Česká EWBS

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Česká EWBS

Příspěvek od melkel »

Nezapomeň na to pojištění. Angláni na to hodně dají...
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

To pojištění je podmínka, to se prostě musí zřídit.

V podstatě je mi také jedno, jestli bychom to spojili se Slováky dohromady, nebo ne. V případě sloučení bych viděl spíše výhody ve větší členské základně. Prostě jsem pro československou asociaci.
Jde spíše o to pojištění, muselo by být dvojí, jedno pro Slováky, jedno pro Čechy. Teda nevím, jak to jde nebo nejde, uzavírat pojištění v cizině.
Hmmm, pozeptám se, jaké pojištění by se na to vztahovalo a jestli se s tím dá něco dělat.... :dontknow:
Pokud máte někdo známého v pojišťovně, zeptejte se taky....

Internetové stránky by také nebylo marné vytvořit, tím nemyslím stránku na Fejk bůku.....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Česká EWBS

Příspěvek od markus »

Sme v EÚ, platí voľný pohyb služieb. Takže kľudne sa môžu Slováci poistiť v ČR a naopak. Okrem toho nie je problém ani poistenie, ktoré sa vzťahuje na poistné udalosti v cudzine, prípadne v celej Európe. Dôležitejšie podľa mňa je, aké poistné riziká má poistenie pokrývať, t.j. obsah a rozsah poistenia. Predpokladám, že to má byť poistenie strelca pre prípad spôsobenia škody. Ide o to, že keď to nie je štandardný produkt poisťovne, tak Vám jednoducho povedia, že sa to nedá ( čo je blbosť ) alebo sa s Vami jednoducho nebudú baviť, pretože sa im neoplatí kvôli pár ľuďom robiť formuláre.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Česká EWBS

Příspěvek od melkel »

Kdepak, nemyslím si. Použijí klasické pojištění odpovědnosti za škodu, možná s nějakými mírně specifickými formulacemi. Toho bych se nebál.
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Česká EWBS

Příspěvek od markus »

Takýchto poistných produktov sú mrte, treba zvoliť ten vhodný. Okrem toho poisťovňa Ti akúkoľvek činnosť nepoistí. Keď to identifikujú ako príliš rizikové, jednoducho sa na to vykašlú, alebo cena bude neúmerná.

Druhá vec je, že potrebuješ vedieť obsah a rozsah poistenia, aby si mal také poistenie, aké si predstavujú v EWBS.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Česká EWBS

Příspěvek od melkel »

To je jasné. Míra pokrytí, a co všechno má pojištění pokrývat jsou nutné informace. Jelikož se nám ale podařilo pojistit Libušínskou bitvu bez větších problémů, neměl bych z toho strach.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Tak co, máte někdo nějaké info. ohledně pojištění???

Také vyvstává otázka, koho pověřit předsednictvím atd. Dejte návrhy, pls.
Já teď čekám na vyjádření jednoho pojišťováka, přes svátky byl pryč, ale počítám, že během příštího týdne si na to udělá čas....

Jarní střílení by mohla být dobrá, zahajovací akce. Bude se konat tentokráte u Sumiry ve Starém Městě na Moravě. ( Slováci to budou mít ještě blíže :D )
Tak bychom se mohli rozkývat, nezapomínejte, že je potřeba půlroční, zkušební provoz, abychom dosáhli přijetí.....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Věci se mají následovně:

1. Můžeme založit OS se vším, co k tomu patří. Potom bychom zřizovali pojištění plošně, pro členy OS ( nižší cena/pojištěnec)

2.Nemusíme OS zakládat, ale každý člen CSWBS MUSÍ mít pojištění. Podívejte se například na stránky Generali pojišťovny, mají tam přímo možnost "sestavení" pojistky proti "blbosti" na míru.
Pojistka musí zahrnovat jak úraz třetí osoby, tak náhradu škody za majetek....

Teď jde jen o to, kolik to bude stát.

A ještě jedna drobnost. Samostatné pojištění každého z nás by se mohlo vztahovat i na trénink, v podstatě na každé střílení i mimo CSWBS, což vidím jako výhodu.

3. Nebo založit OS s tím, že si každý vyřídí sám pojistku.

No, dejte vědět, jak to vidíte vy.....
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Česká EWBS

Příspěvek od melkel »

IMHO nejrozumnější založit o. s. (pozor, budou se měnit legislativní podmínky pro neziskovky) a jednat s pojišťovnou hromadně. Pokud by se jednalo o pár desítek pojistek, je určitě postavení daleko lepší, než u jednotlivce.
K o. s. - je to relativně malá průda, a hlavně máš oficiální subjekt, se který může třeba anglické EWBS jednat, a není to jen splácanec jednotlivců. Stanovy se dají udělat velmi jednoduše.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Kaša »

Díky Melkele, dobře takové příspěvky kdy k tomu něco napíšou lidi co s tím mají zkušenosti.
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Pája1111 napsal:Nemůžu nikde najít, jestli můžou být členy o.s. i cizinci. Nevíte někdo jak to je??

Tak už to mám, může, a to dokonce i v předsednictvu.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Sumira
Příspěvky: 140
Registrován: 15 Říj 2008, 20:24

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Sumira »

Tady jsou nějaké informace ohledně změn s přicházejícím novým zákoníkem:

http://www.spiralis-os.cz/index.php/zme ... ve-pro-nno
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Kaša »

Zdar Lasky, škoda že nechceš být ve výboru, určitě jsme chtěli někoho ze slováků protože by to přeci jen mohla/měla být česko-slovenská WBS,ne?
Tohle je ale další věc po vyřešení pojištění, což je pro nás teď nejdůležitější.
Hrot do znaku je dobrý nápad, ale mě se zdá že určitě pár nálezů bude, jen já jsem měl na diplomku 2 jiné než z raného středověku- bohužel datování mi uvedly jen velmi obecně (cca 13-15stol.).
Vzhledem k tomu že je ta naše střelba situovaná do pozdější doby, bylo by možná dobré vybrat pozdější hrot, ale aby taky reprezentoval naše zemičky, že jo?
Avatar uživatele
Pája1111
Bůh inhumačních technik
Bůh inhumačních technik
Příspěvky: 1308
Registrován: 05 Pro 2006, 10:08
SHŠ: Divoké svině
Místo/Bydliště: Brno

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Pája1111 »

Kašo, co to meleš??? :badgrin: Jakej hrot do znaku??? Lasky mluví o tom, že každá pobočka EWBS má své vlastní šípy navíc, jako třeba Kašoid s opačně ujímaným týblem a tak. Jinak všechno ostatní střílí s tím, co EWBS.
„Jest čestné koupiti si dívku, unésti ji násilím je znakem statečnosti a odvahy, ale svésti děvče úsměvy a sladkými slůvky je podlé a hanebné“
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Česká EWBS

Příspěvek od Kaša »

Buď potřebuješ slovenského překladatele ty nebo já :lol: ,
ale jestli jsem to špatně pochopil tak jsem z toho stejně vymyslel zajímavější věc než dělat nějaké šípy na půjčení . :badgrin:

pozn.: s tím šípem na pujčení sem si dělal prdel.....

S tím vlastním typem šípu se to dá vymyslet, ale není to sranda,.... chce to historický podklad a pár dalších věcí.
Podle mě je dobrý nápad co mají myslím chlapi z walesu http://warbowwales.com/#/warbow-arrows/4557916533
mají třídu šípu založenou na šípu z wesminster abby - je to takový "flightový" historický šíp, ale hrot je dost mazec (zasvěcení vědí s Markovy přednášky).
Ale to už jsme trochu off topic.
Naposledy upravil(a) Kaša dne 15 Led 2013, 23:26, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů