Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Jeremias
Příspěvky: 183
Registrován: 14 Lis 2008, 10:23
Místo/Bydliště: ČelEj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Jeremias »

Jasne...je to casting na Libusin co byl letos.... :p
Staci mrknout na dalsi fotky, co uz nejsou o tehle slecne.
Kde je Braník, tam je i naděje....
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od MLuks »

Jeremias napsal:Jasne...je to casting na Libusin co byl letos.... :p
Staci mrknout na dalsi fotky, co uz nejsou o tehle slecne.
Neboj, nejsem idiot...jen jsem chtěl vyjádřit svůj názor jinak než přímo říct: "je zmalovaná jak kurva"
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Svenbjörn
Příspěvky: 69
Registrován: 21 Črv 2009, 20:00
Místo/Bydliště: v srdciach krásnych slečien...

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Svenbjörn »

Dalsi teaser trailer k filmu Sven the barbarian http://www.youtube.com/watch?v=GrANSfNm ... e=youtu.be :D
Dobrý kostým z teba alkoholika nespraví.
výroba kapsičiek: https://www.facebook.com/Kapsy-a-me%C5% ... /timeline/
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Spakona »

že Larsovci jsou karikatura sami sebe - to víme už dlouho... ale tohle je moc už i na mne...

http://haldir.rajce.idnes.cz/Cheb_Valds ... 069226.jpg
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

Hm. Na Valdštejnkách se po vévodově boku tu a tam objevuje leccos příšerného (http://fotoalba.centrum.cz/original.php ... 93&psize=1 - v souvislosti s předchozím snímkem se mi téměř chce napsat "Najdi deset rozdílů":-), ale není to trochu jiná doba než pozdní středověk?
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Divous »

Přiznám se, že 30.tka mě nikdy nezajímala, můj záběr končí u bitvou u Moháče a okrajově u Lancošů... takže se rád nechám poučit, co je na tom špatně? :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Mahy »

Všechno. Ty dámské rádoby kostýmy stojí za vyliž řiť. Ale to je na delší téma. Doporučuji juknout na třicítkové fórum, jak má vypadat oděv dané doby.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Spakona »

jojo Bume, to je tak, když za tebou přiletí zděšený Míreček, že mu bubeníka odvezli do špitálu a on nemá kdo by bubnoval (je to nějakých cca 5 let zpět v Chebu)...
a tak sem nafasovala gatě v pase do gumy a kabátek (po onom odvezeném) a narychlo šla bubnovat... spokojený Míreček mi za to dodnes děkuje kudy chodí (modří vědí), Kněborta si pěkně zkasíroval, a já mám na památku tuhle fotku :D

každopádně na těch kostýmech je blbě úplně všechno, počínaje tím, že jsou z dyftýnu, přes tu gumu v pase až po to, že jsou střihově i jinak naprosto mimo...

Za těch pět let udělali kolegové od třicítky ovšem takový pokrok, nemluvě o tom, že svoje poznatky zveřejňují, že dnes se opravdu divím, že když už si někdo dá tu práci, a ten kostým si ušije - TAK PROČ TO URWA DRÁT DĚLÁ TAKHLE???
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Divous »

Díky za vysvětlení :) Stejně to nepoznám a o třicítku se ani tak zajímat nezačnu. Ale i tak dík ;) Od 12. do 15. století se orientuju, před a po jen obecně :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
vechio
Příspěvky: 33
Registrován: 20 Ún 2009, 17:38

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od vechio »

Spakona napsal:že Larsovci jsou karikatura sami sebe - to víme už dlouho... ale tohle je moc už i na mne...

http://haldir.rajce.idnes.cz/Cheb_Valds ... 069226.jpg
Nahod to taky na trictkovej brodec..:-) at nejsem to zlo jenom ja sam.. :oops:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Spakona »

Tvé přání jest mi rozkazem.... :D
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
vechio
Příspěvky: 33
Registrován: 20 Ún 2009, 17:38

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od vechio »

Spakona napsal:Tvé přání jest mi rozkazem.... :D
Máš můj neskonalý obdiv! :salute: :thumbup:
Captain Mortaigne regimentu
Obrázek
Mortaigne regiment Projekt rekonstrukce vojenské jednotky z období třicetileté války
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Randall »

Avatar uživatele
Zpěváček94
Příspěvky: 73
Registrován: 15 Srp 2011, 23:45
SHŠ: Shš Metropollis, Rattenschwanz

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Zpěváček94 »

Ty rytíře krále Jana jsem viděl vystupovat. A myslete si co chcete, ale bylo to jedno z nejlepších vystoupení co jsem kdy viděl. (to říkám já, který jsem velmi náročný i na nás a uznávám špičky jako Adoreu, M.C.E., apod.) Člověk se pobavil a šermují velmi slušně, nehledě na to, že alespoň nemelou při vystoupení blbosti, myšleno tak, že o tom zkutečně něco vědí. O skvělých hereckých výkonech ani nemluvím. Vystupovali loni na Oslavách královny Elišky, co už samo o sobě svědčí o nějaké prestiži. Podle mě sem ani náhodou nepatří. Keckař je pro mě člověk co nemá absolutně páru co dělá a má na sobě naprosto odpudivé hadry a ohání se tím, že to bylo tak a tak a ještě k tomu dodává kotel bludů apod.. Tady ty hadry jsou pouze historizující, to je pravda, ale zdaleka ne tak strašné a hlavně to podle mě šerm a divadlo, což je jejich hlavním zaměřením, dělají dobře. Pro příště bych dal navíc než jen stránky. To byste sem za chvíli mohli dávat třeba i Merlety, ti taky mají kostýmy po většinu hrozné, ale to co dělají je prostě špička. Vůbec si v poslední době pěstuji názor, že tohle vlákno je jen na dvě věci. Prostě jako nemůžete srovnávat lampu a stůl, tak nemůžete srovnávat scénický šerm a LH nebo KM, to už je fuk. Svět okolo šermu je prostě dnes doslova plný různými směry, jak to dělat. Někteří se věnují oživení historie, další scénickému šermu, jiní bojovému- zejména blossfechtnu, jiní BOTnu apod. Prostě bychom tohle podle mě měli respektovat. Pokud někdo přijde s kolejnicí a kanadami a řekne mi, dělám 15.století, zabyl bych ho... když řekne, dělám Allgotiku, nemám s tím problém, prostě jen další směr- nedá se říct jestli blbej nebo dobrej, i když si myslím to první. My se např. v Servus Bellum snažíme o spojení KM oděvů a zbraní a o podání kvalitního šermu co možná nejvíce věrohodného, přičemž choreografie jsou plné technik podle starých německým mistrů. Snažíme se diváka nejen pobavit, ale i poučit zároveň a za rok co existujeme se nám to zatím očividně, musím říct neskromně na základě ohlasů, daří. Ale to je zase třeba naše cesta.
Zpátky k téhle skupině- viděl jsem jejich vystoupení. Informace od nich nebyly zavádějící, kostýmy nic moc, šerm poměrně na dobré úrovni, skvěle zahrané.

Díky Herbert :)
Avatar uživatele
Hugo4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 Ún 2010, 22:07

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hugo4 »

Vezmu li všeobecný průměr, tak rytíři krále Jana jsou z výstupkářů nad tímto průměrem. Divadelně co jsem viděl, tak nadprůměrní. Z vystoupení jsem neodešel a ba co víc, náramě jsem se pobavil.
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host