Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Tak mi napsali naši "přátele" z pranýře:

"Dobrý den chtěl jsem se vás zeptat zdali nesháníte na vaši akci ,pořádanou 8.srpna skupinu na vystoupení. zabýváme se pozdní gotikou jsme schopni připravit program trvajícípřes 1 hodinu. cca 4 lidi by jse mohli zůčastnit i bitvy.
Děkuji Michal Rohlíček
Beřkovští ze Šebířova
www.berkovstizesebirova.wz.cz"

Ježiši kriste ty lidi snad neumí číst....
Snažil sem se ovládat ale nakonec sem mu odepsal...:

Dobrý den,
děkuji za nabídku, ale po prohlédnutí vašich stránek a galerií se obávám, že to není to co bychom potřebovali. Akce je striktně datována a nepodařilo se mi vyzkoumat jaké období vlastně děláte. Popravdě sem tam nenašel nic co bych dokázal podle originálů nálezů a vyobrazení kamkoliv časově zařadit kromě devadesátých let dvacátého století v českém šermu. Ale pokud někdy budete mít nějakou konkrétní dataci seriozně zpracovanou rádi vás uvítáme.
S pozdravem
Ondřej "Siegfried" Skála
Barbarossa Spolek Historický

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Random »

Ale no tak,

že tys jenom nepochopil proslavený šebířovský vytříbený smysl pro humor a jemnou ironii?!? :badgrin:
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Broďan »

Takovýhle buzňáče a svářečský rukavice jsem neviděl už hodně dlouho:
Obrázek
Já bych je na Zbiroh klidně pozval, ... akorát nevím, jestli by ten jejich program trval přes hodinu. Namazat dehtem a vyválet v peří zabere podstatně míň času.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Dášenka »

To by se divákům líbilo...
kdo sežene dehet? a kdo peří? nějakou kládu na který je budeme moct nosit sem a tam asi v parku najdeme :-D
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Broďan »

Na půdě určitě najdu nějakou starou peřinu, tak bych ji daroval k tomuto bohulibému účelu. Na dehet se můžeme složit:
http://www.zbozi.cz/?q=dehet&r=hint
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Malej »

netřeba se na něj skládat. Trochu dehtu daruji ;) .
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Broďan »

Siegfried napsal:Tak mi napsali naši "přátele" z pranýře:
No tak je Siegfriede klidně pozvi, ... rádi je uvidíme.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Romikov »

Muhha a místo peří použijem ovčí vlnu nebo bobky :D
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Dášenka »

Jelkož je členů skupiny hodně, tak můžeme experimentovat s různým posypem.
Škoda, že jsme vyhodili ten pytel pilin prožranej a pročůranej od myší :-(
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Takže po ránu mě očekával další radostný mail ze Šebířova:

From: Michal Rohlíček [mailto:rohlmi@centrum.cz]
Sent: Monday, July 07, 2008 8:25 PM
To: Ondřej Skála
Subject: RE:

Děkujeme za váš nezájem. my jsme rádi že svámi nemusíme vystupovat, vystupujeme pouze se solidními lidmi a s lidmi kteří umí číst. neboj časem se to sand naučíš, když ne tak řekni a číst tě naučim....

Sbohem

Tak jsem ve své dobrotě (bestialitě) odpověděl:
Ahoj,
z tvého mailu cítím jistou uraženou ješitnost, tak až se vydýcháš, tak se podívej na vaše fotky a zkus si seriozně říct co je opravdu podle nějakého originálu a co jen koupený na tržnici či okoukaný od jiných "šermířů", když se podíváš aspoň do Wagnera http://www.kazi.webz.cz/wagner/ (a to je studie hodně překonaná) tak uvidíš, že nemáte na sobě nic co by tam bylo... koukal sem že se datujete na přelom 15. až 16.stol. mno tak mi pošli odkaz na nějakou fotku z vašich stránek o které si myslíš, že je správně na tuto dobu a já ti řeknu co přesně je tam blbě.
Například tady: http://www.berkovstizesebirova.wz.cz/expozice.htm na té fotografii kde je kuchyňské vybavení, tak tam pro 15té století je tak možná ta vařečka, všechno ostatní je 19. až 20. stol. nebo třeba tady http://www.berkovstizesebirova.wz.cz/Jan%20Pisarik.html myslíš, že někdy v historii někdo vypadal takhle? Koncem 15tého století ? myslíš, že se nosily buzňáče (elasťáky) ? Ta heraldická suknice nikdy nevypadala ani vzdáleně takhle... o rukávech košile nemluvě... jakž takž ujdou jen boty... Nikdy se nepoužívalo něco jako ten kožený závěs na meč a víš proč? Protože meč byl ostrý a kdyby si s tímhle vyšel na ulici a dvakrát ses otočil mezi lidma tak si byl zralej na kriminál... nehledě na to, že pochva stála asi tak jednu setinu ceny meče... takže jí měl každej... A každý nosil pokrývku hlavy... nepokrytá hlava byla něco naprosto mimo rámec doby...
A mohli bychom pokračovat dál...
Podívej se na tuhle knížku http://www.kosmas.cz/knihy/133566/odev- ... tredoveku/
stojí to necelý 250,- a je tam velmi pěkně rozebrané co a jak se nosilo... za tu investici to stojí.
Měj se
SiG

Asi stárnu... a měknu...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Ignac
Příspěvky: 733
Registrován: 20 Dub 2008, 16:10
SHŠ: kanton Bern
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Ignac »

Moc hezky si odpovedel, vazne si byl takhle mily? Oni do tebe kamenem a ty do nich chlebem... Moc me zajima, jak bude tento detektivni pribeh pokracovat.
Kritizovat- to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak
bych to dělal já, kdybych to uměl.

Čapek K.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Pappi »

Jó to si tak někdo naběhne Sigi. Borce pustíš na Zbořeňáku mustruňkem a na Zbiroh ho pak nechceš. :D
No jó co říct snad jen to jediné ... bez komentáře. Prostě lidi bez špetky soudnosti. Když jsem viděl jak se v těch samejch hadříkách nacpali na tu třicítkovou bitvu tak jsem opravdu nechápal. Věřím, že by se klidně v tom samém vřadili i do šiku napoleonských vojáků a vůbec by jim to nepřišlo divný. Prostě jsem strašně rád, že nejsem šermíř.
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Kubák »

Obdivuju tě, Siegfriede, já bych asi nedokázal být takový milý jako ty. Na takovýhle dopis z jejich strany bych napsal asi něco opravdu velmi, velmi ošklivého.
Co místo dehtu a peří použít marmeládu a mraveniště? :badgrin:
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Dášenka »

Kubák napsal:Co místo dehtu a peří použít marmeládu a mraveniště? :badgrin:
Jak říkám, je jich dost :lol:
Avatar uživatele
Indy
Příspěvky: 713
Registrován: 05 Pro 2006, 08:17
Místo/Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Indy »

Siegfried je rozený diplomat, nezapomenu jak na Kolíně tu sličnou elfku decentně poslal na stranu k protivníkům. :badgrin:
A propo, máte ještě nějaké slušivé kalhoty na Zbiroh na zapůjčení? Asi dovezu dva sudličníky a proces shánění materiálu a šití se protahuje, navíc švadlenka má dovolenou. Nevím jestli stihnou vyhodit buznáče.
"Ty vole! Tolik Indyjánů jsem v životě neviděl!" gen. Custer.
Hrdý majitel několika halaparten a hákovnic a neutuchající prudič, který má zvláště spadeno na blbce. A že jich je!
http://sedmiletka.brodec.org/
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host