Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od markus »

Ahoj, klobúk dole. Na to, ako je to krivé do všetkých strán ... Mne sa ale predsa len ten stred zdá príliš tuhý. Nadmerný ohyb v špičkách, môže to tam začať fretiť neskôr ...

Škoda horšej kvality dreva, napadnutý ale nevyzerá.

Končíky perfekt.

S týmto brestom je to problém vždy. Narobíš sa už len na to, aby si to zohnal a potom toto ...
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Zdar, moc díky za pochvalu :)
Jsem si vědom nerovnoměrnosti tileru. Se středem je problém, že tam to dřevo vykazuje známky přetížení. Můžu nafotit, nejsou to klasické frety, ale jakoby podélné trhliny a vylézající jarní dřevo. Začalo se to dít právě při oslabení středu, když jsem tileroval ... Při dalším oslabení by se to tedy dál rozšiřovalo ...
Nevím, co přesně s tím dřevem je, ale v pořádku určitě není. Je tak měkké, že nešlo odškrábat lýko, protože se s ním trhalo i dřevo. Zádový letokruh tedy všelijak narušený ... :roll: Navíc je luk strašně masivní na to, jakou má sílu nátahu. No prostě obluda :D

Sehnat to problém nebyl, rostou na dostřel od domu, i když jen v podobně křivých formátech.
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od markus »

Hej, už som sa presne s týmto stretol. Donny má odo mňa podobné monštrum. Vyzerá na 180 lb, ale má len 100 lb. Nechytá to žiadny set a podobne to malo tvrdohlavé jedno miesto. Strieľa ale celkom dobre. Že Donny ?

Uvidíš, ako to bude strieľať. Ďalšia skúsenosť a môžeš sa pustiť do ďalšieho.
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od blue »

Luk je krasnej krivak boulatej :clap: :clap:
Nasel jsem jilmy do 30cm prumeru kousek od domu a jsou rovny. Na jare se ukaze, co jsou zac.

Casem ukazu, doufam. Zatim je misto dilny sklad a hromada bordelu.
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Věděl jsem, že tobě se Blue zalíbí :D Ta nemoc se docela pozná i na příčném řezu - na běli přestávají jít směrem ke kůře rozpoznat letokruhy a má žlutavý nádech. Malý kmíneček, ze kterého jsem udělal luk v březnu, bez jádra, byl úplně zdravý, tvrdý a tuhý.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

markus napsal:Uvidíš, ako to bude strieľať.
Zdar, dneska byly konečně vhodné podmínky a s BLBS rovných 180 m, což je také můj osobní malinkatý rekord :) Střelil jsem ale jen párkrát a šlo by to, myslím, ještě o kousek vylepšit.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Zdar,
to není špatné, takže šíp měl 33"?
A co luk, drží (vzhledem k údajné nekvalitě dřeva)?
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Šípy 33" nemám, tahám 32" šípy až na tulejku.
Jo, celé to funguje dobře, mám pocit, že tenhle typ dřeva nepůjde zlomit. Ale něčemu podobnému se stejně napříště vyhnu ...

Jen bych rád podotkl - je to tu nějak mrtvé. Hádám, že zkušenější výrobci si to tu šetří na tisáky aj. Ale to je škoda a taky pak jde až nepřiměřená pozornost k takovým věcem, jako tenhle jilm :D
Avatar uživatele
Tengri Bows
Příspěvky: 18
Registrován: 01 Črv 2015, 19:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tengri Bows »

Ahoj, muj novy hornbow, parametry a vice foto najdete na odkazu nize. Luk je na prodej viz sekce Nabidka. Fotky bohuzel zatim lepsi nemam.

http://broken-arrow.eu/index.php?option ... 29&lang=cs

Obrázek
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Zdar,

elegantní lučík :) , líbí se mi pravidelný ohyb ramen (ačkoli nevím, jak moc se to u kompozitů řeší).

Já jsem konečně vyrobil luk z tisu. Materiál je asi něco jako Davidova noční můra: silná větev, široká léta, 1 cm tlustá běl, dřevo z části kompresní, nesouměrný průřez atd. Myslel jsem si, že to nemůže fungovat, ale stalo se. Hustota dřeva cca 0,85 kg/dm3. Špičky jsou z dančí výsady, paroh měl úplně stejnoměrnou strukturu, tak jsem je mohl více tvarovat.
Konec pravého ramene byl trochu v reflexu a strašně tvrdohlavý, takže tam to zůstalo tuhé. Také tam je parádní boule hned u špičky (něco pro Blua) kvůli sukům.
Střed luku se kvůli tomu nesouměrnému průřezu kroutí, ale špičky zůstávají v rovině .. :crazy:
Je to celkově gumák, ale méně, než jsem čekal.

NTN délka 205,5 cm, střed 41x27,5 mm, špičky 10,5 mm, váha s tětivou 935 g. 88 lb na 33". Set 1".
Další fotky zde https://postimg.org/gallery/2ltbugefe/

Pardon za mázlou fotku.
Obrázek
Avatar uživatele
blue
Sponzor Brodce
Příspěvky: 274
Registrován: 04 Lis 2012, 10:05
Místo/Bydliště: Southshire

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od blue »

Gumovy, ale moz hezky :thumbup:
Celý umění střílet lukem je uložený mezi ušima, chlapče.
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od markus »

Krása, tom niet čo vytknúť :thumbup:
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Díky za pochvalu Velký Vzore :salute: :D
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od markus »

Ó vďaka :D !
markus
Příspěvky: 177
Registrován: 13 Pro 2011, 10:53

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od markus »

Dostal som inak fotoaparát. Takže na jar nafotím svoje aktuálne luky a šupnem do galérie. A že ich je ... :D
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů