Zhodnocení ročníku 2009

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Tóna
Příspěvky: 119
Registrován: 09 Lis 2008, 14:59
SHŠ: Truvéři ze Dvora Králové
Místo/Bydliště: Benešovo nábřeží 1898 Dvůr Králové nad Labem 544 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Tóna »

Random napsal: Je zajímavé, že já mám s diváky z dolního tábora zkušenost vcelku opačnou, zdálo se mi, že si taky nechtějí moc hrát. Třeba při předváděčce pík na výzvu přidat se k pikenýrům nereagoval vůbec nikdo. Nejdřív jsem někoho přemluvil, pak se přidala nějaká děcka (to se mi ale na píky teda vůbec nehodilo), ale pak nás zachránili vyběhnuvší pikenýři, kteří probrali dav s výkřiky "neslyšels, jsi dobrovolník, mazej si pro píku!" a pár duší nahnali.
No, a mám dojem, že si ehm.....z vlastního přání dobrovolníci....odvezli rozhodně hluboký zážitek, žel ne moc pozitivní, ale spíš traumatizující. Ty píky jsou těžký i pro dospělýho, natož pak pro prepubertální a pubertální kluky.Nevypadali, že by se nějak extra bavili. Ne, že by to jejim baculaťoučkejm tvářičkám neprospělo, ale stejně.Navíc s náma nemůžou cvičit něco, co neumí, prostě se mi to zdálo jako docela nedomyšlenej nápad je zakomponovat tímhle způsobem.Dalo by se to udělat líp a zábavnějc pro civilní účinkující.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Maršálek »

souhlas s Lazarem, že by každé vojsko by mělo mít určeného a jasně ozančeného velitele, který by fungoval po celou dobu kempu od pátečního večera do nedělního rány - tedy již před bitvou. výrazně to pomůže organizaci a dotyční mohou komandovat své lidi podle potřeby ;)

k zapojení diváků - co příště dopředu určit dvojici verbířů z každého vojska (tedy i měšťanů)? volně podle situace budou tahat lidi do děje a nahánět je i k výcviku (a diváci před nimi budou stylově utíkat :badgrin: )
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Siegfried »

Tóna napsal: No, a mám dojem, že si ehm.....z vlastního přání dobrovolníci....odvezli rozhodně hluboký zážitek, žel ne moc pozitivní, ale spíš traumatizující. Ty píky jsou těžký i pro dospělýho, natož pak pro prepubertální a pubertální kluky.Nevypadali, že by se nějak extra bavili. Ne, že by to jejim baculaťoučkejm tvářičkám neprospělo, ale stejně.Navíc s náma nemůžou cvičit něco, co neumí, prostě se mi to zdálo jako docela nedomyšlenej nápad je zakomponovat tímhle způsobem.Dalo by se to udělat líp a zábavnějc pro civilní účinkující.
Příště můžeme vzít ty kratší píky co jsme s nima cvičili dřív nebo jim dát kopí či "tužky"

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Tóna
Příspěvky: 119
Registrován: 09 Lis 2008, 14:59
SHŠ: Truvéři ze Dvora Králové
Místo/Bydliště: Benešovo nábřeží 1898 Dvůr Králové nad Labem 544 01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Tóna »

Dát jim určitě tužky, vymyslet blbuvzdorný ojeb jak na eis zwo dry mít píku ve stejným postu jako my, naučit je se otočit a sklopit píku a zbytek věcí s nima nedělat-na to by bylo určeno pár jmenovaných lidí od nás, kteří by si je vzali bokem a chvilku s nima cvičili to, co se od nich očekává, pak by se teprv mohli zařadit do jednotky a hrát si s náma a jako vyvrcholení jim ukázat a vysvětlit nějaké triky s odkloněním našich pík a pak provést ''Bitvu'' oni proti nám kde by nás za pomalého tempa ''jako rozsekali'' naučenýma technikama. Hele mámo, von nám ten náš Kuba pěkně těm šaškům natřel má u diváků skoro vždycky úspěch.
Maršálek napsal: k zapojení diváků - co příště dopředu určit dvojici verbířů z každého vojska (tedy i měšťanů)? volně podle situace budou tahat lidi do děje a nahánět je i k výcviku (a diváci před nimi budou stylově utíkat :badgrin: )
No, můj názor asi není zas tak důležitej,bo jsem nováček, ale musím říct, že tenhle nápad se mi líbí.
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Random »

Tóna napsal:Navíc s náma nemůžou cvičit něco, co neumí, prostě se mi to zdálo jako docela nedomyšlenej nápad je zakomponovat tímhle způsobem.Dalo by se to udělat líp a zábavnějc pro civilní účinkující.
Svého nápadu se trochu zastanu. Nedomyšlený mi nepřišel, jen špatně provedený. Prcky jsme neměli brát, ale chlapi prostě nebyli. Já jsem si asi naivně myslel, že mezi diváky najdeme pád maníků, kteří si to s námi rádi zkusí. No, nenašli jsme :cry: , ale jak říkám - svoji roli sehrálo to, že tam diváků obecně nebylo moc.

Krátké píky - souhlas, to by pomohlo výrazně, ale měli jsme ten rozjezd trochu rozpačitý ... úmorné vedro, doobědvávání, odvody na dětskou stezku ...

Do budoucna jsem si pak říkali, že bychom třeba předvedli nácvik i toho průstřelu, že by to bylo zábavnější ...

Narvek: Pikenýrů není nikdy dost, tak nestát, nekoukat, ušít 15.kové hadry a hlásit se některému rotmajstrovi na mustruňk! Poslední volná místa v kantonech Bern, Schwyz a Uri! Grandson!
Naposledy upravil(a) Random dne 13 Srp 2009, 09:24, celkem upraveno 1 x.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

Random napsal:
Tóna napsal:Navíc s náma nemůžou cvičit něco, co neumí, prostě se mi to zdálo jako docela nedomyšlenej nápad je zakomponovat tímhle způsobem.Dalo by se to udělat líp a zábavnějc pro civilní účinkující.
Svého nápadu se trochu zastanu. Nedomyšlený mi nepřišel, jen špatně provedený. Prcky jsme neměli brát, ale chlapi prostě nebyli. Já jsem si asi naivně myslel, že mezi diváky najdeme pád maníků, kteří si to s námi rádi zkusí. No, nenašli jsme :cry: , ale jak říkám - svoji roli sehrálo to, že tam diváků obecně nebylo moc.

Krátké píky - souhlas, to by pomohlo výrazně, ale měli jsme ten rozjezd trochu rozpačitý ... úmorné vedro, doobědvávání, odvody na dětskou stezku ...

Do budoucna jsem si pak říkali, že bychom třeba předvedli nácvik i toho průstřelu, že by to bylo zábavnější ...

Narvek: Pikenýrů není nikdy dost, tak nestát, nekoukat, ušít 15.kové hadry a hlásit se některému rotmajstrovi na mustruňk! Poslední volná místa v kantonech Bern, Curych, Schwyz a Uri! Grandson!
Curych má lidí dost, ať táhnou žebrat jinam, třeba do té ďury....teda pardon, Uri :)
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Jindřich mž
Příspěvky: 26
Registrován: 01 Črv 2009, 20:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Jindřich mž »

Velmi zdařilá akce !!! Letošní ročník byl pro mne jednou z nejlepších akcí vůbec !
Co vytknout - Zbytečně tvrdý přístup některých jedinců v bitvě , civilní brýle ke kostýmu , posraný záchod v tělocvyčně (Ku...a , když to poseru , tak to po sobě uklidím !!!) .Trochu mne mrzí , že mi někdo ukradl ( půjčil si a nevrátil )v noci lampu ze stolu před stanem .
Co pochválit - Organizátory ! , polní kuchyni za dobré pokrmy a trpělivost s námi , masa lačnými hladovci :lol: !
Naposledy upravil(a) Jindřich mž dne 13 Srp 2009, 21:14, celkem upraveno 1 x.
"Hezký vesnice hezky hoří"
Avatar uživatele
sherchan
Příspěvky: 500
Registrován: 27 Říj 2008, 01:03

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od sherchan »

"Curych má lidí dost, ať táhnou žebrat jinam, třeba do té ďury....teda pardon, Uri :) "

Á, pán má nosánek nahoru... tak bacha ať nešlápneš na hrábě! :D
A vůbec - s takovou moc rekrutů nezískáme... :)
Avatar uživatele
Šimon z Curychu
Příspěvky: 248
Registrován: 21 Říj 2008, 12:21
SHŠ: Kompanie z Curychu
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Šimon z Curychu »

sherchan napsal:"Curych má lidí dost, ať táhnou žebrat jinam, třeba do té ďury....teda pardon, Uri :) "

Á, pán má nosánek nahoru... tak bacha ať nešlápneš na hrábě! :D
A vůbec - s takovou moc rekrutů nezískáme... :)
to víš, namyšlení měšťani :))))
Šimon Christian Attinger
Curyšská hotovost
Obrázek
Zürich, die berühmte Stadt
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Random »

Na základě Šimonovy reakce jsem Curych z nabídky volných míst vyškrtnul, nechal jen tři zbývající kantony. I když souhlasím se Šerchánem, lidí není NIKDY dost, když je nechceš, koupí jiný (hrome, neslyšel jsem tohle někde?).
Naposledy upravil(a) Random dne 14 Srp 2009, 11:41, celkem upraveno 1 x.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Iron
Příspěvky: 480
Registrován: 13 Pro 2008, 13:43

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Iron »

Na akci jsem byl jako divák, vcelku si ji užil a líbila se mi.

Zkusím neopakovat to, co už tu zaznělo.

Výcvik švýcarů se mi líbil, ale popravdě jsem si to jako divák zkusit nechtěl, protože jsem se soustředil spíše na celou jednotku, než na jednotlivce a tudíž jsem moc nepochytil,l co má jedinec dělat(jak ručkovat, kam s druhou rukou atd.).
Nakonec jsem se nechal odvést spolu s Narvekem. První co mě překvapilo byla váha píky. Vážně jsem ji nečekal takhle těžkou. Další překvapení bylo příjemnější. Stál jsem mezi Šimonem a Argonem(alespon tuším, že se mu takhle říká) a ti mě velmi vstřícně opravovali v chybách a říkali, co mám na který rozkaz dělat a hlavně jak manipulovat s píkou, aby někomu neskončila na hlavě:)
Takže díky, chlapy, bylo to pro mě poučné a zároveň velmi příjemné.

Věci, která mi jako divákovi trošku vadily, byly akce v lese a přepadení na cestě a to, že se odehrávaly tak blízko diváků a bez vymezení scény. Někdo už tu psal, že to byla spíš hra pro učinkující (a tou by asi neměla být). Moc mě to neoslovilo. Prostě banda lidí, kteří se bez nějaké větší rozehrávky chvíli perou, honí, pobýhají kolem a nakonec se rozejdou nebo vrátí do tábora (lesa).
Dále pak tábor. Ocenil bych prohlídku (moderovanou) a klidně za ní připlati ke vstupence. Chvilku jsem po táboře coural, udělal pár fotek, prohlédl si pár věcí. Nikde jsem neviděl info o tom, jestli je tábor přístupný úplně nebo jen ta část, kde bylo vystaveno pár věcí.
No a nakonec bitva. Střety byly rychlé a svižné a toliko tvrdé jak jen píky dovolovaly. Strašně se mi líbila rozehrávka s nákupem děl a střelců. Byla skvěle postavená, role byly jasně dané, pořád jsem věděl, kdo zrovna mluví i kam se koukat a bylo to suprově prostorově rozložené. Nikdo nikoho nezakrýval, všichni krásně hráli. Rozhodně by mi vůbec nevadilo, kdyby takových scének bylo v bitvě víc. Oproti tomu scénka s ukradeným suknem, mi přišla nepřehledná, špatně postavená a zmatená.


Takže díky za fajn akci, příště se pojedu mrknout zase a vezmu i známé.:)
Všechno je dobrý, když je dost vodky
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Random »

Maršálek napsal:k zapojení diváků - co příště dopředu určit dvojici verbířů z každého vojska (tedy i měšťanů)? volně podle situace budou tahat lidi do děje a nahánět je i k výcviku
Nápad - co kdyby stačil jedna - s praporem a především s bubnem? Ti by táhli dopoledne a kde uvidí hlouček, tak by vybubnovali, že o druhém zvonění po poledni se bude konat výcvik pikenýrů, dostavte se všichni tam a tam, bojeschopní muži ochotní sloužit pod praporem atd ...
"Ad ultimum!"
Eliška
Příspěvky: 9
Registrován: 11 Srp 2009, 16:13
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Eliška »

souhlasím s Dášenkou :lol:
Avatar uživatele
Král Elfů
Příspěvky: 1
Registrován: 14 Srp 2009, 14:29
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Král Elfů »

Nácvik mě tedy docela nebavil (skoro to vypadalo, že tu bitvu vymejšlíte až tam), ale jídlo bylo vynikající, opravdu jsem se spokojeně nacpal! Posun od Burgundských válek k Švábům je ovšem neodpustitelná zrada lučištníků, elity všech armád až do vrcholného středověku.
BTW cože na straně Švýcarů nebyli žádní kušovníci, nesešli se, nebo mají v téhle době už taky utrum?
Avatar uživatele
kakac
Příspěvky: 26
Registrován: 02 Zář 2008, 17:31

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od kakac »

Pisem sice s oneskorenim ale stale mam take zive pocity zo Zbirohu ako to tu citam. Musim povedat ze toto bola jedna z najlepsich akcii na akych som kedy v zivote bol. Musim velmi vysoko ohodnotit kostymy a vybavenie vsetkych ucinkujucich. Jak svajciari, mestania tak knechti boli paradni.
Bitva samotna: podla mna to bolo vymyslene vyborne. Strasne sa mi pacil princip trojbitky - vyhli sme sa tomu nelogickemu recyklovaniu padnutych. Mne osobne sa zda o vela divnejsie, ked vidim umierat 3. krat toho isteho manika ako ked sa otvorene prizna restart bitky. Proste parada. Scenku s verbovanim strelcov som bohu zial nevidel lebo som bol jednym zo strelcov :). Co sa tyka padania svajciarov na strelbu: parada, kam som zanieril a vystrelil (dokonca aj cez dieru v nasej formacii) tak tam niekto padol. Co sa tyka dlzky jednotlivych stretov - podla mna to bolo adekvatne. Co mi hovoril Vlado, ktory bol v prvej rade s zweihanderom, tak stihol rozhnut akurat prednu radu pik a nestihol ani vytiahnut tesak kym bol zapichnuty. Podla mna radsej kratsi stret ako zbytocne dlhy. V kratkom totiz nie je cas na nejake trapne postavania typu "a co teraz" ako som si vsimol na videach a fotkach z poniektorych inych bitiek. A dalsia vec - keby boli strety dlhsie tak uz vazne nemam v poslednom cim strielat - minul som skoro celu prachovnicu :).
Co sa tyka tabora - fakt by sa hodil nejaky predom pripraveny plan. Mozno jeden navrh ako by sa to dalo riesit: zistit rozmery stanov jednotlivych skupin/zdruzeni a podla toho im vykolikovat plac na stany. Napriklad tam dat aj tabulku s menom. Aj by ste usetrili kopu energie ked uz zacnu ludia prichadzat, nebudete musiet vymyslat na mieste ako to tam zmestite. Mozno na buduci rok, ak teda scenar dovoli by sa dali spravit aj dva tabory svabsky a svajciarsky a vymyslet nejaku medzitaborovu akciu - napriklad kradnutie vlajok, ludi a tak.
Trh - nic moc, ale sam dobre viem ake je tazke zohnat nejakych aspon trosku k veci remeselnikov a stankarov. Jedine co sa mi tam lubilo boli ceny za kosiky a Alan Kvasnicka. Inak nist. Inak, mate fakt mrte vysoke ceny za drevene lyzicky.
Kuchyna - kuchar ma pravo z kuchyne kohokolvek vyhodit. To je podla mna uplne normalne. Ako clovek co tiez obcas robieva kuchara tak viem ako to dokaze vytocit ked sa mi po kuchyni ponevieraju ludia co tam nemaju co robit. A ked uz pride 10. a chce si zobnut tak zial bohu ale vyhodim ho aj trosku nevyberanejsim sposobom, je to mozno pre daneho cloveka neprijemne ale este na to nikto neumrel tak sa zase az tak moc toho nestane. Strava bola jeditelna, ale ja som trosku na ine veci a fakt vazne nemam rad krupy :) , to je ale moj problem, nehladoval som tak bolo fajn.
Celkovo na zaver - paradna akcia, dufam ze buduci rok sa tam zase uvidime, 100% to stalo za tych 400km co sme tam sli.
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti