Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od Mahy »

No, Lazare to je právě ono- pokud projdou mustruňkem :cry: Viděl jsi co za exoty se tam dostalo loni?

A nezlob se, na co pak jsou ty pěkný šiky, který jsou koukatelný? Budou kdesi vzadu- Tady nejde o nějakou diskriminaci, a když, tak pozitivní(že to snad někoho hecne , aby mohl být také vpředu).

Na co přes rok cvičí ty celky? Aby se pak plácali někde vzadu, kde je nebude vidět? A před diváka vytáhneme tu klasickou nesourodou směsku bez ladu a skladu.
Žádné řádové oděvy, Erbovní družiny...

Mě to přijde jako blbina byť na to Hejtman vsází svoji čest.

Pak nechápu celou tu snahu o zlepšování výbav lidí.

Ale to je jenom můj subjektivní názor- vy jste pořadatelé. :salute:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od Random »

Jen technická - oni (tedy my) nebudou vzadu, ale dole. Výše sedící diváci vidí hlavně je. To se ukázalo dobře na fotkách a záznamech z loňska.

Ostatnš, nám to vyhovuje - vloni jsme si užili dost. Takže za Švýcary podporuji stávající podobu scénáře.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od Lazar »

Scénář je postaven tak aby celky vidět byly. On je totiž v rámci možností postaven tak aby jednotky byly rozprostřeny po poli tak že každý celek bude mít z určitého kusu hlediště svoji možnost.

Námitka že budou vidět jen volní by byla platná pouze pokud by se bitva skládala jen z řadovek kolmo na diváky. Tomu tak ale není.

Řekl bych odhadem že nejlepší a nejširší výhled bude na vojska vrcholného a ranného středověku.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od MLuks »

Lidi, co si budeme namlouvat - Hollywoodská masáž diváky naučila milovat Conanovské souboje a roztodivné sračky, jako je Ironclad, 300 a Statečné srdce (neupírám uměleckou kvalitu, ale historie je někde jinde).
Pokud dotyční projdou tvrdým mustrem a na bojiště se nedostanou žádní keckaři v protipořezových zástěrách, přijde mi vhodné (v rámci udržení pozornosti diváků) natlačit tuhle ahistorickou sortu kamnářů přímo před lidi, ať si užijí trošku toho mečíkového adrenalinu. Že budeme vzadu/dole? No a co, vy snad chodíte válčit, jen abyste pak mohli masturbovat u svých fotek? A já si naivně myslel, že Libušín je prostě jen kvalitní masokombinát 8)
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od Siegfried »

Co se týče toho co by mělo být vidět, od Petry (stále ještě celkem nezaujatý divák) mám feedback, že na Libušíne nemá smysl dělat divadlo s jednotlivýma postavama, a nemá být válka dlouhá, ale co je super a líbí se když ti vojáci u diváka si vyhrávají s maličkostma, tedy někdo někoho oběhne, okradou mrtvoly, umírají pateticky a pod...
Dole v mase je už asi celkem jedno co se děje respektive je to masová kulisa...
Dovedu si představit že za psotupujícím vojem pojede banada hadrníků co má dvoukolu káru a bude podřezávat raněné a občas si nějaký pěkný (chutný) kousek naložej na káru :) Taky se jim může težce raněný bojovník u diváků bránit, prosit vykupovat... :)

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od melkel »

Moje úvodní reakce na plecháče před diváky byla taky "ani náhodou", nakonec to ale pokládám za vyhovující řešení. Proč?:
1. šiky budou dobře vidět, a jelikož se bude dobývat kupecká stanice, užijí si i taktiky a manévrování, které bude dobře od diváků vidět.
2. sebrané plechy už dávno nejsou jen chudáci v protipořezových zástěrách. Jádra tvoří zajímavé a dost secvičené jednotky, a i když se dají najít dosti děsivé zjevy, lišky na přilbě a králíka na kanadách se nám docela podařilo vymýtit.
3. boj bude roztažen po celé ploše bojiště, takže se divák nebude dívat jen na jednu jednotku - scéna před ním se bude pravidelně měnit.
4. velitelé budou mít 2 hodiny nácviku na to, aby jim narvali do hlavy základní hraní. Vzhledem k hereckým výkonům organizovaných jednotek minulý rok se to může jen zlepšit.
Avatar uživatele
KOCOUR
Příspěvky: 16
Registrován: 23 Zář 2008, 09:46
Místo/Bydliště: Chotěboř

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od KOCOUR »

Jsem sice členem "organisovaného šiku" ( loni sme byli s karlovci, letos budem asi taky, holt podobný období) ale upřímě co se týče dívání se, víc se mi líbí radikálové. Sou akčnější, a jakkoliv je to jejich mnohdy neorganisované a chaotické pobíhání a hledání protivníka takticky nelogické, je to zábavné pro diváka. Koukání na organisované šiky je alespoň pro mě pekelná nuda. (Proto se taky raději účastním než koukám.)
Mimochodem já vypadám takhle:
http://1381-1424.hys.cz/viewtopic.php?f=26&t=66
Zbraň není argument, ten kdo s ní umí, argumenty nepotřebuje!


Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od Mahy »

KOCOUR napsal:Jsem sice členem "organisovaného šiku" ( loni sme byli s karlovci, letos budem asi taky, holt podobný období) ale upřímě co se týče dívání se, víc se mi líbí radikálové. Sou akčnější, a jakkoliv je to jejich mnohdy neorganisované a chaotické pobíhání a hledání protivníka takticky nelogické, je to zábavné pro diváka. Koukání na organisované šiky je alespoň pro mě pekelná nuda. (Proto se taky raději účastním než koukám.)

Ahoj Kocoure, to je sice pravda, ale pokud tam jak urvaný vagony budem lítat všichni, tak z toho bude pěkná fraška a chaos. Tak vypadali bitvy dřív- hr všichni na ně, dělej si každý co chceš- výsledkem byla sice mlata jak prase, ale rozumu v tom bylo pramálo.

Lidé se chtějí dívat, jak do sebe plecháči mydlí hlava nehlava- to je bez debat, tak to prostě je.
Ale nemyslím si, že by bojové šiky nějak zaostávaly v intenzitě boje za radikály 8) Jen tam mají tu nadstavbu- ten šik v pohybu, pochody, organizaci- ne chaos(byť i tam se najde)

Je to jenom o pořádném zvládnutí šiku- pokud jsou šiky secvičeny, tak je to paráda.


Loni mě fascinoval nástup řádů, kde kráčeli ozbrojenci, jeden nesl nad hlavou svatý obraz. To je ono!
Pompa, nádhera! Šiky by měli jít pod spoustou korouhví, obrazy svatých, nesený kříž...

A to je pro mne mnohem hezčí než mlata tun železa. :thumbup:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
KOCOUR
Příspěvky: 16
Registrován: 23 Zář 2008, 09:46
Místo/Bydliště: Chotěboř

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od KOCOUR »

No vždyť taky nepíšu o tom co by bylo rozumný či logický ale o tom co se mě (a předpokládám že i většině diváků) pohledově líbí. Ne že by to bylo to co chci. Upřímě kdyby sme tam měli takhle pobíhat všichni tak se na to vyseru a budu radši divákem, protože to mě jako bojovníka nebavilo ani "tenkrát" běhat a hledat si volnýho protivníka. Jen poukazuju na to že souhlasim s rozhodnutim dát volné radikály před diváky, a podporuju toto rozhodnutí svým vlastním pohledem na věc.
Mimochodem já vypadám takhle:
http://1381-1424.hys.cz/viewtopic.php?f=26&t=66
Zbraň není argument, ten kdo s ní umí, argumenty nepotřebuje!


Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Krátký návod jak se chovat v boji v hlavní bitvě

Příspěvek od Lazar »

Jako autor nápadu děkuji za reakce.

Vlastně souhlasím so oběma tábory, proto je scénář nastaven tak aby lidé měli výhled jak na ucelená sdružení v těsném šiku, tak na železné pány. Pak již to bude jen na velitelích aby to uveleli jak ten scénář diktuje.

A zároveň je to výzva. Když letos uvidím že spolky hrají opravdové velké divadlo pro lidi, tak ty kteří budou vynikat si vyslouží místo na výsluní. Chceme nakonec bitvu která vypadá jako bitva a zároveň u které se jak šermíř tak divák baví.
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů