Salón krásy pro landsknechty

Moderátoři: Broďan, dave77, Zdenál, BidakII, Mac, schwarzhelm

Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Broďan »

Dovolil jsem si založit diskusi o kostýmech, zbrojích, zbraních a další výbavě, kterou jsme si pořídili či zamýšlíme si pořídit.

Začnu sám sebou. Přes zimu jsem vytvořil postavu landsknechtského arkebuzíra a zde je pár fotek v lehké výstroji.
Obrázek

Výrobci:
kostým - ateliér Ogg, Plzeň (sukno, len, ručně vyrobené tkanice, prostřihy voskované včelím voskem)
boty - sedlář Mates
arkebuza - M. Skrbek
bandalír - M. Ježura Novák
katzbalger - P. Moc
pochva - P. Hladík

K výbavě patří ještě vesta do boje, helma a kyrys (ten je ve výrobě), dále prachovnice, váček s kulemi apod.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Olaff »

K tomuto ti musim rozhodne pogratulovat... :shock:

Lantici sice nie su moja parketa, ale vizualne sa mi to rozhodne nemoze nepacit... Uz sa tesim na fotku v plnej polnej...

Drzim palce, nech aj tie dalsie odevy su takto fajnove...
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
axík
Příspěvky: 97
Registrován: 12 Led 2010, 17:23
Místo/Bydliště: Praha - Slivenec
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od axík »

Tak já také přihodím svou trošku
Kostým : Anna Macounová
Kožený kabátec: Atelier Ogg
Boty: Alan Kvasnička
Bandalír: Mirek Ježura Novák
Arkebuza: Křižák
Prachovnice : Axík
Ještě mi chybí pobočka a hodně dalších detailů ale dělá se na tom
Axík
Přílohy
DSC01167.gif
DSC01167.gif (350.07 KiB) Zobrazeno 13265 x
DSC01166.gif
DSC01166.gif (350.96 KiB) Zobrazeno 13265 x
DSC01165.gif
DSC01165.gif (345.47 KiB) Zobrazeno 13265 x
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Czernozub »

Chtěl bych si na baret přidělat peří, nejlépe na nějaký odznak, nevíte jak na to?
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Broďan »

Ohledně peří na baretu jsem se raději zeptal Bídyho a doporučil mi, normálně to přišít dratví po straně baretu (šlo o svazek tří pštrosích per). Sám má z dřevních dob peří uchyceno jakousi ozdobnou sponou, ale jak říkal, jde o pozůstatek z minulosti, kdy se takové věci ještě příliš neřešily.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Czernozub »

Broďan napsal:Ohledně peří na baretu jsem se raději zeptal Bídyho a doporučil mi, normálně to přišít dratví po straně baretu (šlo o svazek tří pštrosích per). Sám má z dřevních dob peří uchyceno jakousi ozdobnou sponou, ale jak říkal, jde o pozůstatek z minulosti, kdy se takové věci ještě příliš neřešily.
Chci ho právě pro akce dřevní, takže by mi to vůbec nevadilo. Neměl bys fotku toho přišití? Nějak si to neumím úplně představit...
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Broďan »

Asi jsem použil nejasný pojem, promiň. "Dřevní akce" jsou v mé terminologii akce z dřívějších dob, kdy se mezi šermíři ještě tolik nedbalo na věrohodnost řešení a na jeho doloženost v pramenech.
Nejlépe, když se obrátíš přímo SZ na Bídáka.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Czernozub »

Aha, já pod tím vyrozuměl dřevárny :))
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Broďan »

Správně bych to měl psát takhle "древний" :lol:
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Czernozub »

Tak to bych se chytil :D
Pěchota z přesvědčení.
Avatar uživatele
Ellanor
Příspěvky: 20
Registrován: 13 Led 2011, 17:36
SHŠ: Poustevník, Réna
Místo/Bydliště: Brno, Zlin

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Ellanor »

K lancknechtskym kostymum ma jeden dotaz, prosim.. Nenasla jsem mnoho podkladu pro kampfrau, jde mi hlavne o to, jestli byly saty v celku nebo je mozne deleni i na zivutek a sukni ? Kostymy, co potkavam, jsou polovina tak, polovina onak.. mozna spise prevazuji saty v celku.. ja bych si rada usila dvoudilny kostym :).. diky za rady :)..
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Dorlas »

Pokiaľ viem tak v prvej tretine 16. storočia prevažujú celé šaty...neviem si spomenúť na žiadne vyobrazenie z tejto doby kde by boli šaty delené
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Sunny Jane Schimek
Příspěvky: 81
Registrován: 08 Led 2011, 21:24

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Sunny Jane Schimek »

To Ellanor: snažila jsem se najít pro něco takového podklady, ale bohužel nejsem historik ani archeolog a v běžně dostupných materiálech jsem nic kloudnýho nenašla... Takže jsou to spíš teorie, ke kterým jsem se dostala a které se přiklánějí k šatům buď vcelku nebo děleným... Já osobně jsem koukala na obrázky, až jsem vykoukala, že někeré zobrazené ženy mají živůtek dosti odlišného vzoru než sukni, jiné barvy (jestli můžeme u rytin mluvit o barvách) a často se zdá, že i jinak silné látky. To samozřejmě vůbec neznamená, že to nemohli sešít dohromady, ale říkám si, jestli prostě nebylo jednodušší strčit živůtek do sukně a hotovo? A když je horko, tak ho můžu sundat...
Krom toho ženy na rytinách mají živůtek celý pěkně vypasovaný i v případě, že mají přes pásek vykasanou sukni, čehož jde, jak jsem zkoušela, na živůtku se sukní dosahovat výrazně efektněji než na šatech...
Proti rozděleným šatům samozřejmě hovoří nálezy, ale těch se dochovalo dost málo, tak nevím, jestli vůbec něco říkají...
Jestli chceš být z obliga, sežeň si nějaký pěkný obrázek, udělej si šaty přesně podle něj, a když bude někdo remcat, že je nemáš sešitý, vytáhni obrázek a nech ho porovnat realitu s předlohou ať sám uzná, jestli ses trefila :)
Jana
Avatar uživatele
malina
Příspěvky: 9
Registrován: 29 Bře 2011, 07:40
SHŠ: Poustevník
Místo/Bydliště: Brno

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od malina »

Neboť do Švihova nestihnu nový kampfrau kostým, chci se zeptat, jestli bych mohla strávit úterý v táboře v tomto kostýmu.
Všechno je to len, len a len.
Přílohy
DSC_0007.jpg
DSC_0007.jpg (1.95 MiB) Zobrazeno 11831 x
Afrika!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Salón krásy pro landsknechty

Příspěvek od Broďan »

Sice by měl odpovědět spíše David Vobr, ale kdoví, kdy opět zabrousí na tohle fórum :doubt:. Pracovití landsknechti holt netráví příliš času diskusemi.
Pokud bude tábor na Švihově jako loni, tzn. švýcaři i landsknechti dohromady, tak nemůže být s prostými lněnými šaty žádný problém. Holt to není sice v lancošském zdobném stylu, ale šat obyčejných lidí na módní trendy zas až tak nereagoval. ;)
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Odpovědět

Vrátit se na “Landsknechti - A. D. 1525”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů