Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Oficiální fórum.

Moderátor: Zbiroh

Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Romikov »

Siegfriede nemohu se dočkat pokračování, je s podivem že šermíři a mečíkáři vybavení butiky a sběrnou surovin jsou nesmrtelní - možná že je někde reciklují aby nezestárli a někdo kupoval elasťáky dále :)
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Malej
Příspěvky: 150
Registrován: 13 Ún 2008, 21:50
Místo/Bydliště: Třebíč,Münster

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Malej »

Zase na druhou stranu se není čemu divit. Když je takovej paskvil v televizi,tak proč by mu vlastně nenarostl hřebínek? Naopak mají možná pocit,že je máš Siegfride brát všemi dvaceti,když jsou mediálně známí. Určitě by se zvedla návštěvnost :D . S něčím podobným jsem se potkal letos na Třešti. Sice jsi jim odpověděl dosti slušně (což je správné),ale na druhou stranu jsi zase tak slušný být nemusel. Přestože se spíš pokládám za kliďase,tak urážet bych se nenechal. To alespoň vypovídá o jejich neprofesionalitě a naprosté blbosti. No a o historii ani nemluvě.
Avatar uživatele
Jan z Siecina
Bůh humanitních věd
Bůh humanitních věd
Příspěvky: 81
Registrován: 04 Pro 2006, 19:28
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Jan z Siecina »

Bezesporu je to hnus, ale týpek co za ně komunikuje je podle fotky mladé ouško :))) Ne, že bych já byl nějakej starej, ale alespoň mám v úctě mateřskou řeč a pokud nejsem opilej, nemelu píčoviny .)))
Amor patriae nostra lex.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Mno tak se rohlíček opět ozval... a byl zjevně ve formě no pohleďte:
1. mohl bys mi poslat tvé fotky který je vyloženě oblečen dobově dle historických dokumentů??
2. byla by šance se někdy sejít, že bys mě poučil o historii???
3. kolik máš dioptrií na kterým oku?? nebo považuješ za buzňáky klasické kamaše??? dle mě elasťáky jsou leské, ale kamaše ne, a v tom je velkej rozdíl. a taky elasťáky máš elastiý, jest to nevíš
4. kolik ti je let?? že o nás mluvíš jako by si žil v 15. a 16. století.jsi snad JUMPER???
. jak si vyděl naše pochvy když sem byli oblečení??? si nás snad viděl když sme se převlkali??? U TY ROOOOOOOOOOOOŠŤÁKU JEDEN - ty se nezdáš6. Zdalšími otázka mi a reklamacemi a odpovědi na ten to email se obrať na DPRR(zavináč)seznam.

Zdraví tě rytíři z 20. stol,. cestovatel časem a mocý znalče

A moje odpověď...

Ahoj
1. Samozřejmě ti mohu poslat obrázky kde jsem oblečen podle dochovaných vyobrazení a nálezů :)
2. Klidně se s tebou sejdu, ale mám docela málo času, takže bys musel zaject do prahy :) Spíše na nějaké akci... ovšem jezdím hlavně na akce co mají aspoň trochu věrohodnou úroveň... tak mi napiš kam jedete a můžem se domluvit
3. Nevím kolik mám dioptrií k očařovi nechodím :) Ale buzňáčema nazýváme všechny verze těhle ojebovejch kalhot, protože nic jako pružné kalhoty takovéhoto typu neexistovalo, je jedno jestli to sou kamaše, elasťáky či kaliopky .)Existovaly pouze nohavice mrkni na http://myschwerk.webzdarma.cz/mainpage.html a klikni na publikace na prodej a na ty spodky košile a nohavice :) Je to tam docela vidět...
Rekonstrukce jednodílných nohavic pak pro konec 15tého století vypadá např. takto: http://www.matuls.pl/sklep_zdjecia/56.jpg ale jedná se o kalhoty šité a vypasované z vlněného sukna... nikoliv strojově pletené kamaše... ostatně optický efekt a způsob uchycení je naprosto odlišný... to jen v "českém šermu" to ještě kdekomu stačí :)
4. Je mi a o něco více než tobě, ale pozdní středověk nepamatuji :) Ale nejsem línej studovat podklady v podobě kvalitních publikací, archeologických zpráv či dobových vyobrazení. Bohužel to co máte na sobě vy vypadá jako byste to blbě okoukali na bitvě od někoho a zjednodušili :) Co se týče pochvy tak jsem nemluvil o ženském pohlavním orgánu, ale o ochraném obalu na meč... který se nazývá obvykle "pochva" a asi se tak nazýval mnohem dříve než se tak začalo říkat výše uvedenému :)
Ten závěs je taková ojebová blbost co si vymysleli čeští šermíři aby ušetřili... historicky je to píčovina...

Mimochodem už si na obrázcích z wágnera našel něco co by bylo podobné tomu co máte ? Asi ne co ?
Žiješ zřejmě v mylné představě, že neexistují žádné podklady pro středověk takže si vlastně můžeme vymejšlet co chceme, jenže právě pro konec 15tého steletí je toho už tolik že to je spíše na prostudování na několik životů, než že by se nebylo čeho chytnout... a to co máte možná stačilo na začátku 90tých let, ale dneska je úroveň poznání značně vyšší (mezi historikama byla už tenkráte) takže vypadáte značně podprůměrně...
Podívej se na tyhle uskupení z německa nebo italie http://www.diu-minnezit.de/ nebo http://www.company-elefant.com/startbook_eng.html proč ty lidi vypadají věrohodně... a proč lidé v pestrobarevným bavlněných varkočích z praporoviny ne ?

Tak se na ty věci co sem ti poslal podívej a pak se zamysli...
A pak buď rádoby vtipnej :)
měj se
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Kubák
Příspěvky: 72
Registrován: 27 Kvě 2007, 00:06
Místo/Bydliště: praha

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Kubák »

Dobře ty! :thumbup:
I will kill you so hard you will die to death.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Tak tu mám asi poslední mail...

Ahoj. díky za rady. mohl by jsi mi když tak nějaé ty fotky poslat?? tedka taky nemá čas. tak se když tak někdy dohodnem a sejdem. dík Michal

A toť vše...
Tak sem poslal a řekl kde budu tak sem zvědavej... ale hádám že nic...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Bestie se v tobě nezapře. Jenom doufám, že se sem Michal časem přihlásí a nechá si trochu poradit.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Mno už sem myslel že se neozve, ale hned po ránu jsem tu měl milé překvapení:

From: Michal Rohlíček [mailto:rohlmi@centrum.cz]
Sent: Friday, July 18, 2008 8:17 PM
To: Ondřej Skála
Subject: RE:


ale že ta pane chytrý vapadáš jako středověký listonoš, a co řikás na fil Noc o karlštehně, taky je to píčovi¨na, dkyž maj kamaše??

Mno minule sem mu poslal fotku v šedém doubletu jak jsme se fotili pro gardu v atelieru...
A tak sem mu teďka napsal tohle:

Hmm, obávám se, že listonoš je poměrně novodobé povolání, někdy z osmnáctého spíš devatenáctého století, takže těžko mohu vypadat jako listonoš.
Jestli mají v noci na Karlštejně buzňáče nevím, ale je to klidně možné... a co ? Dokazuje to, že to tenkrát takhle bylo? Nemluvě o tom, že to je film pěkně starej... dneska je úroveň poznání jinde. Nebo mi budeš argumentovat, že když maj v Johance z Arku plastikové zbroje, že to taky bylo ? Nesmíš těm filmům zas tak moc věřit. Mimochodem na ten film si přišel sám nebo ti to poradil nějaký váš starší "guru"?
Zkus si projít ty odkazy jak sem ti poslal... zjevně si na to ani nekouknul...
viděl si někdy tuhle knihu http://www.kosmas.cz/knihy/101897/dejin ... stredovek/ ?
Možná kdybyste jste se na ní ve skupině složili a přečetli si jí dojde ti, že nemáte v oděvu dobře skoro nic :)
http://www.berkovstizesebirova.wz.cz/Ga ... isova.html - třeba tady, víš jak byly ve skutečnosti dělané ty šaty co má ta holka vpravo ? Tak že byly spodní šaty z té "fialové" s dlouhým rukávem a ty vrchní tmavé byly bez rukávu přes ně :) Těm vrchním se říká surcotte :) Jinak to co ty holky mají na sobě se snaží podobat spíše první polovině 14tého století než přelomu 15-16.století které děláte :)
Než budeš mistrovat, tak si něco nastuduj a není od věci si taky po sobě přečíst cos napsal a opravit si hrubky... aspoň ty nejmarkantější... takhle to vypadá jako by to psal někdo z osmé třídy ZŠ.
Přej hezké pondělí :)
SiG

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Broďan »

Siegfried napsal: Jestli mají v noci na Karlštejně buzňáče nevím, ale je to klidně možné... a co ? Dokazuje to, že to tenkrát takhle bylo? Nemluvě o tom, že to je film pěkně starej... dneska je úroveň poznání jinde.
Noc na Karlštejně si občas pouštíme, takže mohu zodpovědně říci, že kostýmy a zbroje, které byly použity v tomhle filmu, jsou z 90% zcela nesmyslné. Tenhle film je ale zfilmovanou divadelní hrou-muzikálem a tvůrcům zjevně vůbec nešlo o historickou věrohodnost. Je to stejné, jako bychom čerpali z hraného divadelního kusu. Kdo čerpá z takovýchto filmů musí být úplně blbej. Ty buzňáče jsou tam jako jediný typ nohavic, dále je tam plno vymyšlených v podstatě fantasy kostýmů. Mimo jiné tam perou drátěné košile v neckách na valše a pak je věší na šňůru. Jediná plátovka, kterou si vybavuju, byla jakási okapoidní šalířovka a oblékla si ji paní Ofka, když se převlékla za chlapa.
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Pappi »

Ach jo to je pablb. To snad nemá cenu mu ani něco psát, takovému vemenu. Jak říká Hawk-utratit elektrickým proudem! :bom:
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od hawkwind »

Hahaha, musím ale říct, že Prcík a spol nahoře na zámku se od těchhle pitomců moc nelišili, když jsme tam jako hlídka vypochodovali nahoru, tak mi za ně bylo stydno. Jinými slovy než humus se to popsat nedá.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Hawk:
Mno jen pro vysvětlení, oni jsou opravdu scéničtí divadelníci. A dělají primárně Hradeckej dvůr, kterej taky dělaj chvíli, takže většinou investují do něj a tyhle věci mají jako starý co dolikvidujou na vystoupení :) Zase mi jejich divadlo přijde vtipný a hlavně jsou spolehlivý a když jim řeknu, že mají tehdy a tehdy být tam a tam tak tam jsou a nemusím se o to starat.
Abych se přiznal tak program na nádvoří je prostě úlitba majiteli zámu co tam něco chce mít a jedno co :) Ale zase né každému to je jasné. Takže příště bych to chtěl udělat aby vše časově sedělo (n acož jsem u vrchního programu letos rezignoval) akorát nevím o nikom kdo by byl za přijatelnou sumu dost slušnej na konec 15tého stol.
Vím jen o Macovi, a ten mi loni nechtěl dělat neděli, a tu já potřebuju nejvíc... Ale můžeme zvážit menší šarvátku ze zbývajících na nedělní odpoledne (rád bych to měl jako Wothan)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od hawkwind »

Sigi, já vím, mluvili jsme o tom, ale to nic nemění na té hrůze, dost velké, řekl bych až totální, i na scéniku.
V sobotu večer se dole Prcík potloukal v jakémsi pseudovikingském kostýmu a já mu ze zvědavosti vytáhl z pochvy na pásku kudlu. Byla to dýka! od vietnamců naražná na nějaký trn a ošmelcovaná. Nápis "stainless" a "made in china" byly ovšem stále ještě k vidění. :evil: :badgrin:

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Mac
Příspěvky: 115
Registrován: 05 Pro 2006, 00:01

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Mac »

Siegfried napsal:Hawk:
Mno jen pro vysvětlení, oni jsou opravdu scéničtí divadelníci. A dělají primárně Hradeckej dvůr, kterej taky dělaj chvíli, takže většinou investují do něj a tyhle věci mají jako starý co dolikvidujou na vystoupení :) Zase mi jejich divadlo přijde vtipný a hlavně jsou spolehlivý a když jim řeknu, že mají tehdy a tehdy být tam a tam tak tam jsou a nemusím se o to starat.
Abych se přiznal tak program na nádvoří je prostě úlitba majiteli zámu co tam něco chce mít a jedno co :) Ale zase né každému to je jasné. Takže příště bych to chtěl udělat aby vše časově sedělo (n acož jsem u vrchního programu letos rezignoval) akorát nevím o nikom kdo by byl za přijatelnou sumu dost slušnej na konec 15tého stol.
Vím jen o Macovi, a ten mi loni nechtěl dělat neděli, a tu já potřebuju nejvíc... Ale můžeme zvážit menší šarvátku ze zbývajících na nedělní odpoledne (rád bych to měl jako Wothan)
Hoj draku ) ,

předem gratuluju k pěkné akci)! Zatím s kým sem mluvil, tak byl nadmíru spokojen!
Jinak se touto cestou olmouvám za naši neúčast, ale nebylo dáno se letos zúčastnit a doufám , že ti to napříští rok plně vynahradíme)!
Jinak v loni to nebylo o tom, že bychom nechtěli v neděli makat, jestli si dobře vzpomínám,ale něco jsme na neděli měli domluvenýho dřív než jsme se dohodli na loňském zbirohu.Naše holky už byly na oné akci(jen darča dorazila večer), proto jsme tam dělali pouze školu a nehráli nic.Ohledně neděle jsem ti nabízel že tam zůstane Racek s palnými a kluci od vás říkali že to není nutný, tak Racek jel taky domů. Každopádně , nemám předsudky o práci v neděli))). Ohledně letošního zbirohu jsme se taky bavili a říkal jsi že to chceš trochu prostřídat - což plně chápu.Stejně jako chápu, že naše finanční nároky jsou asi trochu jiné a jestli-že to máš jen pro to aby jsi měl klid od zámeckého pána, tak v zásadě není co řešit))
Jinak ještě jednou gratuluju k Vašemu výkonu!!!!
M.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Ukrutnosti a pekla kolem Zbirohu

Příspěvek od Siegfried »

Mac:
V pohodě, já osobně bych to chtěl na příští rok zcelit aby vše bylo konec patnáctého, takže tě určitě oslovím abychom se domluvili, páč o jinejch lidech na tuhle dobu nevím a vaše taškařice se mi líběj :))) co si budem povídat, ty seš držka ale Racek je charizmatickej chlap :) muhehehe

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Rattenschwanz o.s.”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host