Kandidáti do pranýře

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Keckař je člověk co je oblečen otřesně, či neví nebo nechce vědět co je v současnosti dobádáno o tom jak to tehdy bylo. Pokud je někdo dobrý herec a má vtipnou choreografii jistě mu v těchto bodech můžeme dát pozitivní hodnocení, ale jako máme např. na Budyňské koruně cenu Historika, Šermíře a Choreografa, tak nevidím důvod proč ho pozitivně hodnotit za věci co má špatné. To že někdo vystupuje na oslavnostech královny Elišky, neznamená z hlediska historické věrohodnosti nic. Jsou to obyčejné "městské slavnosti" kam jezdí navíc i pár slušně vypadajících lidí, ale od pochodu Karla IV se to zásadně neliší...
Mertleti jsou v případě jejich vybavení na středověk keckaři. To je holý fakt. Scénická složka jejich vystoupení je naopak velmi kvalitní. Co se týče středověkého šermu také to není žádný zázrak, ale je to dohnáno dobrou choreografií. A osobně si myslím že nejlepší jsou na rokoko jak v šermu tak výbavou.
Když se tu oháníš tím že uznáváš MCE a Adoreu, kdy naposledy a kde jsi třeba MCE viděl, protože divadelní složku má Skalda dost kvalitní, nemluvě o špica šermu a velmi pěkném vybavení, tedy boduje ve všech kategoriích.
Z toho co je tu k dispozici nemohu posoudit jestli něco vědí o historii a jak vypadá jejich divadlo. Ale v klidu zde napíšu, že dle toho co mají v galerii jsou oblečení dost mizerně, tedy kriterium keckaře (všimni si významu slova kecka - nehistorická obuv....) splňují.
Pokud přitom vědí že to má být jinak a přesto to tak mají a ukazují to divákům, tím hůře.
Na druhou stranu je dobře, že jsi tu napsal, že mají pěkné divadlo aspoň se to bude vědět a pokud vylovíš někde video, rád se podívám.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Hugo4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 Ún 2010, 22:07

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hugo4 »

Mohu se zeptat? Kdo z vás se pokusil a s jakým úspěchem oslovit keckaře a vysvětlit mu osobně co má špatně. Spousta lidí je na akcích potká, pokecá a pak je vystaví v keckařích.
Moje poslední zkušenost je taková, že jsem vysvětloval tak dlouho, až si dotyčný meč co chtěl nekoupil, přišel jsem o 5litrů, ale byl jsem rád, protože to bylo pako které by ten meč zkurvilo a ještě by ho reklamoval. Na druhou stranu jsem mnohokrát uspěl.

A ještě bych se chtěl zeptat na něco z mého oboru. Co je člověk dobře oblečený s apsolutně nevyhovující a zrak urážející zbraní? Která navíc váží víc než já?:-)
Avatar uživatele
Random
Příspěvky: 1287
Registrován: 04 Lis 2007, 20:15
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Random »

Mnohokrát, jsem taková dobrosrdečná povaha. A podotýkám, že kritizuji velmi mírně, protože se nepovažuji ani za znalce, ani za odborníka, jen za nadšeného amatéra.

Vzpomínám si na jeden konkrténí příklad, ale naneštěstí bez detailů - jestli si třeba Ogrier vzpomene, může doplnit, byl u toho, protože to bylo na Bráně v Rakovníce. Cvičili jsme v šiku halapartny/arkebuzy jen tak pro nás a dva takoví klasiční řitíři nás pozorovali. Tak jsme dali řeč a na závěr pronesl jeden něco takového odzbrojujícího - "ale nás to baví takhle" nebo něco na ten způsob a my odpadli. Řeč šla o zraněních, že jejich nevyhovující "brnění" je nebezpečnější jim než ostatním. Byli pyšní na to, že z každé bitvy jdou s krvavými zraněními, že prý to k tomu patří, a takové plky.
"Ad ultimum!"
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Siegfried »

Hugo4 napsal: A ještě bych se chtěl zeptat na něco z mého oboru. Co je člověk dobře oblečený s apsolutně nevyhovující a zrak urážející zbraní? Která navíc váží víc než já?:-)
Mno a kolik takovejch potkáš? Jednoznačně to patří do kolonky špatné vybavení. Na tom není co řešit, ale většinou to bývá obráceně, mají celkem slušnou zbraň a vypadají blbě... Protože mentálně je pro velkou většinou "šermířů" ta zbraň to hlavní, a když si nabijou držku s těžkým krámem tak si poříděj lepší... nebo dražší hehehe...

Jinak jsem osobně mluvil se spoustou lidí a vždy poměrně slušně. Výsledky někdy byly někdy ne. Když narazím na lidi co trvají sveřepně na svých blubech, tak na ně sem klidně dám odkaz. Ale to bylo asi minimálně, respektive na žádný takový případ si teď nevzpomínám. Obvykle narazím na zhůvěřilosti na www.
Pokud chceš psát toto: "Spousta lidí je na akcích potká, pokecá a pak je vystaví v keckařích." tak tu neadresně přisuzuješ skupině lidí jisté chování o kterém si já myslím, že tak spíše není. Takže buď prosím konkrétní a řekni kdo kdy a koho. A můžeme se bavit proč to tak bylo. Ale tohle obecné míření na všechny a na nikoho je klasické europřiposranectví ve stylu co by kdyby, ale hlavně, že korektně.

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Divous »

A do jaké kategorie patří dobově vystrojený a vybavený chlápek podle poslední LH poznatků, ale s nebezpečně ostrými hroty na tyčovce? :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
hejtman
Příspěvky: 583
Registrován: 23 Lis 2008, 18:51

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od hejtman »

No to je přeci LH pitomec, ne? :lol:
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Bum »

"Keckař je člověk, který neví nebo nechce vědět co je v současnosti dobádáno o tom jak to tehdy bylo." Tolik sebekritiky jsem ani nečekal :D
Avatar uživatele
Hugo4
Příspěvky: 14
Registrován: 11 Ún 2010, 22:07

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Hugo4 »

No, odpovědělo mi pár lidí co mají, vědí.... Někdy se s nimi sice neshodnu na všem, ale to je celkem jedno. V podstatě každý něco dokázal. Jde spíše o lovce kteří loví a do kecek dají každého kdo má i sebemenčí chybu, přitom sami nemají vše ok. Kolikrát se stalo, že člověk který kritizoval nebyl ochoten dát své věci v přetřes? Trochu to tady zavání Českým šermem. :-( Nebylo by lepší dávat na obdiv dokonalé věci a vybavení? A když už někoho špatného dám v přetřes, tak by bylo dobré ho pozvat do diskuse, tedy když ji nenavštěvuje. Mnohdy by se tím odstranila zbytečná nevraživost. K čemu je dobré diskutovat o někom bez něho?
Avatar uživatele
Zpěváček94
Příspěvky: 73
Registrován: 15 Srp 2011, 23:45
SHŠ: Shš Metropollis, Rattenschwanz

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Zpěváček94 »

Souhlas s Hugem. Vážně Siegfriede, nevím co ti mám odpovědět. Znám doslova kotel lidí co mají kostýmy na úrovni a zbraně na dvě věci. Ten argument, že lidi dnes zajímá především, co mají za zbraň, rozhodně neodpovídá mé zkušenosti. Ale vážně, proč jen kritizovat a neinspirovat se raději někým, kdo to dělá podle vás fakt dobře? Ale to jsme zase u toho. Kdo to vlastně dělá dobře? Na to přeci definice neexistuje a nikdo z nás nemá právo říkat jak je co správně, můžeme mít jen každý svou vizi a té se držet, stejně jako se jí drží oni. Jak jsem psal výše, ten svět šermu je dnes strašně obrovský a každý v tom vidí něco jiného. A teď si myslete co chcete, ale spousta těchto skupin, viz výše uvedená, řadu z nás k šermu přivedla, ve smyslu, že jsme je viděli jako malý děti vystupovat a chtěli jsme to taky dělat. To že jsme se rozhodli proto, to dělat jinak, je jen přirozený vývoj, ale rozhodně si nemyslím, že kdyby to bylo tak špatné tak mě to neosloví, tím spíše proto, že každý rozumný člověk, co už má něco za sebou ví, že dětský divák je často nejvíce náročný. Jinými slovy - pro mě je keckař někdo kdo jen umí řvát a bušit sekerou do štítu. Vážně nevím jestli je tohle na místě. Kritizovat by se měl někdo v momentu, pakliže o kritiku sám stojí. Tohle je podle mě smutné co se tady děje. Třeba mě ukamenujte, já se se spoustou jak vy říkáte keckařů, taky zrovna nemusím pro jejich názory, ale pokud se mě zeptají, rád jim to vysvětlím, jak bych to dělal já. Pokud ne, tak je nechám být, ale neplavím se pak na nich na nějakých forech. Ale postoj kdy je definice keckaře jasná a my jsme ti borci... no prostě... ;)

Hoj Herbert :)
Avatar uživatele
Ogrier
Příspěvky: 287
Registrován: 21 Črc 2008, 10:15
SHŠ: Maligarde
Místo/Bydliště: Pavlikov + Rakovnik
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Ogrier »

Herberte, ale k čemu jinému by měl být SSB pranýř? :) Lásku, mír a porozumění tu netřeba hledat. Holt bulvár je bulvár.

A pokud ti, co se tu objeví, nejsou přespříliš ješitní, tak to snad unesou, ne? Taky se tu od nás někdo ukázal a nezačal koktat ;) A třeba je i pro některé stimulací právě nechuť být v pranýři.


P.S. Randomova slova potvrzuji.
-Beatus vir qui timet Dominum-
Avatar uživatele
Zpěváček94
Příspěvky: 73
Registrován: 15 Srp 2011, 23:45
SHŠ: Shš Metropollis, Rattenschwanz

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Zpěváček94 »

Víš Ogriere, že tě mám rád a dám na tebe. 8) Každopádně s tím úplně nesouhlasím. Tak či onak, už sem nebudu psát, ani se sem vracet. Co oči nevidí, to srdce nebolí a já si alespoň odpustím své výlevy, nebo jak tomu říkáte. Bulvár nemusím, nečtu ho, nebudu tedy ani zde. Takže klidně orgové mé příspěvky smažte, už se tu neobjevím.

Hoj Herbert :salute:
Avatar uživatele
Almon
Příspěvky: 447
Registrován: 12 Lis 2008, 22:04
SHŠ: Fäähnli Rattenschwanz

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Almon »

Bulvár...to je ten výraz který vše co se tu děje vysvětluje. Tohle fórum je žumpa, ale je zábavné a proto si zaslouží žít... :lol:
“The Measure Of A Man’s Real Character Is What He Would Do If He Knew He Would Never Be Found Out.”

rattenschwanz.cz
Avatar uživatele
Randall
Příspěvky: 167
Registrován: 11 Zář 2008, 11:35
SHŠ: OS Rattenschwanz
Místo/Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Randall »

Teda, že jsem vubec něco postoval. Nic proti, ale ze stránek nezjistim jaký dělaj divadlo a co u toho řikaj. Dobrý bejt mužou ale obrazová prezentace v galerii a v kolonce "nabízíme" je opravdu otřesná, to se na mě nezlobte. Nejen, že by měli špatně části věcí, ale obvykle maj úděsný komplety, asi mam o saracénech a křižácích trochu jinou představu, stejně tak o husitech a vikinzích.

A hlavně, pokud je jejich hlavní náplní divadlo, tak proč maj v titulu skupina historického šermu? Resp. "skupina pozdně-gotického šermu a historického divadla", sry ale pozdní gotiku jsem na těch fotkách opravdu nepoznal.

Já se v tom nechtěl takhle rejpat, nikdy jsem je neviděl, ale ty fotky z galerie to je docela bída.

R.
Avatar uživatele
Zpěváček94
Příspěvky: 73
Registrován: 15 Srp 2011, 23:45
SHŠ: Shš Metropollis, Rattenschwanz

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Zpěváček94 »

Beru na vědomí pánové a o nic nejde Randalle, já jen občas mám slovní průjem... jen si myslím, že někoho soudit podle fotek je poněkud nešťastné. Ale nic proti tobě nemám a doufám, že to nevnímáš jako osobní útok, je to jen o onom příspěvku, nehledě na to že to nebyl jediný co mě nakrkl. :D
Avatar uživatele
Pappi
Hlad
Hlad
Příspěvky: 423
Registrován: 04 Pro 2006, 20:23
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidáti do pranýře

Příspěvek od Pappi »

mé příspěvky smažte, už se tu neobjevím. Už jsi tu zase!? Tos to dlouho nevydžel :blackeye:
Je třeba odpouštěti nepřátelům, ale ne dří­v, dokud nebudou pověšeni.
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti