Dobrá zpráva Brodec byl právě aktualizován! + Blbá zpráva :)

našli jste na fóru nějaké nedostatky? Pište sem...
English - introduction
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Dobrá zpráva Brodec byl právě aktualizován! + Blbá zpráva :)

Příspěvek od Supík »

Ahoj!
Z důvodu vyčerpání limitu pro velikost databáze na původním hostingu, došlo dnes k nemožnosti vkládat další příspěvky na Brodec. Dle vyjádření podpory hostingu by přechod na další vyšší tarif by tento limit (100Mbyte) nezměnil a úplně ten nejvyšší tarif by nevyřešil jiné technické problémy (práva k souborům na FS) s během fóra a dalších služeb a scriptů, které se na Brodci používají a nebo je chci zavést. Proto jsem fórum urychleně přesunul na můj dedikovaný server. Bohužel to bylo dost na rychlo a nebylo to úplně jednoduché (export databáze padal zřejmě kvůli omezení běhu scriptu na cca 32% + některé větší tabulky jsem exportoval rozdělěné na 5 částí ), takže je možné, že i přes kontrolu mi něco uteklo.

Prosím vás aby jste mi prostřednictvím soukromé zprávy nebo tohoto vlákna reportovali případné bugy.

Co fórum získává díky přesunu na dedikovaný server: prostor pro databázi je nyní s výhledem na 10 let neomezený (server má 8GB ECC RAM) , slušný výkon 4jádrového CPU, běží v současnosti na nejrychlejších klasickyých discích ve známém vesmíru (SEAGATE Cheetah 15K.7 300GB SAS), takže bude relativně neomezené místo pro fotky a filmy z akci a podobně.
Díky neomezeným možnostem scriptování bude fórum zálohovano každý den a případná obnova běhu se výrazně zkrátí.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od kure »

Jednoho brouka bych měl přečtená témata pmi pořád svítí jako nepřečtená. Jedu na win XP a mozilla 3,5,14

Hmm tak hnedka jak ho nahlásím tak to přestane dělat tomu říkám rychlost :-D
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Pája1111 »

Supíku, nějak mi nefachčí upozornění mailama. Zkoušel jsem tu funkci zrušit a dát znova a furt se nic neděje....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Mojshe »

mně se vůbec nezobrazuje avatar...
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Supík »

Ok. Mrknu na to!

Edit: Avatar mas uz ok :) .. na maily ted koukam.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Pája1111 »

Supík napsal:Ok. Mrknu na to!

Edit: Avatar mas uz ok :) .. na maily ted koukam.
Jak s těmi maily? Pořád to nechodí....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Supík »

Zpozdilo mne stehovani fora tricitky a dobykarlovy. Na mailech stale badam. Je to zahada. Neodchazeji jen na nektere domeny. Komu vsemu jeste nechodi maily? (mne na gmail chodi normalne)
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Random »

Inu, tak já ti přidám :badgrin:

Některé chodí, jiné ne. Pravidlo v tom není a stává se to jen občas. Tak 1:3 (ne-ano). Rozhodně mi to ale nevadí.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Supík »

V návaznosti na stěhování brodce loni v říjnu dokončuji nyní přesun domény brodec.org pod jiného registrátora (subreg). Transfer domény trvá 5 dní a měl by proběhnout bez jakýchkoli problémů či výpadků fóra. (říká subreg a já doufám, že to je pravda) Pokud by přesto nějaký problém nastal, tak ho vcukuletu opravím. konec hlášení..
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Supík »

čas 14:19 - Právě začínám přesouvat Brodec na jiný server. Mělo by se to podařit bez výpadku. Kdyby něco, tak mi dejte echo.čas 14:33 - Přesun dokončen. U mne dobrý co u vás?
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Radim Vaňousek »

zatím ok :-)
Avatar uživatele
Draco
Příspěvky: 239
Registrován: 07 Bře 2011, 15:20
SHŠ: Ogary Pogoni, Inferno

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Draco »

Supíku, nebylo by možné upravit "Poslední témata" na hlavní straně, aby se otvírala poslední stránka? To házení na první stránku je otravné
Avatar uživatele
urs
Příspěvky: 129
Registrován: 20 Srp 2010, 18:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od urs »

Draco napsal:Supíku, nebylo by možné upravit "Poslední témata" na hlavní straně, aby se otvírala poslední stránka? To házení na první stránku je otravné
Jo mám stejnej problém.
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Supík »

Tak když jste líný :tongue: klikat na to krásnou ikonečku napravo co vás tam zavede, tak jsem vám to předělal no ;)
Avatar uživatele
Supík
Příspěvky: 482
Registrován: 24 Kvě 2009, 19:18
SHŠ: Malchus
Kontaktovat uživatele:

Re: Brodec byl právě přestěhován!

Příspěvek od Supík »

Tak jsem přestěhoval brodec na jiný server (už jsem neměl nervy na nginx takže zpět na apache). Udělal upgrade fora na aktuální verzi a zahodil pár věcí co se nepoužívali/nefungovali a nikdo po nich leta ani neštěknul. Pokud bude něco nefunkčního tak mi to napište prosím sem.
Odpovědět

Vrátit se na “brodec.org”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host