Schwarzschaller

Josef
Příspěvky: 40
Registrován: 07 Ún 2008, 23:35

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Josef »

Na plech se dá velice úspěšně malovat olejovými barvami.Prodávají se v obchodech s potřebami pro výtvarníky.Jenom se obávám,že to bude dosti dlouho schnout ,protože plech nesaje narozdíl od jiných podkladů (plátno,dřevo) používaných v malířství.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od noxter »

Mojshe napsal:ten člověk se jmenuje Frank May, ze skupiny Ad Infinitum. nejlepší bude, když se na předlohu zeptáš přímo jeho: f.may@sw-machines.de

(ještě stránky: http://www.adinf.de)

Dík, zkusím něco zpachtit NJ a poptám se...
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Romikov »

Josef napsal:Na plech se dá velice úspěšně malovat olejovými barvami.Prodávají se v obchodech s potřebami pro výtvarníky.Jenom se obávám,že to bude dosti dlouho schnout ,protože plech nesaje narozdíl od jiných podkladů (plátno,dřevo) používaných v malířství.
Olej schne vždycky dlouho - to je právě potřeba když maluješ obrazy.
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od noxter »

jen tak pro zajímavost další kousek Schwarzschaller z http://www.hermann-historica.com/ (jedná se o repliku)
Přílohy
Schwarzschaller, Hermann - H. 2.JPG
Schwarzschaller, Hermann - H. 2.JPG (29.44 KiB) Zobrazeno 6943 x
Schwarzschaller, Hermann - H..JPG
Schwarzschaller, Hermann - H..JPG (67.47 KiB) Zobrazeno 6943 x
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od Broďan »

Tak jsem se těšil na originál, který ještě neznám a ona je to replika, škoda :evil: .
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
noxter
Příspěvky: 217
Registrován: 12 Pro 2008, 00:13
SHŠ: http://www.rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od noxter »

mea culpa ..... nějak jsem to v tom popisku nezaregistroval :cry:(což je paradox, když tím ten popisek začíná) , mám to smáznout?
Kdo uteče vyhraje, kdo nepřijde nemusí utíkat...
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od LosPedros »

Já bych to tu nechal. Schwarzschaller si stejně bude pořizovat málokdo, takže pravděpodobnost že by se nechal uvést v nějaký omyl tímto obrázkem je nejspíš mizivá. Krom toho by zbytek diskuze nedával už takový smysl.
Chtěl jsem ještě poznamenat, že je to celkem zdařilá replika, ale pak mě trknul ten tvar přilby. Přilby tohohle typu asi většinou neměly takový výrazný hřeben. Je tak?
jezisek
Příspěvky: 19
Registrován: 19 Kvě 2009, 13:10

Re: Schwarzschaller

Příspěvek od jezisek »

Zdravím, jsem taky pro ponechání, v textu slovo replika snad nikdo nepřehlídne :-)

Jj, hřeben je podivnej, co sem zatím zaznamenal, tyhle věci byly zezhora placatý, a taky tvar zadní části se mi nějak nepozdává, ale povrch je zvládnutej moc hezky, když sem tuhle záležitost na hermanhistorica viděl, ze slova replika sem byl dost zklamanej, už sem se těšil na něco unikátního :lol:
Kateřina
Příspěvky: 122
Registrován: 14 Črc 2008, 16:24

Re: Originály zbraní a zbroje

Příspěvek od Kateřina »

Broďan napsal:Zmínka o uchycení potahu těchto šalířů pomocí dvojic dírek je právě v něm. textu z Hermannovy aukce. Žádný dochovaný potah jsem neviděl. Pokud jsou tyhle šalíře malované, tak přímo na plech, nikoliv na potah. Dvojice dírek mají i ty malované šalíře. Odstranění poškozené malby a následné vyleštění či načernění helmy v novověku je věc obvyklá.
Takže opět musíme spekulovat. Například tak, že potah mohl chránit malování přilby při převozu. Sice může překvapit komplikovanost řešení, když by to mohl vyřešit polstrovaný kufr, není to však nepravděpodobné.
Další pravděpodobné vysvětlení je, že se takto uchycovaly esteticky pojaté, např. vycpávané, textilní či kožené ozdoby . I když je těch dvojic dírek na přilbě docela hodně, stejně by celistvý tenký potah nebyl pořádně našponován a někde by se krčil a odstával.
Tyhle dvojice dírek se vyskytují i na jiných typech přileb a mám v PC jeden burgonet ze 16. stol., na kterém jsou části silného potahu, který má zřejmě ochrannou, ale snad i estetickou funkci.
Třeba se mému dotazu vysměješ, ale napadlo mne, zda uživatelé těch přileb nemohli používat potah a případně i vnitřní polstrování podobně, jako tomu je u moderních vojenských a policejních přileb. Tedy z měkkého a pružného materiálu (tehdy plsti), který zvenku chrání přilbu před mechanickým poškozením a zevnitř uživatelovu hlavu alespoň částečně před bolestivými otřesy. Navíc má plst tu pěknou vlastnost, že se rychle přízpůsobí tvaru toho, na co je navlečena; potah tedy může vyhovovat i estetickým kriteriím. Takový potah ani nemusí být moc silný, záleží hlavně na hustotě plsti.
Ty dirky k takové úvaze přímo svádějí, ale samozřejmě mohu být úplně vedle. Napadlo mne to, protože se momentálně učím pracovat s plstí a postupně zjišťuji, k čemu všemu je tento materiál užitečný...
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Re: Originály zbraní a zbroje

Příspěvek od Žoldák »

Kateřina napsal:
Broďan napsal:Zmínka o uchycení potahu těchto šalířů pomocí dvojic dírek je právě v něm. textu z Hermannovy aukce. Žádný dochovaný potah jsem neviděl. Pokud jsou tyhle šalíře malované, tak přímo na plech, nikoliv na potah. Dvojice dírek mají i ty malované šalíře. Odstranění poškozené malby a následné vyleštění či načernění helmy v novověku je věc obvyklá.
Takže opět musíme spekulovat. Například tak, že potah mohl chránit malování přilby při převozu. Sice může překvapit komplikovanost řešení, když by to mohl vyřešit polstrovaný kufr, není to však nepravděpodobné.
Další pravděpodobné vysvětlení je, že se takto uchycovaly esteticky pojaté, např. vycpávané, textilní či kožené ozdoby . I když je těch dvojic dírek na přilbě docela hodně, stejně by celistvý tenký potah nebyl pořádně našponován a někde by se krčil a odstával.
Tyhle dvojice dírek se vyskytují i na jiných typech přileb a mám v PC jeden burgonet ze 16. stol., na kterém jsou části silného potahu, který má zřejmě ochrannou, ale snad i estetickou funkci.
Třeba se mému dotazu vysměješ, ale napadlo mne, zda uživatelé těch přileb nemohli používat potah a případně i vnitřní polstrování podobně, jako tomu je u moderních vojenských a policejních přileb. Tedy z měkkého a pružného materiálu (tehdy plsti), který zvenku chrání přilbu před mechanickým poškozením a zevnitř uživatelovu hlavu alespoň částečně před bolestivými otřesy. Navíc má plst tu pěknou vlastnost, že se rychle přízpůsobí tvaru toho, na co je navlečena; potah tedy může vyhovovat i estetickým kriteriím. Takový potah ani nemusí být moc silný, záleží hlavně na hustotě plsti.
Ty dirky k takové úvaze přímo svádějí, ale samozřejmě mohu být úplně vedle. Napadlo mne to, protože se momentálně učím pracovat s plstí a postupně zjišťuji, k čemu všemu je tento materiál užitečný...

Jenže vnější potah na soudobých vojenských helmách má jen a pouze funkci kamuflážní, jinak je to obyčejnej hadr, síťovina pro upevnění maskovacího materiálu a tím rozbití siluety postavy v terénu. A toto začalo být používáno až v první světové válce. Ochrannou funkci to nemá veškerou žádnou.

Navíc pokud budu uvažovat o potahu z plsti, která zmokne, ztěžkne a bude mi pod ní plech reznout, nevidím v tom žádnou výhodu. Nicméně, ať se vyjádří odborníci. Moje parketa je spíš ta moderní armáda...
Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Odpovědět

Vrátit se na “Zbroj, ochranné pomůcky a výstroj”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host