Tábor 13. a 14. st. na louce

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

Tak 14.kový tábor je vytyčen vzadu na louce a má polský plot - fotky dodám.
Čtvrti v táboře jsou označené cedulemi, které určují, jaké projekty kde táboří.
Louka je posekaná a suchá. Precizně vysekané plochy jsou rezervované - vysekali si je ti, kdo tam budou tábořit.

Stranou našeho tábora budou tábořit Šroub a jeho smečka vlků (československých vlčáků). Mají dostatečný distanc a budou mít příležitost si své místo případně rozumně oplotit. O hosty nestojí.

Pokud nebude dramaticky, nebo dlouho pršet, dá se zajet auty k táboru a tam nakrátko parkovat k rychlému vyložení věcí.



Velké díky za pomoc bratrům Johanitů, Richardovi, Armínovi, Dášence a panu z Holohlav. :wink:
Avatar uživatele
Smil z Heraltic
Příspěvky: 69
Registrován: 14 Srp 2008, 10:18
SHŠ: Moravské markraběcí války
Místo/Bydliště: Heraltice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Smil z Heraltic »

Náhled plánku, kdo kde je by náhodou nebyl? Abychom netápali!
Smil z Heraltic
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

;) Náhled bude a nezatápete, tábor byl rozdělen na 4 čtvrti, rozdělené 2 křížícími se ulicemi s malým náměstíčkem.
Horní polovina tábora (ve svahu) je vytyčena pro uskupení kolem Hradeckého dvora, zadní dolní čtvrť patří rytířským duchovním řádům s výjimkou Teutonů (táboří s Hradeckými).

Vaše místo, stejně jako Karlovců, je dole vlevo, hned za druhým polským plotem. Vaše místo je označeno cedulí HOSTÉ, o kus dál ve stejné čtvrti je pak cedule KARLOVCI.

Čtvrť Řádů nese příslušné označení DUCHOVNÍ ŘÁDY a již tam stojí pár označených stanů Johanitů, obě horní čtvrtě mají cedule HRADECKÝ DVŮR.


Kromě mapky postupně dodám další podrobnosti, sám dorazím na místo ve čtvrtek odpoledne ;) Místa je dost a i v případě nečekané populační exploze si poradíme, protože máme za sebou několikanásobně delší nevyužitý prostor.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

Upomínám známé pravidlo, že šlechta táboří hned u ulic a jejich družiny + další neurození staví své stany až za ně. Před každým stanem v ulici bude v noci svítit lucerna a pod ní bude džber, nebo jiná nádoba s vodou jako logické protipožární opatření.
(Kdo není schopen zajistit si vhodnou nádobu na vodu, bude mít pro případ potřeby ve stanu alespoň 3 petky s vodou – samozřejmě ne malé a to hned po ruce).



Každé samostatné uskupení by se mělo prezentovat cedulí se základními informacemi:
1) kdo jsme a jak se jmenujeme
2) jakým historickým obdobím se zabýváme (není od věci krátce na pár řádcích charakterizovat svou dobu)
3) pár prezentačních fotek
4) odkaz na svůj web

Doporučená velikost prezentační cedule je A3 a větší.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

harmonogram akce a života v táboře:
Pátek
Dokončovací práce na bojišti - velmi oceníme pomoc všech
21:30 - hod porada velitelů (Maršálkův stan)
22 hod - noční hlídky

Sobota - od brzkého rána již není možné zajíždět autem k táboru
7:30 - hlídky budí tábor
8:30 - velitelé jsou na bojišti
9:00 – nácvik (helmice a zbraně s sebou), kontrola tormentací a nátahové síly
(luky s nátahem max. 17 kg, kuše s nátahem max. 40 kg)
12:00 - otevření prostoru pro diváky
13:00 - ukázky taktiky jednotek )jedná se o již dohodnuté celky)
14:00 - turnaj měkčenými zbraněmi („bacátky“) pro diváky i zájemce z řad šermířů
15:00 - šikování do bitvy
15:30 - bitva
16:30 - volné boje + turnaj
17:30 - ukončení bojů
18:00 - uzavření areálu pro diváky a vypuknutí volné zábavy
22 hod - noční hlídky

Neděle
10 hod - turnaj v soule (pro všechny zájemce z obou táborů)



Páteční večerní porada 21:30 hod u mně ve stanu je pro všechny velitele celků, následně bude svolána porada všech pánů, kteří přijedou s družinou.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Mahy »

Maršálku co ta mapka? Nebyla by už? Abychom se tam nemotali jak maďar v kukuřici :ogre:
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Dášenka
..
..
Příspěvky: 837
Registrován: 04 Pro 2006, 19:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Dášenka »

Je to tam posekaný, to zvládneš ;)

Veškerá orientace je jednoduchá, dojedu na konec louky, projdu polským plotem a pak tam vidím vpravo nehoře do kopce takovej vysekanější plácek a cedulku Hradecký dvůr, tam jsou Němečtí rytíři, výše na méně posekaném pak další členové dvora. Vlevo pak vidím kupku sena, vedle posekaný plac, tam cedulku Hosté a kousek dál Karlovci, sem patří (jak název napovídá) ti, kdož se nehlásili přes Hradecký dvůr, dále od vstupu Karlovci. Za příčnou cestou je nahoru do kopce zbytek Dvora (na tom nejvíce posekaném plácku Maršálek), vlevo pak ostatní rytířské řády (tedy Johanité, Lazariáni a Templáři).
Fakt to není složité ;)

Jo, okolo cest a centrálního náměstí je při zemi natažen provázek...
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Mahy »

To chápu, mě šlo spíše o orientační plánek v mapě- něco jak udělal Sigi, abychom si mohli rozvrhnout stany a přístřešky.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

mapka tábora - Dášenko díky :wink:
http://maps.google.com/maps/ms?msid=202 ... 6,0.006539

P.S. Karlovci a hosté mají nepoměrně větší prostotr, než to takhle vypadá :wink:
V případě nečekaného nárůstu lidí je kam expandovat, takže žádný problém (panikáře po ruském vzoru střílíme, nebo odesíláme do trestních praporů).

Stany se staví tak, že do ulice stojí šlechta a jejich družiny jsou za nimi (ne vedle nich). V rozích, směrem k námestíčku, stojí stany hejtmanů - U Karlovců je to stan Maséra a Scarveina.

Za markrabské války stojí do ulice samozřejmě Smil z Heraltic, který má pro své lidi vymezené místo hned na začátku tábora vlevo, pod cedulí HOSTÉ.


Pro zjednodušení platí, že každý si staví stan tak, jak dorazí ;) Od pátečního rána stavění korigujeme na místě, takže není důvod k nervozitě ;)
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

Potěšila mně a příjemně překvapila hojná účast, která výrazně přesáhla jak v lidech, tak i stanech předem nahlášené počty. Odjel jsem poměrně brzy, tak doufám, že v našem táboře nezůstal borčus, který by nám udělal ostudu.

Jenom jedna z organizačních poznámek pro příští společná stanování - kdo přijede a ptá se po "svém" místě na táboření, ten by měl vědět, ke komu vlastně patří. U některých spolků a družin se mi opakovaně stalo, že se mi některé menší skupinky hlásili jako někdo jiný. Byl z toho zbytečný zmatek, který vedl k šachování s místy. Jednou z obětí těchto zmatků byla Kurikova družina. Tímto se jim omlouvám, že jsem přes svůj slib neudržel rezervované místo.

Děkuji všem za pěkné družiny a atmosféru ;)
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Siegfried »

Myslím, že tábro na louce se velice povedl, z dálky byl hodně malebný a působivý, i diváci to ocenili.
Takže palec nahoru a díky Maršálku

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Tonda
Příspěvky: 31
Registrován: 27 Pro 2008, 10:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Tonda »

Ahoj přátelé
nejprve bych se chtěl veřejně omluvit Maršálkovi, že jsem s ním v sobotu večer polemizoval o nutnosti stavění stráží v táboře. Bohužel se toto opatření ukázalo oprávněným, nicméně né dostatečným. V neděli v brzkých ranních hodinách nám byl z našeho ležení odnesen prázdný sud od svijanského piva včetně pípy. Pro ty, kdo neví kdo jsem, tak ten sud byl odnesen z tábora Tempu, vedle Johanitského tábora. Nejsprve jsme to považovali za nevydařený kanadský vtip, ale obávám se, že to vtip nebyl, ale zlý úmysl.
Prosím vás tímto o spolupráci ve zjištění viníka, domnívám se, že to byl rozhodně někdo z nás kdo tam tábořil. Naši lidé měli hlídku od 2:30 do 4:30, následnou hlidku se jim ani po třetím buzení nepodařilo přimět k tomu aby se vydali strážit. Seděli potom u našeho ohně ještě asi do pěti a potom tam zůstali už jen dva z našich lidí a s pomocí příchozích se snažili sud dopít. Podle nich tam vydrželi asi do šesti a potom šli spát. V tuto dobu tam sud stále byl, když jsem vstal já, asi v 6:45 už byl pryč. Kolem sedmé ráno, když jsem šel pro auto na hřiště, nás míjeli asi dvě auta, která odjížděla z našeho tábora. Obracím se proto na vás s prosbou o pomoc. Pokud někdo z vás viděl někoho odnášet sud, popř. nakládat do auta napište mi prosím SZ.
Stále doufám, že se jedná o nějaké nedorozumění nebo nevydařený žert. Krádež v tomto rozsahu jsem ještě při našich akcích nezažil.
Všem, kdo se nám v neděli ráno snažili pomoct s hledáním děkuji.
Tonda
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

nebudu vytvářet nové vlákno a rovnou navážu ;)

Libušínský festival středověku - 19.-21. dubna

Opět plánujeme dva tábory - 13. a 14. st. bude na louce u bitevního pole. Hejtmanem tábora jsem já a rozdělím ho na čtyři čtvrti, které povedou jejich čtvrtní hejtmani. Důvodem je snazší organizace a ustanovení hierarchie velení společného vojska. V táboře budou ubytováni Hradečtí a jejich hosté, duchovní rytířské řády - Teutoni, Johanité, Templáři a Lazariáni, Karlovci a samostatné skupiny a jednotlivci, kteří se zabývají 13. a 14. st.

Upomínám, že Libušín je otevřeným festivalem historie, nikoli uzavřenou akcí. Přesto pro naše táboření platí pravidla z loňska, včetně povinnosti nočního osvětlení.

Čtvrtní hejtmani:
- Karlovci - Zdeslav z Nezabudic
- Hradečtí - Jakub von Spernak
- Johanité a Templáři - prosím komtury o vyjádření SZ
- Teutoni a Lazariáni - prosím komtury o vyjádření SZ


Pokusím se poučit z loňského malého prostoru tábora a protáhnu ho o velký kus dozadu. Po jednotlivých celcích, které se mi nahlásí budu na oplátku chtít, aby se dohodli na vlastním koordinátorovi, který dorazí na místo jako jeden z prvních a zorganizuje vaše ležení v přidělené čtvrti. Tak budu moci průběžně reagovat v rámci stavění tábora.
Také se letos neúčastním přípravných prací na bojišti a na tržišti, takže bych měl být k dispozici celou dobu v táboře, kde bude zřízena i registrace.

V táboře budou probíhat v rámci pátečního a sobotního večera soutěže jednotlivců i skupin a naplánujeme i interní tržiště, bude-li zájem.
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

DŮLEŽITÉ!

Zatím je to tam bojiště i tábořiště podle posledního průzkumu z půlky rozbahněné a z půlky zamrzlé.
Sekání tábořiště budeme muset nechat až na pondělí po víkendu, jinak bychom to měli rozježděné traktorem.

Pokud jste někdo chtěli tento víkend 13.-14. přijet postavit si stany, tak na to ještě není místo. Brigádníci na kulisi jsou ale samozřejmě vítáni ;)


Abych předešel spekulacím - není to žádná tragédie, ale zbytečně bychom si rozjezdili tábor ;) Průběžne budu informovat :wink:
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek »

Táboření na louce – tábor 13. a 14. st.
PŘÍJEZD A TÁBOŘENÍ NA LOUCE JE MOŽNÉ AŽ OD ČTVRTEČNÍHO POLEDNE.

Louka pro naše táboření je ještě na pár místech podmáčená, jak taje sníh – konkrétně na rovince, kde tábořili Řády a Karlovci.

Velmi podmáčená je příjezdová cesta a bojiště, proto jsme museli odložit sekání tábořiště až na středu. Kdybychom to dali posekat dříve, bude cesta k táboru rozježděná traktorem a všichni by si museli vynášet věci z auta až od hospody. Nicméně to pěkně vysychá, tak si to nezkazíme ;)

Během úterý vyvěsím mapku tábora s rozdělenými zónami pro jednotlivá uskupení. Já budu na místě od čtvrteční 13-14 hod a začnu hned organizovat zóny a stavění ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host