Dírky na botách a jejich úprava.

Odpovědět
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Dírky na botách a jejich úprava.

Příspěvek od Romikov »

Nejdříve se omlouvám Olafovi za zneužítí obrázku jeho obuvi, je však pro tento účel velmi vhodná. Známe dobře jak se chová nevyhlazená či mokrá kůže.
Otázka zní jak zamezit tipickému třepení a řezání (či trhání) kůže v dírkách obuvi, mne napadá pouze vosk nebo něco asi nemožného jako obšití, nebo podšití plátnem protože mám za to že kovová očka se asi nepoužívala :) . A co vy máte někdo nějaké znalosti ohledně tohoto problému?
Přílohy
05C.jpg
05C.jpg (64.93 KiB) Zobrazeno 5856 x
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Broďan
Bůh cynismu
Bůh cynismu
Příspěvky: 953
Registrován: 03 Pro 2006, 22:40
Místo/Bydliště: Český Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Dírky na botách a jejich úprava.

Příspěvek od Broďan »

Romikov napsal:Otázka zní jak zamezit tipickému třepení a řezání (či trhání) kůže v dírkách obuvi, mne napadá pouze vosk nebo něco asi nemožného jako obšití, nebo podšití plátnem ...
U podobných bot od Matesa tento problém nenastává. Měl jsem tedy pouze dva modely jeho tzv. "LH" kotníkových škorní. V místě dírek je zespoda našit kožený pásek, který to vyztužuje. Provedení může být zřejmě různé, u dražší varianty je pásek našit tak, že zvenčí není steh vidět.

Obrázek
Cynik je zlosyn, jehož pokřivené vnímání­ způsobuje, že vidí­ věci jaké jsou, ne jaké by měly být.
Avatar uživatele
Kain
přirozený pluralista
přirozený pluralista
Příspěvky: 133
Registrován: 17 Srp 2008, 20:15

Re: Dírky na botách a jejich úprava.

Příspěvek od Kain »

Ale my známe kovové dírky oček už z VS...pravda je, že jsem je nikdy neviděl na botách, víc by věděl Maršálek.
"Všude je základním krokem vyjít ke kořenům své krajiny, svého etnika, svého dědictví. To není žádný nacionalismus, to je přirozený pluralismus, ve kterém vyrůstal druh homo sapiens sapiens." Egon Bondy
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Dírky na botách a jejich úprava.

Příspěvek od Romikov »

Díky podšití kůží by mělo problém vyřešit prosím však další možné přispivatele aby přišli se svými postřehy či problémy z botami...

Navíc pardon za mou neznalost - co jest zkratka VS? (pod tímto si dokáži představit pouze "výstrojní sklad" nebo "vzdálený starověk")
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Avatar uživatele
Jasan
Příspěvky: 18
Registrován: 14 Dub 2008, 19:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Dírky na botách a jejich úprava.

Příspěvek od Jasan »

VS je zkratka pro vrcholný středověk
Avatar uživatele
Romikov
Bééé !!!
Bééé !!!
Příspěvky: 381
Registrován: 11 Bře 2008, 21:25
Místo/Bydliště: Horní Řasnice ev.č.8

Re: Dírky na botách a jejich úprava.

Příspěvek od Romikov »

hurá ..a jedeme dál..
zapiš si za uši - dobro!.. Je zákeřné,... ale zlo ! Je vzrušující! Omamné! Je ... povznášející.... a teď táhni!
Odpovědět

Vrátit se na “Oděvy, boty a doplňky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti