčinu....
To jo ale jinak tady http://www.thearma.org/manuals.htm máš u většiny překlady do angličtiny
A další čtyři věci už jsou i s přeladm do češtiny :) Takže bych nebyl až tak skeptický, určitě je dobré jak říká majlo si to přečíst abys pak věděl o čem je ve výuce řeč, a naučíš se tak i lépe interpretovat :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Majlo
Příspěvky: 9
Registrován: 25 Črv 2009, 08:35

Re: Podklady pro studium boje dřevcovou zbraní

Příspěvek od Majlo »

mercenary napsal:Já bych se bál toho, že nepochopím co chtěl básník obrázky ve fechtbuchu říci, přece jen je to obrázek.... aby ses nenaučil nějakou hovadinu, kterou se budeš horko těžko odnaučovat. Zatím se mi vyplatilo věřit Vytopilovi, přece jen k tomu přistupuje velmi zodpovědně a jede opravdu podle fechtbuchů, toho domyšleného tam bude minimum. A co si budem říkat, překládat staroněmčinu....
Tak pokial to budes chciet interpretovat cisto podla obrazkov tak to je lepsie s tym ani nezacat ;) .
Ak by si si an to zobral ale chvilku casu a pripravil sa, vikendovka bude mat hned inu uroven. Ked dojdes a budes vediet porovnavat vase interpretacie namiesto toho aby si len pocuval a pocuval. To je ale hold o pristupe.
A ohladne staronemciny. Tak ako pise Siegfried. Je vcelku dost prekladov o ktore sa da pri vlastnej interpretacii opriet ked je treba, existuju online staronemecke-nemecke slovniky. Nie je to az take zlozite len treba chciet.
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Podklady pro studium boje dřevcovou zbraní

Příspěvek od mercenary »

Netvrdím že to nejde, jen jsem se vydal cestou důvěry ve Vytopiloviny. Přiznám se, že na šerm mi nezbývá čas a co se historie týče, snažím se spíš shánět podklady pro řemeslo, mimo jiné mi to občas vydělá nějakou kačku. Takže to byl jen názor. Nahlas se přiznávám, že překládat něco ze staroněmčiny do němčiny a posléze do češtiny je na mě trochu moc. Přece jenom jsem obyčejný kovář a ne profesor historie. Takže se držím sého kopy-éé kovadliny...
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Podklady pro studium boje dřevcovou zbraní

Příspěvek od Siegfried »

mercenary napsal: Nahlas se přiznávám, že překládat něco ze staroněmčiny do němčiny a posléze do češtiny je na mě trochu moc.
Ch jo a proto máme překlady do angličtiny a češtiny s možností přístupu k původnímu textu a případným dohledáním staroněmeckých slov ve slovníku :) Muhehe, protože já radši ověřuji, než důvěřuji, často se mi to vyplatilo :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Vojenství, taktika, války, opevnění a technika boje”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti