Zhodnocení ročníku 2009

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Waffle
Příspěvky: 652
Registrován: 09 Dub 2009, 15:06
SHŠ: SHŠ Inferno, SKSKB Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Waffle »

Je to již skoro čtrnáct dní, myšlenky se usadily a tudíž i já si dovolím přihodit pár postřehů. V první řadě obrovské díky všem pořádajícím, předesílám, že Zbiroh považuji za to nejlepší co se tento rok událo. Poté, co opadlo prvotní nadšení a touha okamžitě začit na nohavici našívat bílý kříž jsem přece jen shromáždil pár negativ, více či méně objektivních. Pozitiva zdůrazňovat netřeba, jelikož jsou zjevná a zazněla tu už mnohokrát.
1) Horko. Za to ovšem nikdo nemůže.
2) Lazarem zmíněná stráž a (neexistující) chod města. Za to drbu hlavu i sám sobě, chtělo by to víc stráží a víc se střídat (20 minut nikoho nezabije ani ve vedru). Možná zapojit víc výprav do okolí. Celkově jsem pro aby měl Lazar k ruce několik pohůnků, kteří budou všechny stavět do latě.
3) Neexistence mustruňku a tímpádem několik podivných osob. Postižena byla zejména městská posádka. Několik případů brejlounů obecných.
4) Málo boje pro městskou posádku, i když to mi dalo příležitost skouknout boj švýcarů a lancošů, který byl prostě famózní.
5) Věc která mi vadí asi nejvíc a přitom se vlastně nejedná o chybu jako takovou. Je to jakási "fraškovitost" - ať už se jedná o dialogy, scénky, soundtrack. Zbiroh je akce s tak obrovským potenciálem, že je vyloženě škoda pocit opravdovosti rozmělňovat vtípkem o ekonomické krizi atd. I projevy postav byly takové...stoupovité. Celkově by myslím této akci slušela větší ponurost, napětí a vážnost. Koneckonců válečný stav nebyla žádná legrace. A pomohlo by to všem vcítit se víc do role. Ale to je jen můj osobní názor a pochopím, bude-li zadupán v prach. O koncepci rozhoduje pořadatel.
Co dodat závěrem? Už se těším na další ročník!
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od žabža »

Co se brýlí týče, bylo by asi vhodné, kdyby bylo přesně vymezeno, ve kterém čase a ve který den jsou zakázány. Pro mnohé není možné mít nasazené čočky celý den (pominu-li samozřejmě to, že je to poměrně nákladná záležitost). Kostěné obroučky bohužel nejsou taktéž řešením, protože většina krátkozrakých si musí bedlivě hlídat tvar, ohnisko a uložení skel v brýlích.

Nechci začínat nějaký flame, který by zákonitě skončil vyjádřením - když to nejde tak nejezdi. Jen by bylo asi vhodné přesně vymezit např. od 14:00-18:00 je striktně vyžadována absence jakýchkoliv nedobových záležitostí a to včetně zdravotních pomůcek (neboť by se dalo s nadsázkou říci, že ten kdo použije elastické obinadlo na pochroumaný kotník se dopouští podobného prohřešku ;-) Na pár hodin pokud to nebude celý den je většina krátkozrakých schopna čočky unosit, byť například v mém případě s téměř vždy jistým zánětem oka. Já brýle sundal ve chvíli, kdy se začali po táboře trousit diváci.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dášenka »

Až se lidstvo naučí číst, bude všem lépe ;)

Z všeobecných výstrojních podmínek: Brýle pouze po předchozí dohodě s pořadatelem, sluneční rozhodně ne!
k nalezení zde http://www.bitvazbiroh.wz.cz/podm.html

A od kdy do kdy snad vyplývá z tohoto...
http://www.bitvazbiroh.wz.cz/program.html
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od žabža »

Dášenka: máš pravdu, na odkazech jak je to s brýlemi skutečně stojí:

..Nedobové brýle nesmí být nošeny viditelně (výjimky nutno projednat)
...10:00-18:00

Obávám se však, že to nemění ani čárku na zbytku mého příspěvku. Pokud bych striktně dodržel výše uvedené je pro mne akce nepřístupná. Můžu mít desetkrát ručně ušitý kostým a vše ostatní, ale oči si prostě nevyměním. Já vím, že vy za to nemůžete :-). Na druhou stranu jsem si to měl přečíst a respektovat, to každopádně. myslím, že má paralela s obvazem, ortézou popřípadě jinou zdravotní pomůckou sedí.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dášenka »

Máš pravdu, sedí a proto třeba slečna od Kouříše byla celý Zbiroh v civilu a stejně tak Sára od Pražanů po tu část akce, kdy fotila...

Inu, život je otázkou priorit ;)
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od žabža »

nj jak jsem psal na začátku :-)

...Nechci začínat nějaký flame, který by zákonitě skončil vyjádřením - když to nejde tak nejezdi. ...

Priority jsou o volbě, my bohužel volbu nemáme. Ale chápu co tím chceš říct, jen mi to přijde hrozně nespravedlivé :"( :-D
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Dášenka »

Flejmů na toto téma již bylo ;)
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od hawkwind »

Když jsem začal jezdit na RS akce tak se na mě jeden nejmenovaný člověk vždycky strašně šklebil - furt jsem přemejšlel proč- a to asi rok nebo tak. Pak jsem zjistil, že je tak krátkozrakej, že je slepej jak netopejr - ale brejle stejně nenosil.
:)

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Siegfried »

Asi takhle, správně a účelem bylo: od prvních diváků v táboře, do odchodu posledních, inteligentní člověk jako ty to tak chápe sám od sebe, bohužel, je to věc která se těžko kvantifikuje tímto způsobem. Některým je bohužel třeba dát jasné a jednoduché pravidlo, ostatně sám víš jak je těžké jasně definovat předpis či právní formu, viz. klasický příklad s parkem a zákazem vjezdu :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
žabža
Příspěvky: 88
Registrován: 27 Dub 2009, 13:10

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od žabža »

Siegfried: jasně chápu :-)

Právě jsem se objednal na laserovou operaci očí v září. Je to sice balík peněz, ale aspoň budu mít klid :-)) Jen je mi líto těch co prostě na operaci nemůžou nebo na to prostě nemají love. Ale jo, je to asi stejné brečení jako kdyby byl člověk naštvaný, že bezruký meč nezvedne, jen jsem si do nedávna nepřipadal jako invalida :-))

Hawk: tak já s mečem bez brýlí bych byl ultra nebezpečná zbraň hromadného ničení.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Připojuji jeden snímek pro pobavení: :badgrin:
RGB_0016.jpg
RGB_0016.jpg (454.44 KiB) Zobrazeno 7416 x


A jeden pro zamyšlení (zásek do hlavy; btw, to odseknuté pírko, které nám Jiří dal do krámku, bylo vráceno tomuto majiteli):
RGB_0199.jpg
RGB_0199.jpg (310.36 KiB) Zobrazeno 7416 x
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Broďan »

Radim Vaňousek napsal: A jeden pro zamyšlení (zásek do hlavy; btw, to odseknuté pírko, které nám Jiří dal do krámku, bylo vráceno tomuto majiteli):
Radime a co je na tom k zamyšlení? Přeci nechceš tvrdit, že ten maník dal lancošovi zezadu skutečnou ránu. Snad to jenom naznačil a zlehka ho klepnul, ne? Přeci mezi náma nejsou takoví debiloví, kteří sekají zezadu do hlavy s cílem roseknutí lebky? Nebo se mýlím? Nevšiml jsem si sanitky, která by odvážela někoho s rozťatou hlavou.
A pírko vzhledem k jeho malé hmotnosti a velké pružnosti není možné tesákem "odseknout", to by musel mít čepel jak břitva. Spíš asi vypadlo, když bylo jen tak zasunuté v klobouku.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Abďa
Příspěvky: 212
Registrován: 07 Črc 2009, 11:53
SHŠ: FRACCE
Místo/Bydliště: Willenz, Hochland
Kontaktovat uživatele:

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Abďa »

Pírko bylo přišité, ale na začátku sezóny, takže už toho mělo asi dost.
Nějak si ale nevzpomínám, že by se Pavel touhle historkou nějak moc zabýval, jediný co řešil bylo že dostal okovanou pěstí do nosu a nevěděl, jestli to přišlo od nepřátel nebo od našich :p :roll:
V každém případě pokud to šlo na hlavu tak to zastavila dvojitá kůže baretu a lebka (plechová).
Avatar uživatele
Mathias
Příspěvky: 640
Registrován: 07 Srp 2008, 13:12
SHŠ: Civitas Pragensis

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od Mathias »

Nezdá se vám vespolek, že se Michi (nebo jak se to píše) v průběhu bojů a bitev pořád tlemí? Mě to přijde nadmíru podezřelé. Třeba je vyšinutý, nebo zaostalý.... Nebo hulí.... Trochu mě to děsí :shock:
Pán Búh pomoc nasse!
Avatar uživatele
umar
Příspěvky: 32
Registrován: 06 Kvě 2009, 13:08
Místo/Bydliště: Prdelní díra.

Re: Zhodnocení ročníku 2009

Příspěvek od umar »

Mathias napsal:Nezdá se vám vespolek, že se Michi (nebo jak se to píše) v průběhu bojů a bitev pořád tlemí? Mě to přijde nadmíru podezřelé. Třeba je vyšinutý, nebo zaostalý.... Nebo hulí.... Trochu mě to děsí :shock:
A není jedinej, pomalu na každé druhé fotografii najdeš někoho kdo se něčemu zubí...potom to má vypadat na těch fotkách jako boj.. :roll: i když osobně na tom budu asi nápodobně
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů