Budyně 2011 - po bitvě

byl jsem tady a támhle...
Avatar uživatele
Žoldák
Příspěvky: 216
Registrován: 21 Črc 2010, 22:06

Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Žoldák »

Kdo není ochoten bránit svoji svobodu, nesmí se divit, že mu občas pod okny zaparkují cizí tanky.....

Kdo překove meče v pluhy bude orat pole pro ty, kteří to neudělali.
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Divous »

Švejcaři, super akce, jsem rád že jsem se mohl zůčastit! Těším se na příští rok, snad budu moci trochu pomoct třeba s propagací. Fakt jsem si to užil. A bitevní kulisa k nezaplacení - déšť, bahno, střelba a pláč dětí! Balzám na duši! :-)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Maire
Příspěvky: 8
Registrován: 05 Pro 2009, 00:16
Místo/Bydliště: Praha

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Maire »

Moc a moc fajn akce, opravdu jsem si ji užila.
Děkuji všem, kdo se podíleli na pracích okolo výstavky o stolování. Návštěvníci z ní byli nadšení a někteří se u nás zastavili opakovaně, bylo vidět, že je téma opravdu zaujalo, ptali se, ochutnávali, voněli si ke koření a bylo velice příjemné s nimi pracovat.
Malá a občas i šikovná
"Lid v celém království je pijácký, obžerství oddaný, pověrčivý a chtivý novot."
papež Pius II. na adresu českého lidu
Avatar uživatele
Trpaslík
Příspěvky: 36
Registrován: 23 Kvě 2009, 12:04
Místo/Bydliště: Praha

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Trpaslík »

Ahoj lidi, všem moc děkuji za učast. Bylo to fakt super. Do příště vyladíme nějaké ruchy a užijem si to o to víc. Poděkování všem do kuchyně!
Na početní převaze nezáleží.
Vítězství v bitvě dobude lepší taktik.
George A.Custer
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Divous »

No ta kuchyně byla "The best" na Budyni. Netušil jsem, jak můžou být jáhly dobré:-) Ale beze srandy - kuchyně byla jedna z nejlepších částí celé akce
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
VaclavIV
Příspěvky: 27
Registrován: 05 Dub 2009, 20:10
Místo/Bydliště: Rakovník

Re: Budyně 2011

Příspěvek od VaclavIV »

Souhlasím, super akce a je pravda, že déšť a vůně střelného prachu v druhém obraze na to se zapomenout nedá. Bylo to moc fajn a už se těším na další ročník :-)
"Pane, pane! Byli jsme naprosto obklíčeni nepřítelem!"
"Výborně, konečně můžeme útočit do všech směrů!"
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Randall »

Akce byla parádní. Děkuji všem co se lopotili s organizací, dobrá práce.
Fotky budou cca. do 3 dnů.
Avatar uživatele
volrath
Příspěvky: 48
Registrován: 28 Črc 2009, 17:22
Místo/Bydliště: Bratislava, Hlohovec
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011

Příspěvek od volrath »

Vynikajúca akcia, na ktorú rád prídem aj budúci rok a veľká vďaka všetkým, ktorý sa na nej podieľali.
Schwarzer Tod, willkommner Gast, nimm, die du erkoren hast.
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Randall »

Tak fotky jsou nakonec už teď: http://www.uloz.to/10025758/budyne-rar . Heslo na archiv je "fotky". Je to nepřebrané, neupravené a zkonvertováno. Fotky ve vysokém rozlišení budou vydány na požádání a k dispozici pro účely sdružení je nafasuje Žoldák. Použít je může volně kdokoli ze ŠP, ale použít ne zneužít, pro případ, že by chtěl někdo uvést autora: Jaroslav Klíma (Irwin).

EDIT: Link už by měl být funkční, omlouvám se za zpoždění.
Naposledy upravil(a) Randall dne 20 Srp 2011, 18:46, celkem upraveno 2 x.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Siegfried »

Moc se mi to líbilo, díky všem.
A jsem proto tuhle obecnou diskuzi přesunout mimo forum :) Je někdo proti?

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jelas
Příspěvky: 151
Registrován: 19 Led 2009, 19:46

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Jelas »

No, v bitve jsem sice skoncil na miste kde jsem si bitvu nejen moc neuzil, ale ani nevidel (priste se holt musim podivat driv kam strilna opravdu vede) a navic mi bylo celou sobotu blbe. Ale stejne si myslim ze slo o povedenou akci.
Protoze jsem letos tak trosku do ty organizace videl, tak musim rict ze organizatori si zaslouzi opravdu VELKY dik (neveril bych co prace a nervu to stoji).
Rad bych ovsem vynadal timto sobe za tvorbu patron v tabore. (opravdu to vypada strasne a bohuzel to je na fotkach :-/) Takze az me priste uvidite jak se v tabore chystam delat patrony tak me prosim vyhodte (kdybych na to nahodou zapomnel)
Jsem čarostřelec - každá rána je zázrak
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Budyně 2011

Příspěvek od Siegfried »

Jelas napsal: Rad bych ovsem vynadal timto sobe za tvorbu patron v tabore. (opravdu to vypada strasne a bohuzel to je na fotkach :-/) Takze az me priste uvidite jak se v tabore chystam delat patrony tak me prosim vyhodte (kdybych na to nahodou zapomnel)
Já si spíše říkám, jestli by nestálo zato udělat zase nějaké výtisky oboustarnných manuscriptu na papír, ten pak vymáčet ve vodě aby změknul a udělat výrobu patron jako atrakci v táboře pro diváky :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Siegfried »


Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Jezinka
Příspěvky: 87
Registrován: 27 Lis 2010, 21:17
SHŠ: Rattenschwanz

Re: Budyně 2011 - po bitvě

Příspěvek od Jezinka »

Takže postřehy z kuchyně (jinde jsem moc nebyla):

Děkuji všem, co v kuchyni pomáhali. Společnost to byla opravdu milá.
Zvláštní dík patří Michalovi, který propůjčil nemalou částku na nákupy, protože já blbá si o peníze od organizačního týmu neřekla (příště vylepším).

Co se týče jídelníčku: museli jsme udělat z nouze ctnost - rozpočet byl napjatej, museli jsme hodně šetřit. Sobotní večeře závisela na počtu diváku, takže se jelo nakupovat až po hrubém odhadu kolem druhé hodiny odpolední. To zapříčinilo zpoždění večeře asi o hodinu a půl. Pro zajímavost: výsledný rozpočet na osobu od pátku do neděle činil asi 40 korun.
Navzdory tomu jsem neslyšela žádné remcání, dokonce padala slova chvály. :-o

Hodně pomohly stoly. Kuchařky měly dost místa a vojáci si zase měli kam sednout, takže neoxidovali v kuchyni.

Jednu výtku bych ale měla - všechno nádobí, co mají kuchařky v kuchyni, někomu patří, ačkoliv se na akci tváříme, že je erární. Ale jenom pro kuchařky! Takže v kuchyni jsou "erární" misky na vaření/servírování a osobní misky kuchařek na jídlo. Nemůžete přijít do kuchyně a popadnout nějakou misku a jít si pro jídlo. Vypadá to blbě, když chcete nandat jídlo a podáváte kuchařce její vlastní misku....

Zdar a sílu
"I'm leading children, and I'm getting them killed."
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti