Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od dav1dMldc »

Tých 11mm sa mi zdá akurát, 10 je podľa mňa málo na silný luk. Ak sa uvidíme na súťaži môžeš vyskúšať. Livery, čo mám sú dosť tuhé, aj do 150lbs. Tými šípmi do 200lbs luku som myslel 1/4libráky, lebo 8gr. na libru to vychádza na luk 220lbs :)
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

U těch silných luků se to moc jako 8gr. na libru moc počítat nedá.... Však bude čas i na nějaké to testování šípů, abychom porovnali vzájemně, jaké kdo vyrobil šípy....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kaša »

Zdar, taky tady mám první welsh class šípy vedle nich 3 standarty.
Jde tam trochu vidět i že standart mám 32" po začátek tuleje a welsh má 32" po krček hrotu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Honza F. »

Pěkná práce Kašo. Jak ti vyšly ty welsh class, myslím průměr tyčky, dřevo (tipoval bych borovici) a celková váha? A jaké jsi použil peří (tipuju volavku)?
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kaša »

Volavku ne, je to šedá husa.
Dřevo je borovice 10mm, ale musel jsem vybrat ty nejtežší tyčky co seženeš, abych se dostal na tu váhu.
Hroty jsou kolem 12-13g. Další tyčky mám borovice 10.8mm(na 90cm 53g), to už by nebyl problém a byly by i ubírané s lehčími hroty.
Celková váha samozřejmě 52g.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od dav1dMldc »

Super Kašo! Vidím, že i ty si sa činil. Akurát by som ti vytkol omotávku u štandardov. Ak tam nemusí byť, tak ju tam nedávaj, zbytočný odpor vzduchu. Ja som sa už poučil.
Tiež som na svoje štandardy použil smrek a to som celý deň rezal tyčky a vybral som 3 tie najtuhšie vzhľadom k váhe, aby to sedelo aj do 135-tky. Na welsch nemám perie bohužiaľ. Musím povedať babke nech zoženie :) .
Zaujímalo by ma, aký vôl vymyslel, že dĺžka sa meria u krčku hrotu :) .To je tak na prestrelenie ruky...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kaša »

Zdar, díky.
Já vím co dělá omotávka na šípu při dostřelu, ale dělám to pro kámoše a ten to chtěl.
O 32" ke krčku jsi můžeš promluvit s Jarou, ten to takhle navrhl.
Ono to dává smysl vzhledem k navržené welsh class kategorii, ale chce o tom něco vědět.
Pořád máš před lukem cca 2cm hrotu, což je víc než většina sporťáků se soustruženýma hrotama.
A proč pořád "spinuješ" šípy do válečných luků? - ono je přeci potom jedno jestli máš půlpalcový šíp do 140 nebo 180,
na spin už se tolik nehraje (když není šíp moc měkký).
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od dav1dMldc »

Vieš ako spinujem? Ručne odhadom, nikdy som to nemeral. Akurát, či je to dosť tuhé.
To že welsch class je od Jara viem, preto je tam ten smajlík.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Pěkně!!! Moc pěkné šípy...... My jsme včera dorazili 11 BLBS a 6 livery arrow. Ještě k tomu sadu šípů pro Hanku, sadu pro Šlaucha, opravili jsme pár starších šípů. Teď ještě dva šípy pro Romana na doplnění sady, možná ještě dva BLBS a nechci výrobu šípů na hodně dlouho vidět!!!!! :crazy:
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Dva BLBS si vzal v sobotu Sumira, tak jich není na fotce plný počet...

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Šípy za posledních 14 dnů. Výroba Roman a já.... Nechci dlouho šípy dělat!!! :evil:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Kaša »

Výborně! ... vyrábíte je ve velkém jako čínani :D
Taky hezké livery. Jsou to ubírané olše? ta musí mít tak 50g+, ne? Májí takový zařivý a hustý oplet - kolik propletů na palec?
Ale ceny liveru i standartu jsou hodně výhodné, skoro konkurujete Cornusovi a jeho lukům za 60E. :badgrin:
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Pája1111 »

Livery jsou z ujímané olše, váha 64-65 gramů.( Samotné týblo má cca 52 gramů) Omotávka je cca po 3mm. Cena těch šípů je daná tak nízko jen kvůli turnaji, jinak bych to za ty peníze nedělal. Dva týdny se s tím jebu, a to mi dvě neděle pomáhal Roman. Jinak pro info. všechno je už zamluvené, dva livery a dva BLBS už dokonce prodané...
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Honza F.
Sponzor Brodce
Příspěvky: 826
Registrován: 24 Kvě 2009, 07:48

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od Honza F. »

Soucítím s tebou, Pájo. Já jsem si něco podobného, i když ne tak pracného, střihnul vloni.
Obrázek
Vzdělání při člověku nectném je toliko jako šperk v rypáku svině. J. A. Komenský
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Příspěvek od dav1dMldc »

Sa to tu poriadne skvalitňuje. Pekná prácička Pájo. Zaslúžila by si minimálne dvojnásobné odmeny :badgrin:
Livery vyzerajú dobre, obzvlášť tá omotávka. Zalepená ako v čínskej lazúre na porcelán :)
Akurát, čo sa mi nepáči sú tie bodkiny s dlhou tulejkou (viem, že to bol zámer...). IMHO sa za chvíľu zlomia. Je tam veľká páka na to drevo... Ale i tak len slová chvály.
S robením šípov nezúfajte, len za toto leto som ich urobil vyše 150...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů