Knoflíky

kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Knoflíky

Příspěvek od kure »

Kabát z inzerce je hezký mám jenom dotaz jakým stylem jsi dělal knoflíky?? jsou hodně hezké.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Je to klasickej krejčovskej knoflik. Když jsme si nechali tyhle kabáty v roce 2000 ušít, nevěděli jsme o nikom, kdo by dělal cínový knofliky.
P1050027.jpg
P1050027.jpg (598.59 KiB) Zobrazeno 11364 x
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od kure »

Aha protže mi někdo psal o kuličkách látky zabalených zase ve zbytsích látky ze které je oděv jenom nějak se mi při pokusech nedařilo dosáhnout opravdu pravidelného a hezkého tvaru
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od Siegfried »

vystřihni si korpus třeba z tvrdé kůže a ten potáhni látkou :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od Jirik »

V Anglii bylo jeden čas běžné potahovat látkou malé mince. Bohužel si ted nevzpomenu jaké (asi ty s nejnižší hodnotou co měli).
Bohužel podle Bídáka pro čechy nepoužitelné nebot mincí bylo u nás nedostatek a cena mince mnohonásobně převyšovala cenu knoflíku.(U Angličanů naopak cena knoflíku byla vyžší než cena oné mince).

V praxi se mi osvědčily staré desetníky a dvacetníky :-)
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od kure »

D9ky všem za rady a dál už to tu nebudu zas.rat kecy :) Dneska večer zkusím nastříhat pár korpusů a potahovat.
Avatar uživatele
Jirik
Příspěvky: 74
Registrován: 12 Bře 2008, 11:01
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od Jirik »

kure napsal:D9ky všem za rady a dál už to tu nebudu zas.rat kecy :) Dneska večer zkusím nastříhat pár korpusů a potahovat.
Tak skus potahovat takhle...

http://rond.cz/vystavene/TudorTailorA.pdf
http://rond.cz/vystavene/TudorTailorB.pdf
Rond... starý tanec od hlavy až k patě
http://www.rond.cz
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Knoflíky

Příspěvek od kure »

Mohl bych tě Radime poprosit ať sem přesuneš příspěvky kterými jsem zabordelil inzerci :)

Jinak dneska večer jsem zkoušel dělat knoflíky podle rady tak že jsem do kusu látky zašíval kolečko z 5mm kůže a vypadají celkem dobře fotky dodám zítra až se mi bude chtít hledat foťák a fotit atd. :)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od Siegfried »

Jirik napsal:V Anglii bylo jeden čas běžné potahovat látkou malé mince. Bohužel si ted nevzpomenu jaké (asi ty s nejnižší hodnotou co měli).
Bohužel podle Bídáka pro čechy nepoužitelné nebot mincí bylo u nás nedostatek a cena mince mnohonásobně převyšovala cenu knoflíku.(U Angličanů naopak cena knoflíku byla vyžší než cena oné mince).

V praxi se mi osvědčily staré desetníky a dvacetníky :-)
S nedostatkem mincí bych byl opatrnější, záleží kdy, kde a jak... často se stávalo, že se vyráběly velmi špatné nejnižšší mince, v kterých se vyplácela mzda nejchudším a nikdo je nechtěl brát :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kabát z dyftýnu

Příspěvek od Pappi »

Siegfried napsal:
Jirik napsal:V Anglii bylo jeden čas běžné potahovat látkou malé mince. Bohužel si ted nevzpomenu jaké (asi ty s nejnižší hodnotou co měli).
Bohužel podle Bídáka pro čechy nepoužitelné nebot mincí bylo u nás nedostatek a cena mince mnohonásobně převyšovala cenu knoflíku.(U Angličanů naopak cena knoflíku byla vyžší než cena oné mince).

V praxi se mi osvědčily staré desetníky a dvacetníky :-)
S nedostatkem mincí bych byl opatrnější, záleží kdy, kde a jak... často se stávalo, že se vyráběly velmi špatné nejnižšší mince, v kterých se vyplácela mzda nejchudším a nikdo je nechtěl brát :)
Toť pravda. Příkladem mohou být tzv. "černé peníze", které se sem dostaly za Jiřího z Poděbrad z Bavorska a byly na nich raženy dobovou terminologií různé potvory jako háky, žebříky, kočky a jiné. Tyto mince však neměly žádnou hodnotu a nikdo je nechtěl brát a až na zásah krále byly tyto peníze staženy z oběhu, prostě bylo zakázáno jimi platit.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Knoflíky

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Pořád mi nejdou do škeble knoflíky "d-f" z Jiříkovojc odkazu. Pišoj, že jsou potřeba dřevěné korálky, ale já nevím, jak je dřív dělali. Vždyť mi to dá strašně práce i s novodobým porychtungem! -nařezat, provrtat a obrousit do kulata... :shock:
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Knoflíky

Příspěvek od kure »

možná primitivní soustruh? :) I když zase na obrábění takhle malé věci by byly potřeba celkem vysoké otáčky.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Knoflíky

Příspěvek od Radim Vaňousek »

No, jako soustružník to vidím beznadějně. Pakny by pecku neudržely a upíchnutím z jedné strany bychom si táké moc nepomohli.
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Knoflíky

Příspěvek od narvek »

měli na to lidi....
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Knoflíky

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Toť možné, ale jde mi spíš o použité nástroje. Většina dřevin se dá škrabat nožem, který byl snad v každé dílně i domácnosti. Nadruhou stranu pilníky, rašple apod. byly v té době drahé.
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti