Jílec vypadá i dle analogie na dýku 15 stol. navíc má i trubkový nýt jak je vidět. Čepel vypadá na bodec, takové ty 15kové bodce jak píše kolega. Poslední dobou mi přijde, že by ty bodce mohly být klidně i ocílky.
Je to dle všeho kvalitně konzervované a nejlépe je to odevzdat do místnímu archeologovi do muzea či do jiného archeologického pracoviště. Dnes se už slušným detektorářům hlavy netrhaji
