Fotografie našich počátků.

odstrašující případy, nevídané události...
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

melkel napsal:A nejlepší na tom je, že už v té době měl Wothanburg pověst hnusně elitářské akce, na které se sjíždí LH fašisté :badgrin: Což dokazoval Wothan svou nerezovou kroužkovkou................ :|
No to je pravda :D Ale koukal jsem, že fotogalerie projektu Curia Vítkov začíná až rokem 2003, kdy už to vypadalo trochu lépe. Fotky z první Wothanburgů tam už nejsou. Rozumím tomu 8)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od melkel »

To není úmysl, ale pozdní implementace galerie :-)
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Takže už tehdy jsem patřil do elitního klubu :lol:

Z čehož lze ovšem také vyvodit, že pokud se mnou bude někdo inspirovat, nemůže pochybit, začne-li již podle fotografií od roku 2001. No to bude zla, uvážím-li, že se stále dohadujeme, co z našeho vybavení je a není relevantní na konci roku 2013 :badgrin: :violent1: :badgrin:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

A tohle je Libušín 2001, nástup před bitvou. já uprostřed s obligátním modrým štítem se žlutým sluníčkem. Tehdy na bitvu strašně pršelo. Zkušené oko na fotce pozná ještě jednoho zasloužilého člena dnešní Slánské roty - kdo ho pozná má u mě pivo ;)
Huztokrutá jsou ta auta v táboře. To byl kdysi na Libušíně standard... :?
Přílohy
libusin2001_16.jpg
libusin2001_16.jpg (43.23 KiB) Zobrazeno 7034 x
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Auta v táboře...

Vzpomínám si, kolik křiku bylo, když jsme to začali slušně eliminovat a dnes by se nad tím nikdo nepozastavil - že nejsou auta v táboře? No to je snad samozřejmost, ne?
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Maršálek napsal:Auta v táboře...

Vzpomínám si, kolik křiku bylo, když jsme to začali slušně eliminovat a dnes by se nad tím nikdo nepozastavil - že nejsou auta v táboře? No to je snad samozřejmost, ne?
No jo, to máš recht. Také jsem ho u stanu parkoval :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Lazar
Příspěvky: 985
Registrován: 24 Lis 2008, 11:51
Místo/Bydliště: Praha

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Lazar »

Tohle vlákno jasně ukazuje že se nikdo z vás neodrážel ode dna. Všechno co tam máte je dost high class.

Lazar, nyní již 16 let zpět byl vybaven:
- Šaty matčiny, těhotenské, přešité. Spodní vrstva babiččina záclona (nikoliv však krajková, ale krásná, červená), ze stejné záclony pak ušitý jakýsi ozdobný kruh okolo krku, bílé lemování.
- Opasek prapodivný módní, secondhand, 15,- kč
- Kalhoty kožené, motorkářsko-rokerské, asi nejlépe chránící část oděvu, tedy zbroj
- Jedna košile, na stroji šitá, asi nejhistoričtější část oděvu
- Kožené nátepníky, kvalitní ochraný prvek doplňující kožené kalhoty
- Boty: vyřazené poloslušné boty do města, na kanady nebylo - nebyly ani kotníkové. Za to byly čas od času doplněny krásným motáním z čehokoliv okolo lýtek a kotníků, nejčastěji umělá kožešina, myslím že z přehozu na vyřazené křeslo či co, a náhodné ponožky
- Meč BASTARD Kronďák, poeticky pojmenovaný Rigor Mortis, k němu dokonce kovový 10 cm dlouhý závěs který dělal to krásné 'břřřřink' když se tasilo
- Přilba? Na co prosím vás? Tenkrát jsem ještě měl vlasy
- každá dlouhodobá politika potřebuje jednou za čas projít takovou malou defenestrací.
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Lazar, tak to zní moc dobře! :) Fotka by nebyla? :)
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Lazar napsal:Tohle vlákno jasně ukazuje že se nikdo z vás neodrážel ode dna. Všechno co tam máte je dost high class.

Lazar, nyní již 16 let zpět byl vybaven:
- Šaty matčiny, těhotenské, přešité. Spodní vrstva babiččina záclona (nikoliv však krajková, ale krásná, červená), ze stejné záclony pak ušitý jakýsi ozdobný kruh okolo krku, bílé lemování.
- Opasek prapodivný módní, secondhand, 15,- kč
- Kalhoty kožené, motorkářsko-rokerské, asi nejlépe chránící část oděvu, tedy zbroj
- Jedna košile, na stroji šitá, asi nejhistoričtější část oděvu
- Kožené nátepníky, kvalitní ochraný prvek doplňující kožené kalhoty
- Boty: vyřazené poloslušné boty do města, na kanady nebylo - nebyly ani kotníkové. Za to byly čas od času doplněny krásným motáním z čehokoliv okolo lýtek a kotníků, nejčastěji umělá kožešina, myslím že z přehozu na vyřazené křeslo či co, a náhodné ponožky
- Meč BASTARD Kronďák, poeticky pojmenovaný Rigor Mortis, k němu dokonce kovový 10 cm dlouhý závěs který dělal to krásné 'břřřřink' když se tasilo
- Přilba? Na co prosím vás? Tenkrát jsem ještě měl vlasy
Koho chceš oslnit?
Má tragická postava má počátky v roce 1992, kde zanechala hlubokou stopu ve Francii - vše zhotoveno pod odborným dohledem:
- riflle modré, jeté, tedy snad pro kmána i možné (nohavice byly volnější, páč nejsem buzna, že?)
- boty poctivé kožené - kanady
- na holém těle "kroužková zbroj" ze stříbřenkové tkaniny, co drsňácky škrábala a provázkové kápě, nastříkané stříbřenkou, která jistě něco vydrží
- varkoč z prostěradla - ovšem vykrajovaný a s našitým křížem
- kopí s papírovým hrotem, dostatečně vražedně zpevněné alobalem

Hle, to jsem já :thumbup:



... a ke sklonku roku 2013 stále nevybaven :badgrin:
Přílohy
Merpins1992.jpg
Merpins1992.jpg (19.77 KiB) Zobrazeno 6855 x
Avatar uživatele
hejtman
Příspěvky: 583
Registrován: 23 Lis 2008, 18:51

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od hejtman »

Maršálku, ty na tom obrázku skutečně záříš! :clap:
Avatar uživatele
Divous
Příspěvky: 1164
Registrován: 30 Pro 2008, 20:38
SHŠ: Slánská rota
Místo/Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Divous »

Maršálku, ne! To ne! To přece nemůže být pravda! To nejsi ty! Neboř mi modlu! :protest:
"Rád slyším pleskání kroužkového odění o hrušku sedla a zvonění a cinkání postroje, pak spěchám dál a vidím prošívanice navlékané přes pancíř, pleskání praporců pozvedá mého ducha..." Petr z Bergeraku, 13. století
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Mé druhé jméno je Bafomet :protest:

O rok později, 1993, jsem si na stejném hradě povýšil zbroj helmicí typu lebka - z rozstřiženého a stříbřenkou nasprejovného gumového míče. Současně jsem se vyzbrojil dřevěným obouručním mečem. Jak je tedy zjevné, zlepšoval jsem se každým rokem a to mi zůstalo :badgrin:


Proč se neohlédnout a neusmát se ;) Sebereflexe je dobrá, člověk alespoň nezblbne (nebo si to může naivně myslet) ;)
Avatar uživatele
Mojshe
Příspěvky: 789
Registrován: 19 Lis 2008, 21:07
SHŠ: Rattenschwanz, C.of st. George

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Mojshe »

myslím, že ani nebudu moc vyčnívat:

rok 1995- bojové odění:
na pokud možno černém, rokerském tričku gotická suknice, (pozor! - šitá salonem na historické kostýmy! - za pekelné peníze) - vlněná, lemovaná ozdobnou jakoby krajkovou portou (kápi od ní mám dodnes), na nohou černé elastické džínsy s odpáranými kapsami (lepší podzbrojové kalhoty snad nejsou - přeci nebudu v buzňáčích!), na nich plechové nohy nejvyšší kvality páně Juhaňáka, na rukou zděděné kožené nátepníky zapínané na patentky Koh-i-noor, pobité čtverečky hliníkového plechu pomocí sedlářských nýtků zbroj trupu tvořil třicítkový nákrčník, model Juhaňák, který se mi tolik líbil v třicítkovém Wagnerovi. na hlavě šlap vylepený karimatkou nebo filcem. Když se na něj přišroubovalo hledí, připomínající radlici westernové lokomotivy, přepadávala dopředu, takže jsem protivníka viděl jen od pasu dolů, a tudíž z něj neměl strach! Přepásán jsem byl širokým páskem skorokoženým z německého frcu, pobitým jakýmsi čalounickým haraburdím (lesklé kovové polokoule).V ruce meč od Hradečáků, nekalený, koupený za hříšný peníz 3500 (cena se rovnala i hmotnosti v gramech) u K+K na Staromáku, kterému se v boji vždy vyšroubovávala disková hlavice; na meč jsem si vyrobil luxusní pochvu ze 2 sešitých kusů kabátové kůže z Řempa, vzadu snýtovaná asi 50 stříbřitými sedlářskými nýtky a pověšená na řetízcích umně vyrobených z pérovek. Jelikož jsem neměl nákončí, nechal jsem dole vykukovat špičku meče, aby to tak aspoň vypadalo. Obut jsem byl do polovysokých semišových dámských kozaček (naštěstí mám malou nohu), kde jsem původní pastelově modrou přestříkal černým sprejem. Zvláštní zmínku si zaslouží korouhev s rarištěm od smetáku pobitým stříbrnými čalounickými hřebíčky jak Vinnetouova flinta.

...jo, byl jsem prudce progresivní, a tak jsem si pro civilní oděv později pořídil sametové buzňáče s našitým sametovým kašír - suspáčem.

no uznejte : frajer největší... :wave:
Jákob aka Mojshe
-----------------------
www.armabohemia.cz
www.mojshe.sweb.cz
Bum
Příspěvky: 81
Registrován: 28 Črv 2010, 18:08

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Bum »

Snažte se, jak chcete, přesto zůstávám nadále jediný, komu diskusní oponenti připomínají jeho prvotní kostým z doby před jedenadvaceti lety pokaždé, když jim dojdou argumenty :banan: A protože ty jim docházejí opravdu velice často, budou to navzdory vaší masivní inzerci vlastních začátků pouze a jedině ty mé, které nikdy neupadnou v zapomenutí :badgrin: A nemusím ani inzerovat :occasion5:
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotografie našich počátků.

Příspěvek od Maršálek »

Mě asi tvé začátky minuly, nebo prostě nepatřím mezi znalé ;)

Ale myslím, že tohle vlákno je pro uvolnění emocí, protože všichni jsme nějak začínali a někteří v tom jedeme pořád ;)
Odpovědět

Vrátit se na “SSB pranýř”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host