Gladiátoři

Zde se baví ti, co neví kam vložit svůj dotaz související s tématikou Brodce :)
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od narvek »

Aselhaz: hele, ber to tak, že tím čím si teď procházíš prosšla podstatná část lidí tady. Někdo dříve někdo později. Ale v jádru se obvykle objevil někdo, kdo vypadal jako totální mamrd a rozkopal nám (mě) bábovičky na všechny strany. Prostě nám to dal sežrat.

To člověka buď položí a nebo postaví na nohy. to, že tě parta lidí seřve, a uráží tě, je jen způsob jak tě zbavit hrdosti, kteou vystřídá pokora. Dokud jsi se v ničem nezlepšil, není důvod být an sebe hrdý. Dokonce ani pak, protože zlepšování by mělo být každému přirozené.

Být tebou,poslechl bych Kaina, sehnal bych si zavedenou skupinu v okolí, jezdil bych na víkendovky a cvičil a cvičil, ptal se a ptal se a četl a.... a pak bych něco zkusil dát dohromady, nechat si to zkritizovat a následně to zahodil, protože to první obvykle nestojí za to. A hlavně nic nepostovat na Utube;)

Protože jsem svině a chci ostatním zkazit radost dám ti radu. Pokud ti chce hawkwind něco říct, poslouchej jak nejpozorněj dokážeš, nepochybuj a nesnaž se mu cokoliv vyvracet. Ověřit si můžeš vše později doma. Hlavně se s ním nikdy ale opravdu nikdy nehádej na netu :badgrin: :badgrin:
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Aselhaz »

narvek napsal:Aselhaz: hele, ber to tak, že tím čím si teď procházíš prosšla podstatná část lidí tady. Někdo dříve někdo později. Ale v jádru se obvykle objevil někdo, kdo vypadal jako totální mamrd a rozkopal nám (mě) bábovičky na všechny strany. Prostě nám to dal sežrat.

To člověka buď položí a nebo postaví na nohy. to, že tě parta lidí seřve, a uráží tě, je jen způsob jak tě zbavit hrdosti, kteou vystřídá pokora. Dokud jsi se v ničem nezlepšil, není důvod být an sebe hrdý. Dokonce ani pak, protože zlepšování by mělo být každému přirozené.

Být tebou,poslechl bych Kaina, sehnal bych si zavedenou skupinu v okolí, jezdil bych na víkendovky a cvičil a cvičil, ptal se a ptal se a četl a.... a pak bych něco zkusil dát dohromady, nechat si to zkritizovat a následně to zahodil, protože to první obvykle nestojí za to. A hlavně nic nepostovat na Utube;)

Protože jsem svině a chci ostatním zkazit radost dám ti radu. Pokud ti chce hawkwind něco říct, poslouchej jak nejpozorněj dokážeš, nepochybuj a nesnaž se mu cokoliv vyvracet. Ověřit si můžeš vše později doma. Hlavně se s ním nikdy ale opravdu nikdy nehádej na netu :badgrin: :badgrin:
Má hrdost na prdel dostala, aspoň je místo pro pokoru. No až se nějak dáme dohromady a něco bude vypadat nadějně, tak vám to sem postnu, tady aspoň jistota že mi nikdo med kolem huby mazat nebude. Tak někdy v budoucnu napřečtenou
Obrázek
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Mahy »

Přeji ti aby se ti podařilo na tom zamakat a těším se na výsledky. Nenech se odradit. Sice je to cesta dlouhá a trnitá, ale kdo chce ten ji ujde.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Maršálek »

mimochodem, ti gladiátoři mají nějaké konkrétní zdůvodnění, nebo je to jenom zájem o "drsňáky"? ptám se proto, že zrovna solidní gladiátory tu asi nenajdeš a pokud ano, těžko si s nimi někde užiješ srandy. na druhou stranu je tu dost zajímavých projektů, které mají solidní členskou základnu, mají zodpovězené základní otázky ohledně vybavení, způsobů boje, hmotné kultury i mentality a tam si užiješ nejenom akci, ale i věrohodnou dobovou atmosféru...

P.S. taky jsem chtěl dělat gladiátory, ale to jsem jezdil pravidelně do Saintes, kde mají arénu a bylo by nejenom zázemí, ale i další mužstvo :lol:
Avatar uživatele
mercenary
Příspěvky: 98
Registrován: 21 Led 2009, 11:20

Re: Gladiátoři

Příspěvek od mercenary »

, dám na tvou radu a zkusím pana Davida Vobra najít. Díky


abys nemusel hledat, a neřek že jsme takový bestie...


http://www.arsmaiorum.eu/praha.html
Smysl války není hrdinně padnout za vlast, ale donutit ty parchanty na druhé straně, aby padli za tu svojí....
Avatar uživatele
Aselhaz
Příspěvky: 44
Registrován: 27 Lis 2009, 18:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Aselhaz »

mercenary napsal:, dám na tvou radu a zkusím pana Davida Vobra najít. Díky


abys nemusel hledat, a neřek že jsme takový bestie...


http://www.arsmaiorum.eu/praha.html
Armatorium jsem už včera našel zabralo to sice 2 hodiny ale mám to :-) jinak díky.

A k těm gladiátorům, není to o tom že chceme být za drsňáky. Ale nějak nás to chytlo. Po debatě se zbytkem lidí co do toho chtějí ještě jít, jsme to odložili na 2011 ať to ve výsledku vypadá pořádně.
Obrázek
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Indy »

"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Artuš
Příspěvky: 15
Registrován: 06 Ún 2009, 12:45
SHŠ: SHŠ Bellators

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Artuš »

I my najiždime na Glad.,neni to tim,že bychom si chtěli hrat na drsnaky,je to tim ,že řešime starovek,zaklad je studovat hist.-na toto tema je co dohledat,druha vec je cvicit.Glad. byli min.chraneni,takže seky jdou vicemene na telo-to znamena znat "značkovani",umet seky vymekčovat atd.-to se nenauciš za tyden,mesic-trva to.I nas učila Adorea a stale uči-je to běh na dloooouhou trat.Hodne štěsti A.
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Kain »

No tak zaprvé byli i dobře chránění gladiátoři (třeba republikový samnita, eques, scisor), za druhé - čím se to sekali? Vždyť mají vesměs bodné zbraně - trojzubec, kopí, dýka, gladius...snad jen murmillo a eques měli delší meč.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Artuš
Příspěvky: 15
Registrován: 06 Ún 2009, 12:45
SHŠ: SHŠ Bellators

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Artuš »

Značkoval jsi bod? je to težši než značkovat sek a pro divaky min "efektivni".jinak thratska sika je (muj nazor) zbran spiš sečna,maš pravdu -murmilo,sekutor,provokator a jini použivali převažne gladius-což je zbran spiš bodna,nekteři mohli mit už spathy-s delšim ostřim,tou se dalo i sekat.Pokud jde o zbroj-byly už i male "panciře,ano semita mel destič. zbroj.Převažne však glad. chranila přilba,maniky-vycpavane rukavce,pozdejš kovove-lamelove,šupinove,či holenice.Co s toho vypliva...pokud budeš delat představeni pro divaky,at už naučne či jen pro pobaveni,měl bys mit na sobe veci typove pro daneho glad.A pokud šermuješ žel. zbrani musiš brat zřetel na sveho kolegu-tak ho bodaš do chran. veci(v realu budeš samozřejmě hledat "čista mista") a spiš sekat-tim mu min ubližiš.Zkus si zaznačkovat sek na hole břicho či krk a tak aby to nebylo trapne pomale,pak bod-uvidiš co je nebezpečnejši....A.
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Kain »

Jistě, začínal jsem u baroka. Já vím. Značkovat body není sranda a ani to není moc vidět. Proto většina gladiátorských vystoupení, která za něco stála, byla spíše kaskadéřina než šerm - přece jen bodnutí za štítem do krku není nic pro scéniku, zato stržení sítí vidí a ocení každý. Každopádně držím palce, protože je vidět, že to chcete udělat historicky věrně - a tak to má být.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
wothan
Příspěvky: 100
Registrován: 09 Ún 2009, 17:46
Místo/Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od wothan »

V Praze máme kolegy Gladiátory od HPáka. Spolupracujeme s nimi (jako římané) v rámci X. Legio GPF. Pokud vím kluci se snaží nějak rozumně zkloubit hist. věrohodnost a show. K vidění jsou třeba tradičně na Gladiu - http://gladius.curiavitkov.cz nebo pro ty co jsou z Moravy na Isarnu. Možná by taky uvítali novou krev.
Avatar uživatele
Eifel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 Dub 2009, 20:56
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Eifel »

Zdravím pánové

Překvapujue mě váš názor na Merlety. Dle mého názoru je to skoro absolutní špička u nás. Pokud Aselhaz uvažuje o veřejném vystoupení ( snad za pár let ), tak právě Merlety doporučuji. Mám tu čest už hezkou řádku let dělats nimi a je radost ty kluky ( kterým je ke 40 ) vidět v akci. Je pravda, že moc ,, rádoby technicky " ve svých vystoupeních zas až tak nejedou, ale vzhledem k tomu, že by jejich souboj skončil v 10 vteřině, tak se jim nedivím. Viděl jsem dělat několikrát dělat akce na kameru a zvládají do puntíku ,, středověkké techniky ". Až budou někteří tak dobří co oni, tak prosím, ale zatím nic moc. Musím přiznat, že vybavením jste perfektní, ale šerm technicky perfektní, ale mnohdy scénicky nepoužitelný a o divadlu ani nemluvím...


Ted' , ale k mému dotazu. Potřebuji skrýt na levé noze ortézu přes koleno, která je do půli stehna až do poloviny lýtka a zrovna mě nic nenapadá, tak zháním inspiraci na příští sezónu. Neznáte nějakou dobrou skupinu co se týče vybavení, abych se mohl inspirovat ? Díky za info.
"Haut les têtes, la mitraille n'est pas de la merde !"
Avatar uživatele
LosPedros
Příspěvky: 169
Registrován: 10 Bře 2009, 07:36
SHŠ: http://rytiri.com/
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Gladiátoři

Příspěvek od LosPedros »

Eifel napsal:Zdravím pánové

Překvapujue mě váš názor na Merlety. Dle mého názoru je to skoro absolutní špička u nás. Pokud Aselhaz uvažuje o veřejném vystoupení ( snad za pár let ), tak právě Merlety doporučuji. Mám tu čest už hezkou řádku let dělats nimi a je radost ty kluky ( kterým je ke 40 ) vidět v akci. Je pravda, že moc ,, rádoby technicky " ve svých vystoupeních zas až tak nejedou, ale vzhledem k tomu, že by jejich souboj skončil v 10 vteřině, tak se jim nedivím. Viděl jsem dělat několikrát dělat akce na kameru a zvládají do puntíku ,, středověkké techniky ". Až budou někteří tak dobří co oni, tak prosím, ale zatím nic moc. Musím přiznat, že vybavením jste perfektní, ale šerm technicky perfektní, ale mnohdy scénicky nepoužitelný a o divadlu ani nemluvím...


Ted' , ale k mému dotazu. Potřebuji skrýt na levé noze ortézu přes koleno, která je do půli stehna až do poloviny lýtka a zrovna mě nic nenapadá, tak zháním inspiraci na příští sezónu. Neznáte nějakou dobrou skupinu co se týče vybavení, abych se mohl inspirovat ? Díky za info.
Myslím že debatovat zde o kvalitě Merletů je zcela zbytečné. Jejich produkce snad mluví za vše. Krom toho tuším že podstatná část aktivních přispěvatelů na Brodec nemá ambice se jakkoliv scénicky angažovat. Takže se o divadlo (a mnozí ani o šerm) příliš nezajímají.
Nemyslím si tedy, že by tohle bylo nejvhodnější fórum pro tyhle úvahy.

K tvému dotazu. Zajímá tě období pozdního středověku? Ortézu můžeš zakrýt jak volnými kalhotami nošenými v RS, tak plátovou zbrojí, ale i landsknechtskými plunderhosse. Je podstatné jaké zamýšlíš období (krajinu, postavení, etc..). V případě, že se ti jedná o pozdní středověk, kterým se tohle fórum zabývá, bude pravděpodobně nejlepší si založit vlastní topic v salonu krásy. Viz. viewtopic.php?f=1&t=13 Popřípadě použít badatelský kroužek. Pokud tě zajímají gladiátoři, tak doporučuji jiné fórum.
To samé platí k dotazu na dobře vybavenou skupinu. Jakým obdobím se má podle tebe zabývat?
Avatar uživatele
Eifel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 Dub 2009, 20:56
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gladiátoři

Příspěvek od Eifel »

V ostaních obdobích nemám ortézu problém skrýt, jen právě v gladiátorech. Zkusím nahodit dotaz na římanech... Protože je to v sekci gladiátoři, tak jsem měl samozřejmně na mysli skupïnu co dělá dobře gladiátori. Potřebuji kompromis mezi historií a tím abych přežil vystoupení na betonu, zvláš´t když přitom lítáme všichni vzduchem...

Merletů jsem se musel zastat, protože jsou to mojí přátelé a šermují fakt dobře.
"Haut les têtes, la mitraille n'est pas de la merde !"
Odpovědět

Vrátit se na “Šenk”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti