Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Dorlas
Příspěvky: 198
Registrován: 21 Led 2010, 23:59
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Dorlas »

považuješ takýto obrázok za relevantný zdroj?
"Never trust another reenactor."
Avatar uživatele
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: 20 Črv 2011, 18:10
Místo/Bydliště: Zvolen/Bratislava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Sasha »

:lol: Ja ako historik nie...denno-denne mi bolo vtĺkané do hlavy, že ani prameň s datovacou formulkou zo 14. storočia nemusí byť ozaj zo 14. storočia... :badgrin:

Ale ak sa chce oháňať knihou Historical costumes on plates...tak prosím...ak to niekto berie ako vierohodné prekreslenie a predlohu...ako viem tak hodne ľudí áno...už si to len podložiť ozajstným výjavom, ilumináciou alebo iným obrazovým prameňom...čo sa týka tohoto jedného, tak podobné, iba s iným prestrihovaním okrajov som už videla na nejednej maľbe...toto jedno ešte nie, ale nemôžem ani tvrdiť že také nemohlo byť...škoda že autor tej knihy nemá aj poznámkový aparát aby sme vedeli z akých prameňov presne čerpal :D
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od richardrg »

A pokud si se držela tohoto obrázku, kde jsou na něm ty sklady, které ti dělá to červené cosi na těle?
Ten oděv na obrázku je jednoznačně vypasovaný a pravděpodobně i vycpaný. I když ponechám stranou kvalitu toho obrázku jako zdroje tak si se mu ani náhodou nepřiblížila a pásek nebo boty to nespraví.

Sasho buď jsi moc domýšlivá a nebo prostě jen hloupá.
Avatar uživatele
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: 20 Črv 2011, 18:10
Místo/Bydliště: Zvolen/Bratislava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Sasha »

Urážaj si svojho psa a nie mňa, keď vieš veľké ho* o tom čo tu píšeš :!:
po 1. Ja som to nešila, takže sa tu láskavo nenavážaj...
po 2. na obrázku šiat zo 14. storočia majú dámy na sebe vypasované šaty ktoré sú v páse hladké ako mramor, ale keď sa rošnuruješ do šiat podľa toho strihu a chvíľu sa hýbeš a niečo robíš, hneď sa ti horizontálne navlnia kvôli typickým ženským tvarom, musíš rozlišovať realitu a vyobrazenie...asi tak ako je na mnohých maľbách zobrazovaná krúžková zbroj...keby si sa mal riadiť tým čo vidíš na obrázku, tak by si na sebe asi nosil miniatúrny drôtený plot! Rovnako ako v stredoveku chápali perspektívu absolútne inak a keby si mal stáť ako dané postavy na výjavoch, asi by ti odtŕpla polovica tela...rovnako ako sú postavy zobrazované v kurtoáznych gestách, ktoré ozaj nemali reálni ľudia nahodené 24 hodín denne...
po 3. muži vtedy nosili vypchávané kabátce aby dosiahli takej siluety ako na obrázku...ak by aj ten zvršok vypasovaný bol, určite by nevytvoril želanú siluetu. A tak je tam ešte priestor pre prípadný pourpoint...skús to brať tak...!
Avatar uživatele
deCarabas
Příspěvky: 273
Registrován: 15 Srp 2008, 14:34

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od deCarabas »

Sasha: No, potom nerozumiem, preco tu davas fotku kostymu, ktory ma dosvedcit vas posun vpred, ked si sama stotoznena s tym, ze to nie je spravne a ze predloha k nemu je nejaka romanticka kresba...

Kazdopadne su tu ini odbornici na 14te storocie, ja samotny odev ci kostym komentovat nebudem, kedze 14ke prd rozumiem. len ta logicka nezrpvnalost uputala moju pozornost...

richardrg: ale no ;) take zle to hadam nebude. zatial.
Muž může být šťasten s kteroukoli ženou, pokud ji nemiluje.(Oscar Wilde)

Je-li některá žena věrna svému muži, je to ze zlomyslnosti k tomu třetímu. (Oscar Wilde)
Avatar uživatele
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: 20 Črv 2011, 18:10
Místo/Bydliště: Zvolen/Bratislava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Sasha »

Žeby vnútorný rozpor medzi obraňovaním svojej skupiny a zmyslom pre dobovosť a autenticitu?

Vporiadku, vidím že to nerobí dobrotu ani mne, tak si budem obhajovať len to čo nosím na sebe ja...a ak nájdem nejaké dobové podloženie vyššie rozoberaného kostýmu tak sa mi aspoň trochu uľaví...
Avatar uživatele
Amantius
Příspěvky: 324
Registrován: 07 Led 2009, 22:14
SHŠ: Sprisahanci
Místo/Bydliště: Slovensko

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Amantius »

Niekedy sa nevypláca čerpať z rôznych (niekoľkokrát) reprodukovaných zdrojov, ktoré sa na originál už ani nepodobajú. Ale ktovie, o 14tke nič neviem...
Verím, že Sasha nás čoskoro určite prekvapí niečím zaujímavým. :thumbup: Potenciál tu je.
Varpulis
Avatar uživatele
volrath
Příspěvky: 48
Registrován: 28 Črc 2009, 17:22
Místo/Bydliště: Bratislava, Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od volrath »

ja proste vidím najväčší problém u nás v tom, že u väčšiny je skrz na skrz pokrútený výber historických postáv vzhľadom ku zdrojom a možnostiam daného jedinca
kua prečo chce 90% ľudí na Slovensku robiť nobilitu, keď nariekajú, že nemajú ani na to aby si spravili pekný handrový kostým a potom tie kecy okolo.... že pracky a gombíky sú drahé, nákončia netreba, pochvu na zbraň nepotrebuješ veď tu máš v ruke a bojuješ a ja nemám veci na spanie, lebo mam spacák atď...hlavné, že som Pán rytier
čo sa týka plechov ta to ani nejdem komentovať hlavne nech je za čo najmenej peňazí čo najviac plechových doplnkov a čo sú schopní si dať pod plechy tak to je horror... veď to nevidno
lenže ta nobilita to dala na sebe pekne poznať, že na to má a rekonštruovať to nahovno a tvrdiť, že takto to bolo rovná sa bohapusté ojebávanie ľudí a to na tom nemám rád :evil:
a k Rozhanovciam - sám si ručne šijem veci preto viem koľko času to zožerie a čakacie doby u dobrých platniarov hraničia s utrpením,
preto jeden rok na prípravu je absolútne nepostačujúci
a dokým sa toto nezmení a nepochopia to aj také urážlivé existencie ako je XUBE tak dovtedy budú podobné dieing history akcie pranierované a nehodlám sa na nich podielať
Schwarzer Tod, willkommner Gast, nimm, die du erkoren hast.
Gawain
Příspěvky: 25
Registrován: 26 Srp 2009, 19:01

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Gawain »

Naposledy upravil(a) Gawain dne 24 Črv 2011, 16:08, celkem upraveno 1 x.
Avatar uživatele
volrath
Příspěvky: 48
Registrován: 28 Črc 2009, 17:22
Místo/Bydliště: Bratislava, Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od volrath »

treba to linknut ako zobrazeny obrazok cez Img takto to nejde
Schwarzer Tod, willkommner Gast, nimm, die du erkoren hast.
Avatar uživatele
Olaff
Příspěvky: 303
Registrován: 10 Pro 2006, 23:53
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Olaff »

volrath napsal:ja proste vidím najväčší problém u nás v tom, že u väčšiny je skrz na skrz pokrútený výber historických postáv vzhľadom ku zdrojom a možnostiam daného jedinca
kua prečo chce 90% ľudí na Slovensku robiť nobilitu, keď nariekajú, že nemajú ani na to aby si spravili pekný handrový kostým a potom tie kecy okolo.... že pracky a gombíky sú drahé, nákončia netreba, pochvu na zbraň nepotrebuješ veď tu máš v ruke a bojuješ a ja nemám veci na spanie, lebo mam spacák atď...hlavné, že som Pán rytier
čo sa týka plechov ta to ani nejdem komentovať hlavne nech je za čo najmenej peňazí čo najviac plechových doplnkov a čo sú schopní si dať pod plechy tak to je horror... veď to nevidno
lenže ta nobilita to dala na sebe pekne poznať, že na to má a rekonštruovať to nahovno a tvrdiť, že takto to bolo rovná sa bohapusté ojebávanie ľudí a to na tom nemám rád :evil:
AMEN!
"Humor je boj s lidskou hloupostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. Ovšem pozor na zmýlenou - ten, koho považujeme za blbce, považuje za blbce nás. Jde o to nevyvraždit se." Jan Werich
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Spakona »

ono to není jen na slovensku - ono je to všude - každý si myslí, že bude rytíř největší, a pak na to nemá finance.
Když jsem začínala u Hradeckého dvora, měla sem představu své postavy celkem danou, jenže velmi rychle sem si spočítala, že na to nemám a pokorně sem zaplula do pozice, kterou finančně zvládám.

Soudnost je to, co tu chybí.
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Czernozub
Příspěvky: 422
Registrován: 27 Ún 2010, 18:20

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Czernozub »

Teta Spakona má pravdu, hlásím se jako důkazní materiál :albino: Aneb drn s dlouhou tyčovkou ruluje!
Pěchota z přesvědčení.
scarvein
Příspěvky: 107
Registrován: 19 Dub 2010, 09:25

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od scarvein »

Keby pred 3 rokmi viem aka to bude robota a hlavne vydavky s rekonstrukciou postavy slachtica, ktora by bola aspon trochu verna, mozno by som robil drna :) Teraz je uz neskoro aby som sa zachranil, padol som raz do slachtickej pasce - musim si to vyzrat az do dna :violent1:
Avatar uživatele
Sasha
Příspěvky: 38
Registrován: 20 Črv 2011, 18:10
Místo/Bydliště: Zvolen/Bratislava

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Sasha »

Chcelo by to tutoriál "Ako sa stať šermiarom" :lol: fiiiiii...to by som sa aj ja bola kedysi vyvarovala toľkým chybám ako kovové prechodky na šnurovačkách a podobné bludy... :D ach jaj...
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti