Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

David : no když mě nikdo moc nefotí. Dělám demo na Bojné, na Modré, fotografové fotí milion roztomilých dětiček, olympijský výkon nikoli. Tady máš jednu fotku na střelkách.

Obrázek
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

Objednavka prisla. Poslal som mail s fotkami. Pridem 18teho,potom spim,minule som spal 4 dni, a ked sa zobudim, tak to poslem.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Kaša »

Díky moc.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od dav1dMldc »

Chlapi, keď už tu niečo kritizujete by to zaslúžilo aby aj ostatní vedeli o čo ide, napr. nemám fejkbook tak neviem o čo ide...

Hawkwind: Musíš niekoho požiadať, ja to tiež robím, keď niekde som ako fotograf alebo niečo potrebujem. Vždy sa niekto nájde... Ale myslel som skôr fotky prezentácie luku, napr. ako robím do svojej galérie, t.j. nejaké detaily, tiler a pod. Fotím to sám (i keď tie silné luky sa zle fotia v plnom náťahu - to človek ťahá jednou rukou na tilery a druhou fotí...). Keďže je to chat, na oplátku ti pošlem tiež jednu fotku :), ktorú som zhodou okolností zrovna odfotil. Hrab 130lbs 32" (tento ešte nie je hotový a nemám ho tým pádom ani v galerií):
10.jpg
10.jpg (208.38 KiB) Zobrazeno 7143 x
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od earendil »

Ona taky existuje taková věc jménem samospoušt', pak není třeba nikoho žádat :idea:

Luky máte hezké, ale Davide, gratuluji ti k nevyblednutým nemodernizovaným maskáčům, čím to pereš?! :)
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od lasky »

To ma gate, len na fotenie.. ked das zvacsenie tak vidis na pravom stehne este cenovku.
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od dav1dMldc »

... to nemá gate len na fotenie :D . To sú moje najobľúbenejšie pracovné nohavice, mám ich už zopár rokov a nosím ich dosť často. Je to hrubá bavlna. Perú sa tým, čo máme aktuálne doma :) .
Samospúšť existuje, to vieme. Akurát skús držať natiahnutý luk kým dôjde. Načasovať to ide, ale väčšinou je pohodlnejšie niekoho poprosiť aby ťa odfotil ;) .
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od earendil »

Vím, jsou super, ale je to 50/50 s PE. Moje jsou už totálně rozdrbané a bledé, ale na práci pořád dobré. Mám i modernizované a ty jsou trošku horší.

U mě to pípá jako časovaná bomba a je to pro mě jednodušší, než vysvětlovat fotografovi, kdy má fotit :D

Ten tvůj habr vypadá jako docela silný klacík, i když, bílá dost zvětšuje...

Něco pro pobavení. Ten můj srandajilm praskl na backu (!). Zalepeno a drží to: https://postimg.org/gallery/2g3x9jzhi/ ale střílet budu asi s helmou.
Samozřejmě praskl až po nalepení končíků, i když předtím jsem ho řádně pronatahoval.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od dav1dMldc »

Earendil: Čo si to tam nalepil? Drevo vyzerá dosť pofiderne, tipujem že back je letokruh hneď pod kôrou. Tie sú podľa skúseností slabé a je lepšie dať pár dole.
Ten môj hrab má stredový rozmer (čo si pamätám) 40x28mm, asi 204ntn.

Teraz trochu odbočím. Minulý víkend bol prvý ročník Lukostreleckého dňa na hrade Beckov. Išlo o podujatie zamerané na ukážku remesiel spojených s lukostrelbou. Ja som bol účinkujúci a okrem streľby som predvádzal výrobu štiepaných hrotov a pravekých šípov.

Bola tam okrem iného vsuvka celkom zaujímavá aj pre čitateľov tohto fóra, prerážanie zbroje (ktoré všetci obľubujeme...), takže malý report. Strieľalo sa rôznymi typmi šípov (hrotov) na bravčový bok. Podobne ako kedysi v Starom Meste. Na ten sa postupne vrstvili - prešívka, krúžová zbroj (nitovaná). Strieľali sme do toho traja: ja, Sumira a Kovi s lukmi 100-115lbs na vzdialenosť asi 5m. Experiment bol robený samozrejme pre divákov, ale i tak bol vcelku zaujímavý a niečo i vypovedajúci. Najprv sme skúšali šíp s obsidiánovým hrotom. S luku asi 55lbs prešiel mäsom bez problémov. Hrotu sa nič nestalo (ani potom čo som trafil terčovnicu z lisovanej slamy...). Potom sme strieľali už zmienenými warbow-mi "naše" šípy. Dosť ma prekvapila prerážacia schopnosť tudorovského hrotu, prešlo to bez problémov 14-timi vrstvami plátna prešívky, krúžovkou aj mäsom. Bodkin si viedol podobne, ale plátorez síce prešiel, no vcelku ho to zastavilo a ulomilo šíp. Skúšali sme aj lovecké hroty, to dopadlo podľa očakávania... Potom bolo pre mňa ešte celkom prekvapivé preseknutie niekoľkých krúžkov naraz sekáčovým (zápalným) hrotom a "hit" ktorý spôsobil blunt. Ten natrhol kožu a niečo polámal. Ako lovecký hrot menšej zvere super, zver musí umrieť z toho úderu na isto (teda aspoň pri zásahu bluntom z mojeho 115lbs luku). Keby to schytá človek do hrude, tipujem, že by mal vážne poranenia vnútorných orgánov a nejaké polámané rebrá.

Ďalšia vsuvka bola porovnanie rýchlosti streľby luku, kuše a palnej zbrane. To som moc neregistroval a môj fotograf bol odbehnutý, takže výsledky môže povedať iba Sumira alebo Kovi.

Odkaz na fotografie z akcie odo mňa:
https://plus.google.com/u/0/photos/1019 ... lITbtpLYVw
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od earendil »

Nalepil jsem tam plošky jádrového dřeva, na záda i břicho luku. Vůbec jsem nečekal, že to vydrží. Tenhle jilm je myslím dobrý, nefretí a nesetuje, ostatní luky fungují dobře. Jenže tahle tyč byla dost podivná, a taky reflex 12 cm, že jsem toho asi chtěl moc (prasklo to přesně v jednom reflexním záhybu).

Prohlížím si ty fotky, s mým připojením se k prorážení dostanu tak v jedenáct :)
Avatar uživatele
hawkwind
Disciplí­na a zručnost
Disciplí­na a zručnost
Příspěvky: 851
Registrován: 09 Pro 2006, 19:25

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od hawkwind »

Samospoušt´- s lukem kolem 150 ? Přijed´si to zkusit, rád se pobavím.

J.
Power is a dimension which raises all these concerns a thousand fold. With power you can indulge corrupt motives with corrupt behavior, coerce others into collaborating or submitting to your corruption, and impose the consequences of it on many innocent people much more easily. Why is then everybody willing to offer endless benefits of a doubt to the powerful, and none to the powerless?
PeterL
Příspěvky: 126
Registrován: 18 Pro 2012, 11:25
Místo/Bydliště: Prešov

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od PeterL »

Možno má niekto podobnú skúsenosť....
keď robím svíbové luky nedávam kôru úplne dolu ale nechám tenkú hnedú vrstvu, ono nakoniec aj tak ide celkom dole
ale pri tilerovaní mi ukazuje ako sa čo ohýba, tá kôra nie je pružná a praská, a keď sa luk ohne, podľa praskliniek vidieť, ktoré časti sa ohýbajú viac a ktoré menej,
škoda, že pri iných drevách to tak nefunguje
špekuloval som aj nad nejakým praskavým náterom hlavne na drevá s charaktrom.... ale nič ma nenapadlo
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od Kaša »

Je to zajímavý postřeh a asi bude fungovat, ale vždy bude zřejmě nejlepší se prostě spoléhat na instinkt lukaře při tileru.

... tím myslím že třeba vrstva kury/ lýka nebo i laku může být nerovnoměrná a může tedy občas klamat, ale jako sekundární indikátor dobré.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od dav1dMldc »

PeterL napsal:
16 Říj 2017, 20:30
... špekuloval som aj nad nejakým praskavým náterom hlavne na drevá s charaktrom.... ale nič ma nenapadlo
Použi kostný glej (niekoľko vrstiev). Ja mám s ním rovnakú skúsenosť. Inak súhlasím s Kašom, spoliehal by som sa skôr na oko výrobcu.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
PeterL
Příspěvky: 126
Registrován: 18 Pro 2012, 11:25
Místo/Bydliště: Prešov

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!

Příspěvek od PeterL »

na to aby som sa spoliehal len na inštinkt potrebujem ešte veľa lukov vyrobiť

dnes sa mi podarilo zastreliť myš, zaliezla mi do dielne, a ked som pílil rohovinové doštičky, tak pobehovala sem tam skrývala sa za regálom ale občas vybehla von tak som , vytiahol 30lb hlohový luk a bluntový šíp, a vždy keď vybehla von strelil som po nej. trikrát som ju minul, a potom dostala zásah z asi 2m, ihneď mŕtva, škoda že som nemal foťak, moje prve zviera čo som ulovil lukom :D
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů