Tábor 13. a 14. st. na louce

Oficiální fórum akce Libušín. Veřejná diskuse.
richardrg
Příspěvky: 105
Registrován: 04 Črv 2008, 12:51

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od richardrg » 05 Ún 2014, 17:52

PRO ROK 2014
Letos jsem na sebe vzal úlohu pořadatele pro tábor na louce. Myslím, že za poslední roky se jeho organizace zažila a není třeba ji zásadně měnit. Kromě obecných pravidel a nařízení, které platí pro všechny účastníky libušínské bitvy má tento tábor další specifika. Většina lidí tam ubytovaných se vzájemně zná a to nám dává možnost docela dobře spolupracovat.

Žádám proto všechny, aby ostatní, v táboře ubytované, respektovali a pokud možno je neobtěžovali, zejména hlukem a nepořádkem. Hradecký dvůr, i některé další spolky, se začínají rozrůstat o potomky a přítomnost dětí v táboře tak přináší pro všechny ostatní jistá omezení. Pokusím se proto, za vaší pomoci, postavit tábor tak, aby v něm byla jakási klidová zóna, kde bychom se společně snažili noční hlučné aktivity omezit. Naprostá většina loni v táboře ubytovaných dodržovala tato opatření naprosto dobrovolně, po vzájemné dohodě.

Pokud by někdo dopředu věděl, že by mohl takovou klidovou zónu mohl narušit, má možnost mi to oznámit a bude ubytován ve vzdálenější části tábora. To ale neznamená, že bych toleroval nekontrolovatelnou opileckou zábavu. K tomu slouží hospoda na koupališti. Rovněž tak důrazně žádám, aby jste naprosto odložili nápady s kradením vlajek a podobných nočních zábav, včetně rabování na stolech ostatních, jak se stalo loni. O lidi, kteří to považují za zábavné většina ostatních opravdu nestojí.

Proto žádám všechny, aby mi pomohli s organizací a dobrovolně se zúčastnili hlídek. Pokud by se to podařilo, chtěl bych hlídky postavit i ve dne, alespoň v časech, které by v zásadě neodporovaly účasti na hlavním programu. Snad to dopadne a budu je moci i motivovat.

Účast ve 14. táboře není povinnost a pokud by to někomu nevyhovovalo, má možnost táboření v jiném místě. Navrhuji proto následující doplnění pravidel:

v noční době si nepřejeme neobjednané návštěvy a všem, kteří by si chtěli cokoliv bez dovolení odnést, vstup důrazně zakazujeme

Doufám, že vše proběhne ke všeobecné spokojenosti.
Předem děkuji za vaše případné věcné připomínky.

Avatar uživatele
klimberk
Příspěvky: 8
Registrován: 02 Led 2010, 22:29

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od klimberk » 26 Bře 2015, 13:53

PRO ROK 2015
Pro letošní rok mám na starosti čtrnáckový tábor já. V pravidlech tábora se pro letošní rok nic nezměnilo.
Navíc u nás stále platí:
V noční době si nepřejeme neobjednané návštěvy a všem, kteří by si chtěli cokoliv bez dovolení odnést, vstup důrazně zakazujeme.

Tábor je rozdělen na projekty: Hradecký dvůr+ hosté, řády a Doba Karlova +hosté.
Poprosil bych vás aby jste do přihlášky uvedly u kterého projektu budete. Pro lepší identifikaci.
http://libusin.org/pro-ucastniky/prihlaska/

Děkuji Kolečko

Avatar uživatele
Valkoun
Příspěvky: 24
Registrován: 06 Ún 2009, 20:05

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Valkoun » 27 Bře 2016, 13:07

Informace k táboru pro rok 2016

Tak přátelé, letos je organizace tábora nakonec na mně. Rád bych pokračoval v zaběhnutých kolejích Kolečkovy a Richardovy organizace a nesnažil se to překopávat. Bohužel po loňských a předloňských zkušenostech s auty v táboře a jejich majitelích nedbalých pravidel zavedu pár pravidel nových. Rád bych předně apeloval na všechny SLUŠNÉ účastníky tábořící na louce, aby jednali v rámci kolektivního svědomí a sami po svém okolí vyžadovali dodržování pravidel.

Pravidla:
Dovolím si na úvod použít částečně Richardův text: Kromě obecných pravidel a nařízení, která platí pro všechny účastníky libušínské bitvy, má tábor na louce další specifika, kterými jsou děti a snaha o vytvoření a udržení atmosféry. Rozhodně nejde o cestu prohibice a nočního klidu, ale opět o jistou míru vzájemné slušnosti. V minulých letech slušnost chyběla například při rekonstrukci rytířského pasování, kdy se připití kolegové vysmívali aktérům ceremonie a pořvávali, čímž ničili atmosféru daného obřadu, nebo hlučné děti a pořvávající táborníci likvidovali pietu a atmosféru během loňské fantastické večerní modlitby. Neúcta k programu, který pro celý tábor dělají dobrovolně někteří z nás, může mít za následek konec takovéhoto dobrovolného “okrášlování”.

Značnou měrou k tomu přispěla nedostatečná informovanost ohledně “programu” tábora.
Pokud tedy plánujete nějakou ukázku či program pro ostatní účastníky v táboře, pošlete mi prosím informace a já se je pokusím adekvátně zveřejnit. Minimálně upozorním, že z důvodu např. mše prosíme v určitý čas o klid.

Žádám proto všechny, aby ostatní, v táboře ubytované, respektovali a pokud možno je neobtěžovali, zejména hlukem a nepořádkem. Pokud se chcete opít do němoty, čiňte tak prosím v hospodě, nebo si vyberte pro tuto činnost vhodnější tábořiště u bazénu.
V noční době si nepřejeme neobjednané návštěvy a všem, kteří by si chtěli cokoliv bez dovolení odnést, vstup důrazně zakazujeme.
Rovněž tak důrazně žádám, aby jste naprosto odložily nápady s kradením vlajek a podobných nočních zábav včetně rabování na stolech ostatních, jako se stalo v minulých letech od lidi, kteří to považují za zábavné většina ostatních opravdu nestojí.
Případní pachatelé velice riskují…


Palčivý problém našeho tábora je v dodržování pravidel ohledně vjezdu vozidel do tábora. Na minulých ročnících jsme byli svědky aut parkujících v táboře, blokujících dopravu a v neposlední řadě s námi jednou nocoval i autobus!
V tomto ohledu zavádím nová pravidla a do jisté míry restrikce.
V pátek po 14h parkujte vaše vozidla v táboře jen po nezbytně nutnou dobu pro vyložení vybavení. Je to i ve vašem zájmu, jelikož se škvárové parkoviště plní raketovým tempem.

Po páteční půlnoci je vjezd do tábora možný pouze po domluvě se mnou, především chci zamezit případům, jako byl loňský vjezd nejmenovaného kolegy s plně naloženým autem + vozíkem v cca 11h dopoledne, kdy onen kolega teprve začal stavět svůj kemp!
Toto letos nepřichází v úvahu.

Platí absolutní zákaz parkování aut v táboře v noci z pátku na sobotu, stejně tak ze soboty na neděli!


Fungování skupinových, projektových a spolkových zoo:
Díky letošnímu 25. výročí bychom měli zlepšit fungování “zoo” podél hlavní cesty táborem, kam budou mít diváci přístup. Chtěl bych Vás poprosit o propagační materiály vašich uskupení, které bych mohl vyvěsit na “nástěnku” s informacemi a plánem tábora před vstupem do tábora. Tam bych také umístil “program” akcí konaných v táboře.
Pokud máte vytvořené infotabule, umístěte je před váš tábor.
Rád bych také požádal uskupení tábořící u brány tábora, aby v časech prohlídek umístili k “bráně” do tábora zbrojné pacholky na hlídku.
Během návštěvních hodin prosím všechny o potírání veškerých nedobovostí v rámci kolektivní odpovědnosti.


Přihláška:
Pokud jste tak ještě neučinili, přihlaste sebe a svoji skupinu/projekt/spolek na adrese: http://libusin.org/pro-ucastniky/prihlaska/ Do přihlášky uveďte u které skupiny/projektu/spolku budete. Předpokládá se, že jste předem domluveni. Nepřihlášení nemají nárok na místo v táboře, stejně tak nemají nárok na topivo a slámu.

Zhruba týden před akcí rozešleme prázdné parkovací karty, kam prosím vyplňte vaše údaje a umístěte pod přední sklo vozidla.

Doufám, že vše proběhne ke všeobecné spokojenosti.
Předem děkuji za Vaše případné věcné připomínky.
Za organizaci Libušína 2016
Valkoun
Doba Karlova z.s.
Obrázek

Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek » 20 Dub 2017, 14:00

Informace k táboru pro rok 2017

Lagermeisterem tábora jsou tento rok Jan z Klimberka (Kroužek) a Jan z Dobrušky (Ďábel) jejichž slovo je svaté.
Do tábora se bude vjíždět až po registraci na infostanu, kde každý obdrží pásku na ruku.

Auta nebudou v táboře parkovat, jenom vyloží a vyjedou před tábor, aby nebyla blokována hlavní cesta.

Od páteční půlnoci do neděle 8 hod je zakázáno vjíždět autem do tábora. Tento zákaz pak opět platí v neděli na dobu od 10 do 12 hod, kdy bude na bojišti probíhat volné boje a secvičné. V době zákazu je možné si z tábora odvést věci na vozíku. Vozíky budou k vypůjčení po dohodě na infostanu.Časový harmonogram:
Pátek 28.4.
18 hod k bitvě proběhne porada organizátorů a velitelů na bojišti
20 hod porada velitelů všech spolků u Maršálka
22 hod nástup nočních hlídek

Sobota 29.4.
9:00 nácvik, kontrola tormentací a nátahové síly
12:00 začátek šermířského turnaje
12:00 turnaj v soule
13:40 – mustruňk účastníků první bitvy
14:00 první bitva
15:00 dětská bitva – nástup vybrané družiny v plné zbroji
15:30 – mustruňk účastníků druhé bitvy
- Armáda duchů má v tuto dobu již odložené kostýmy na určeném místě v lese
15:45 nástup do výchozích pozic
16:00 defilé jednotek
16:15 začátek hlavní bitvy
17:00 volné boje
18:00 uzavření areálu pro diváky
18:00 zásnubní hostina s hudbou - Musica vespertina
19:00 Nokturno pro Merpins
19:00 večerníček pro děti účinkujících
20:00 Začátek večerního koncertu v hospodě
22 hod nástup nočních hlídek

Neděle 30. 4.
8-10 hod možnost odjezdu z tábora (po předchozím zabalení)
10:00 – 12:00 Bitevní pole vyhrazeno pro volné boje a secvičné, k dispozici sanita
- úklid tábořiště a odjezd
Po 12 hod možnost odjezdu z tábora

Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tábor 13. a 14. st. na louce

Příspěvek od Maršálek » 02 Kvě 2017, 11:17

Děkuji všem, kdo si po sobě při odjezdu uklidili a velmi děkuji panu z Klimberka, kterému coby lagermeisterovi skládám hluboký hold.

Odpovědět

Vrátit se na “Libušín”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů