Libušín - co dále

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

Díky moc za názor.
hejtman.ilburk

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od hejtman.ilburk »

Zdravim,
Jen takový dotaz, proč mají někteří účastnický poplatek o 100% větší než ostatní????!!! Oni jsou něco extra? ? Mají modrou krev? Bojují lépe? Mají lepší zbroj? Pozlacené špunty na šipech? Nemyslíte že by jste (když už budete vybírat poplatky) nevybrali podstatně více, kdyby všichni platili stejně? Tj. 100,- jak jsem četl někomu nevadí zaplatit i 200 nebo 300,-.
Avatar uživatele
Mahy
Příspěvky: 549
Registrován: 22 Zář 2008, 21:43
Místo/Bydliště: Třebíč

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Mahy »

Já a mnozí jiní nemáme Fakebůůk- je možné sem napsat podmínky účasti na letošním ročníku? Nemyslím ty všeobecné- výstroj, výzbroj, ale právě tu část o poplatku. Nikde jsem se nedočetl na kolik byl tedy stanoven.

Edit- už jsem se to dozvěděl- tedy 100,-Kč na osobu, 50% sleva pro zónu1
Naposledy upravil(a) Mahy dne 16 Ún 2017, 01:33, celkem upraveno 1 x.
Quod licet Jovi, non licet bovi
Rychlokvaška ve všech směrech
http://polnimyslivci.webnode.cz/
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od MLuks »

hejtman.ilburk napsal:
15 Ún 2017, 22:00
Zdravim,
Jen takový dotaz, proč mají někteří účastnický poplatek o 100% větší než ostatní????!!! Oni jsou něco extra? ? Mají modrou krev? Bojují lépe? Mají lepší zbroj? Pozlacené špunty na šipech? Nemyslíte že by jste (když už budete vybírat poplatky) nevybrali podstatně více, kdyby všichni platili stejně? Tj. 100,- jak jsem četl někomu nevadí zaplatit i 200 nebo 300,-.
Špatně. Někteří mají 50% slevu za to, že ze sebe dělají opičky v ZOO a mají více práce s udržováním "historické korektnosti" v táboře než bublináři s vodní dýmkou a grillem.
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
ŠtěpánL
Příspěvky: 13
Registrován: 09 Zář 2010, 21:37

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od ŠtěpánL »

hejtman.ilburk napsal:
15 Ún 2017, 22:00
Zdravim,
Jen takový dotaz, proč mají někteří účastnický poplatek o 100% větší než ostatní????!!! Oni jsou něco extra? ? Mají modrou krev? Bojují lépe? Mají lepší zbroj? Pozlacené špunty na šipech? Nemyslíte že by jste (když už budete vybírat poplatky) nevybrali podstatně více, kdyby všichni platili stejně? Tj. 100,- jak jsem četl někomu nevadí zaplatit i 200 nebo 300,-.
Máš vlastně pravdu, Mluks to napsal. Ano, mají lepší zbroj, bojují lépe, a i ty pozlacené věci by se tam našly. A jsou to ochotni předvádět celý den divákům a dát si sakra pozor, aby to bylo všechno tak jak má být. Jo a nemyslím si, že by jim vadilo, kdyby slevu neměli, protože i takhle do toho koníčku dávají fakt víc.
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

hejtman.ilburk napsal:
15 Ún 2017, 22:00
Zdravim,
Jen takový dotaz, proč mají někteří účastnický poplatek o 100% větší než ostatní????!!! Oni jsou něco extra? ? Mají modrou krev? Bojují lépe? Mají lepší zbroj? Pozlacené špunty na šipech? Nemyslíte že by jste (když už budete vybírat poplatky) nevybrali podstatně více, kdyby všichni platili stejně? Tj. 100,- jak jsem četl někomu nevadí zaplatit i 200 nebo 300,-.
Ahoj, důvod pro snížení poplatku pro lidi v první zóně je výrazně přísnější kontrola vybavení a nároky na vzhled tábora v době, kdy jsou v areálu diváci.
hejtman.ilburk

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od hejtman.ilburk »

Tak to mi stačí! :clap:
Rotyka

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Rotyka »

Ahoj,

Tento dopis, který jsme se finálně rozhodli publikovat „otevřenou“ formou, vznikl jako reakce na změny na letošním Libušíně. A vzhledem k tomu, že jsme byli oficiálně pozvaní, považujeme za zdvořilé odpovědět. Zároveň tento dopis nemá za cíl vyvolat žádné emoce, ale věcným způsobem shrnout náš názor na věc – za celou skupinu Rotyka…

Letos na Libušín, poprvé po cca 20 letech nejedeme. Proč?

Zavedený účastnický poplatek považujeme principiálně za nebezpečný precedens, který nebudeme podporovat. A kterému v prvé řadě nerozumíme, v druhé řadě nám přijde urážlivý:
Samozřejmě nejde o 100 Kč jako takových, částka sama o sobě je směšná. Konec konců posledních cca 10 let si sami kupujeme a připravujeme dřevo pro naše tábořiště, za které platíme podobnou částku na osobu každý rok. Proč tedy?
Pořadatelé to vystihli ve svém popisu situace, dovolíme si citovat: „Vždyť tam děláme kulisu/vystupujeme, kvůli nám chodí diváci, a to máme ještě platit?“. Na rozdíl od pořadatelů si však nemyslíme, že by to byla „lichá“ námitka – naopak, myslíme si, že liché jsou argumenty pořadatele – a vysvětlíme proč:
Libušín nemá prvenství jen v počtu účastníků, ale i v počtu diváků a stánkařů – nebudeme o příjmech spekulovat, počítat umíme všichni. Opravdu za tyto peníze nejde uspořádat bitva a táboření pro 2.500 osob? Na spoustě bitev je naprostým standardem dostatek slušného palivového dříví, sláma, o vodě a toikách mluvit netřeba. Dost často je i malé pohoštění pro účinkující (pivo či jídlo), příspěvek na cesťák a střelný prach pro střelce… Když to jde jinde, proč to nejde tady? Proč mají organizátoři potřebu účinkujícím nejen nic nedat (pití, jídlo, příspěvek na dopravu), ale zároveň od nich potřebují vybrat dalších cca 200.000 Kč?
Opravdu chodí tak „málo“ diváků? Pokud to tak je, bylo by fajn položit si otázku „proč“? Bitva je divácky neatraktivní? Opravdu chtějí diváci vidět tři malé šarvátky, ve kterých je po většinu času zapojena sotva půlka účinkujících, nebo chtějí vidět velkou masovku (kde jinde mohou vidět bitvu cca 1.000 bojujících!) se spoustou efektů, atraktivním scénářem a slušnými kulisami? Nechceme moc vzpomínat na staré časy, ale fakt je ten, že v dobách, kdy měl Libušín pohádkový scénář, bitva byla mnohem velkolepější a divácky atraktivnější… A také to byly časy, kdy pořadatelé v sobotu večer narazili 10 sudů piva, jako poděkování účinkujícím… Když to šlo tenkrát, proč ne teď? Na co jsou vybrané prostředky použity?
Pokud jsou hlavním důvodem opravdu peníze, resp. nedostatečné zdroje na pokrytí nákladů, pořadatelé by toto měli verifikovat – např. zveřejněním účetnictví, čímž by tato otázka našla odpověď a mohli bychom (třeba i společně) hledat řešení, kde náklady ušetřit…
Jiný důvod, který člověka napadne, je snaha omezit počet účinkujících / tábořících. Pokud je tomu tak, opravdu to pomůže? A koho tedy pořadatelé (ne)chtějí v bitvě? Na základě různých poznámek i loňského scénáře, kdy tzv. „plechota“ se (dle scénáře) účastnila jen konce poslední bitvy (ze tří) v délce trvání cca 10 minut, to vypadá, že se jedná zejména o tyto jedince či malá uskupení bez přesné příslušnosti k nějaké konkrétní (historicky doložené) jednotce. Proč? Je to (na Libušíně) opravdu to, co chce průměrný divák či to, co očekává větší část účastníků? Opravdu má být právě libušínská bitva o „LH“ jednotkách? A opravdu tento poplatek odradí zrovna „nežádoucí“ osoby, případně ty, kteří jezdí s bobkama do tábora jen kalit?
Pokud je pro vás bitva opravdu ztrátová a je natolik pracné a otravné ji pořádat, proč to tedy děláte? Druhá věta z citátu „Předat organizaci někomu jinému. Zatím se nikdo vhodný neobjevil, nebo nemá ještě potřebné zkušenosti.“ zní opravdu směšně, nehledě na to, že to není vaše starost – pokud nebudete chtít akci pořádat, myslíme, že vesnice si s tímto problémem snadno poradí – třeba tím, že vypíše nové výběrové řízení…

Díky za trpělivost, pokud jste dočetli až sem. Pokud má někdo zájem, rádi se sejdeme osobně a celou záležitost prodiskutujeme – toto je však jednorázové vyjádření a žádných virtuálních diskuzí se účastnit nehodláme.
I tak přejeme úspěchy při pořádání bitvy a hezké počasí. A pokud se za rok něco změní, opět rádi přijedeme.

Rotyka
melkel
Příspěvky: 1443
Registrován: 04 Ún 2010, 15:14

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od melkel »

Ahoj,

díky za mail.

Je nám líto, že nevidíte rozdíl v servisu a úrovni bitvy od dob pana Jandy, nicméně obecné ohlasy hovoří jasně o tom, že většina je se směrem, kterým akce jde, spokojená. Stejně tak tuto domněnku podporuje to, že od doby, co bitvu pořádáme, stoupá zájem účastníků, včetně těch ze zahraničí, kterým stojíme za to, aby se opakovaně dostavili, i když jim žádné cestovné nenabízíme. Naopak od nich taktéž chceme registrační poplatek. Tím i naplňujeme jeden z našich cílů: udělat z festivalu v Libušíně akci, která bude mít mezinárodní zvuk, a bude se moci měřit s evropskými akcemi, kam v dnešních dnech z Čech mnozí rádi vyjíždí.

Je jisté, že bitva by šla uspořádat za menší peníze, ale nikoliv v rozsahu, který chceme, a s kvalitou, kterou chceme.

Účetnictví zveřejňovat nechceme, z důvodu, že nemáme moc čas ani náladu komunikovat se zástupem lidí, kteří by to dělali lépe a levněji, kdyby to dělali, ale dělat nebudou. Tady se opíráme o reálnou zkušenost, je to vyčerpávající proces a za vynaložený čas to nepřináší skoro žádná pozitiva, krom doporučení jak to dělat jinak než jak chceme, aby bitva vypadala. Je lehké šetřit, pokud není cílem zachovat standard, náš cíl je ovšem standard Libušína posouvat výše.

Zpětnou vazbu dostáváme i přímo od diváků a naše scénáře a celou veřejně přístupnou akci podle toho také tvoříme. A reakce jsou to veskrze pozitivní, včetně mírně, ale stabilně rostoucího počtu návštěvníků.

Částka 200 000,- na registracích je matematický nesmysl. Výrazně nadpoloviční většina účastníků jsou účastníci z tábora označeného jako zóna jedna, a tolik lidí k nám fakt nejezdí.

Argumentovat snahou někoho vytlačit a scénářem, když následují dvakrát tak dlouhé volné boje, kterých se může zúčastnit každý, a explicitně jsme napsali, že poplatek zavádíme právě proto, abychom nikoho nemuseli odmítat, není zcela logické.

Našich účastníků si vážíme, a také se snažíme každým rokem zvyšovat jako poděkování nějakým způsobem komfort táboření. Pivo zdarma jsme zkoušeli, ale pro akci této velikosti se ukázalo jako nevhodná volba (o tom ostatně vypovídá i to, že o tom nevíte, pípu obsadili lidé z nejbližších táborů a naopak pro lidi z tábora na louce to bylo téměř na nic), proto volíme jinou formu a raději pořádáme koncerty vybraných kapel, které mají větší ohlas i plošnější dopad (například letos dojedou hned 4 kapely).

Závěrem lehce osobně, až na něčem ztrávíte 6 let života, podaří se vám akci výrazně zlepšit, a pak to pustíte k vodě s tím, že to není vaše starost, si budeme povídat. Pokud to je nenápadný náznak, že vy byste to dokázali a chcete Libušín pořádat, řekněte to prosím naplno a otevřeně a můžeme si o tom promluvit.

Taktéže přejeme hodně štěstí.

Lazar&Melkel
hejtman.ilburk

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od hejtman.ilburk »

Zdravím pořadatele Libušína,
také děkuji za pozvání na Libušín 2017, ale nemám momentálně ten tip bojovníků, které bych mohl poslat do pole. V zásadě souhlasím s Rotikou i když na to mám trošku jiný - středověký náhled :-) Jako hejtman "kondotier" lučištnické skupiny rozděluji bojovníky v zásadě na tři skupiny:
1. elitní žoldnéři, s výborným výcvikem i vybavením - mít je v armádě znamená mít dost zlaťáků
2. žoldnéři, také mohou být kvalitní s výborným výcvikem, bojující z přesvědčení nebo z podílu na kořisti - nic nestojí a taky někdy nic nedostanou
3. bojovník dá-li se to tak říct dost špatně vybavený, spíše nevycvičený - toho nikdo nechce a aby se někam dostal, tak si to musí zaplatit (?!)
Prostě třetí skupinu u nás nemáme.

Pokud bude hezky (což myslím dle předpovědi bude) tak se rozhodně na Libušín pojedu podívat, vždy si v nějakém stánku udělám radost ať již zbrojí, zbraní nebo dobrým suknem. Nemám problém zaplatit 150,- Kč za vstup, naopak rád zaplatím (a dokonce víc než jako účastník:-) protože jestli mám něco platit, tak bych chtěl vědět za co - a jako divák vím za co platím.

Tak ať vám to vyjde, a někdy snad " V boji!"

hejtman ilburský
Avatar uživatele
MLuks
Příspěvky: 1041
Registrován: 06 Ún 2009, 07:03
SHŠ: Gléva Jana Smiřického
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od MLuks »

Sláva orgům. Sprchy jsou úžasné, teče v nich teplá voda a mám sto chutí se v nich ubytovat :D
Slámy hafo, dříví hafo.
(Za padesátku je to slušná muzika)

Snad už jen aby v hospodě měli i jiné kafe než rozpustné :)
Česneku třikrát více než velí zdravý rozum !!!
https://www.facebook.com/Smiricti
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Servus!
(tento příspěvek je čistě můj názor a rozhodně ho nepřisuzujte zbytku organizačního týmu).

Libušínské bitvy jsem měl od r. 98 možnost pozorovat jako účastník, divák a letos dokonce i jako dobrovolný pomocník organizačního týmu.
Dokud jsem si nevyzkoušel poslední zmíněné, měl jsem vždy v rukávu plno polských argumentů o tom, co a jak BY SE MOHLO zlepšit, udělat, nebo čemu se vyhnout (Ostatně mám dojem, že se to tu dá ještě někde dohledat). Jakmile dostanete funkci a do ruky vysílačku, která je naladěná na cca 12 dalších, začnou se k vašim uším dostávat zprávy jednak o toku peněz ven, dále věcech, které je nutné řešit ihned, které je nutné oddálit, které musíte zvládnout při cestě na toaletu (pokud máte čas se na ní dostat) atp. Vysílačkový chatter se ozývá bez neustání od ranních hodin cca do půlnoci s nejdelší pauzou něco pod 5 minut.
Sám jsem před lety organizoval soukromou akci pro 15 lidí, dále veřejnou akci na Malešově pro cca 100 lidí: Všechno v pohodě. Nakoupíte potraviny, pivo, zajistíte hajzlíky a pak už jen vybíráte vstupné. Nyní jsem se dostal k něčemu, kde se musí řešit i přiblblé revize od hasičáků, kde na vás na každém rohu číhá hygienik, kde hasiči probírají každý centimetr šíře uliček, kde musíte řídit celý den dopravu, vyprošťování vozidel, pravidelné čištění TOIek, média, nevhodné a hamižné chování lidí, netrpělivost stánkařů, kde musíte mít na každý prd papír s podpisem atd. atd.

Že nebylo letos pivo zadarmo? A co když by někdo raději limonádu, nebo čaj? Ono je totiž těžké se lidem trefit do chuti. Já například uvítal sprchy a poházenou slámu v uličkách pod Rotyka hillem a na cestě vedoucí za bojiště, čímž se značně omezila bahnitost terénu.

Vmísit se do organizačního týmu doporučuji každému, kdo má ohledně Libušína spoustu otázek a nestačí mu na ně již několikrát opakované odpovědi. Jedna zkušenost vydá za tisíce slov.
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Spakona »

Je zvláštní, jak nepřijde divné třeba na polský Grunwald jet skoro 800km na vlastní náklady, za účast zaplatit 15éček a nedostat o nic víc, než dostanete na Libuchu a ještě nemít ani pitnou vodu, protože jim prostě došla...
Přesto máte tady plnou hubu keců a zvrácené matematiky, aniž byste viděli do pozadí.
Jasně - před lety Rotyka zorganizovala akci na staromáku... jenže tehdy jste nebyli nejen svázaní ani třetinou předpisů a nikdy se vám nemohlo stát, že byste byli na akci tratní, protože jste jí celou dostali zaplacenou. A sakra dobře. Posledních pět let se ovšem předpisy zpřísnily natolik a vzniklo spousta nových omezení, že se klukům divím, že do toho ještě nehodili vidle už jenom proto, když to navíc dělají ze svého a s tím, že se jim to nemusí zaplatit.

Seděla jsem od čtvrtečního večera na Infostanu-registraci a prošlo nám s holkama rukama cca 1800 lidí (přesný počet jistě za mne orgové doplní). Infostan měl svoje "otvírací" hodiny - přesto se ani jeden den nedodržely.
V pátek měl mít otevřeno do 00:00, přesto jsme ještě ve čtvrt na 2 ráno registrovali posledního člověka, korigovali dopravu, lítali jsme s orgama po černou tmou pohlceném Libušíně se stánkařema a vodili lidi do tábora, řešili ve dvě v noci špatně umístěné bobkaře a v sedm ráno nanovo... Myslím, že ještě 14 dní budu ze spaní vykřikovat - další, příjmení...
Šla jsem do toho s tím, že jsem byla v jedničkovém táboře, tedy měla jsem tam být za 50,-, přesto mi přišlo normální zaplatit si celou stovku a za tu práci, kterou jsem tam odvedla neočekávat ani korunu. Jenže i díky těm vámi kritizovaným poplatkům se letos mohli pomocní orgové (tedy cvoci jako já, Lucyfera, Paní Markéta, Vaňous a spousta dalších) vyplatit alespoň nějakou korunou. Bez ohledu na zimu a hnusné počasí, díky kterému tuším předloni kluci prodělali málem i kalhoty.

A nejvíc mě baví pocit těch "kmenových", letitých a zamrzlých devadesátkařů, kteří si myslí, že bez nich ta bitva prostě padne.
Představte si - nepadla. A vypadala líp než za posledních x let.

Místo abyste si prostě přiznali, že vaše priority jsou jinde, máte jiné hodnoty a zestárli jste a podle toho se zařídili, máte potřebu vykřikovat nablblá hesla.
Každý rok kluci říkají - chcete něco změnit? chcete něco jinak? Pojďte se na tom podílet... Tak kde jste? Jeli jste jinam, nebo zůstali s rodinama doma.
V pořádku.
Tak to je a tak to má být. Každému totiž, co jeho jest.

Kluci - příští rok do toho jdu s vámi znova :)
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Avatar uživatele
Bilajz
Příspěvky: 340
Registrován: 04 Črv 2008, 13:51
SHŠ: Burgunďané, Doba Karlova
Místo/Bydliště: Brno

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Bilajz »

Za Dobu Karlovu - díky moc. Letos jsme si to maximálně užili.
Budu psát ještě oficiální mail Maršálkovi, takže spíš zamyšlení na téma poplatek:
Registrační poplatek byl super nápad. Přijet na posekanou louku, kde je k dispozici sláma a suché dřevo, hned nám u čumáku je naprostý luxus. I různých divných zjevů myslím letos hodně ubylo.
Takže organizátorům ještě jednou díky, letos to pro mě byl jeden z nejlepších Libušínů za poslední roky.
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Libušín - co dále

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Pokud se záměry a organizace Libušína neodkloní od vytyčeného směru a pokud to můj zaměstnavatel dovolí, opět bych šel příštím rokem do pomocných sborů. Antikonfliktní tým, technik / opravář (moje profese), logistik... to je jedno. :salute:
Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host