Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Maďar je aj z dreva, iba back som nechcel odtajiť :) . Jadro je jaseň.
Ten tvoj svíbový luk má dobrý tiler, hlavne keď vidím aké to je krivé. Tie vlny to vedia dobre rozhodiť. Libráži sa moc nečudujem, hrúbka 25mm je predsa len málo i keď je to napadnuté. Ja mám teraz rozrobený tiež luk so svíbu, ktorý som plánoval pre seba. Akurát trochu silnejší :badgrin: . Je z takej hodne tenkej tyče, lebo väčšie sa mi ešte dosúšajú, takže stredový rozmer je iba 34x32mm a je "slab-sided" (podľa klasifikácie MR lukov). Teraz má rovných 120lbs 30", ale musím ho ešte dobrúsiť do hladka. Hádam pod 115lbs 30" nepôjde. Chcel som pôvodne trochu silnejší, okolo 125-130lbs na 30", ale nebol matroš :doubt: .
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Díky :) Už jsem řešil horší vlny, tohle bylo celkem snadné.
Trochu silnější (250%).. Já měl totiž dříve takový "hezký" zvyk štípat kmínky aby bylo více luků. Tohle je výsledek :roll:
Já si taky dělám něco pro sebe, jilm (myslím, že tentokrát zdravý), polotovar má 40x30 mm a narostlý 12 cm reflex :badgrin: Jsem zvědav, kolik to dá a jak bude fretit.
PeterL
Příspěvky: 126
Registrován: 18 Pro 2012, 11:25
Místo/Bydliště: Prešov

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od PeterL »

výsledky snaženia posledných 2 mesiacov
sviba 52 tiler.jpg
sviba 52 tiler.jpg (276.93 KiB) Zobrazeno 7822 x
svíbový 52lb luk, drevo z 17cm hrubého kmeňa pôvodne to mal byť 100lb ale drevo ma sklamalo, rýchlo chytalo set na rovnom ramene, rameno z charakterom má lepšie drevo, pre zlé počasie som ho neskúšal, set má 2 palce lepší luk z toho dreva nebude
DSC_1232.JPG
DSC_1232.JPG (238.32 KiB) Zobrazeno 7822 x
DSC_1291.JPG
DSC_1291.JPG (203.68 KiB) Zobrazeno 7822 x
Bazový luk 62lb, rohovinové končeky, mierny charakter jedno rameno malo reflex teraz sa javí ako tuhšie, ľahký rýchly, krásne sa z neho strieľa, set len 1palec
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Hezké luky, speciálně ten spodní bezový.
Jen se mi zdá že máš trochu víc průhyby ramen u ručky a v jejich středech, a málo průhybu ve špičkách ... ale to je spíše na vkusu
každého soudruha, protože celkově to vypadá super. :thumbup:
Záškodník
Příspěvky: 44
Registrován: 12 Zář 2017, 10:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Záškodník »

Zdravím, abych jenom zbytečně nežvanil a nezabíral kapacitu fóra, tak se pokusím sem dostat pár fotek jediného luku, který aktuálně mám doma. Je to plocháč z jeřábu ptačího, který se mi vůbec nepovedl tak, jak jsem původně chtěl. Tilerován byl natřikrát, poprvé to zřejmě ještě nebylo dost suché (sušeno 2 měsíce v 12-15cm kulatině a potom tři v polotovarech se zatřenými konci při na půdě), proto sice vyšel dost silný - cca. 65lb a vzhledem k hlubokému profilu asi 32 x 29mm chytil set a pořádně fretil. Takže jsem ho předělal a hodně zeslabil, vyšlo to lehce přes 30lb, ale kvúli celkovému zůžení se zhruba ve dvou třetinách levého(horního) ramene začala otvírat prasklinka podle šikmé vady na zádech luku sledující mírně točité vlákno. Po posledním zeslabení má luk nátahovou sílu necelých 10 kg při ntn kolem 190cm a profilu 28 x 15mm střed a 10,5 x 8 končíky. Na tyto parametry, za které jsem hoden stát se dalším adeptem na pranýř střílí i s pomocnou tětivou moc hezky a s 12g sportovními šípy a ff dá odhadem skoro 100m. Jeho délku a malou sílu snad mohu alespoň částečně ospravedlnit tím, že je určen pro dětský tábor, takže ho musí natáhnout desetiletá holčička a zároveň musí přežít natažení někým z vedoucích nebo starších oddílů. Vydrží i nátah 32", ale nesvědčí mu to kvůli torzní křivosti ramen, ikdyž tracking sedí. Tyč nebyla nijak rovnána, set je po střelbě asi 2", po nějaké době se srovná na 1,5". Původní deflex 1", tiller kvůli vadám a mojí nezkušenosti není nic moc.



Až dokončím končíky a seženu někoho, kdo to nafotí v lepší kvalitě přidám podrobnější dokumentaci včetně detailů vad (hnědé skvrny na backu od středu po polovinu pravého ramene a šikmá vada v levém rameni + končíky a finálmí tiller).
Přílohy
image%3A8025lasky.jpg
image%3A8025lasky.jpg (260.13 KiB) Zobrazeno 7770 x
image%3A8024lasky.jpg
nátah na 31", při natahování se ni trochu šoupl po tillerce ke straně
image%3A8024lasky.jpg (594.78 KiB) Zobrazeno 7770 x
image%3A8023lasky.jpg
brace s pomocnou tětivou
image%3A8023lasky.jpg (252.6 KiB) Zobrazeno 7770 x
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Ahoj, za sebe můžu říct že se mi luk moc líbí, hlavně tiler, jen v tom místě na horním rameni se mi to zdá se ohýbat o fousek více než zbytek.

Tvé zklamání chápu, ale jestli s tím začínáš, tak je to pořád úspěch, hlavně ten tiler. Prý adept na pranýř! :D
Na 32" bych to určitě nenatahoval :)

Pro porovnání, mám tu krátký slivoňový luk 11 kg silný, na 24 palců nátahu, tětiva dacron, střelil s 12 g šípem 115 metrů.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Tiler nevypadá špatně.
Jestli je to jedna z tvých prvních prací tak je tiler dost dobrý.
Vkládáš ale zbytečně velké fotky. Ušetři místo a otočto na vodorovno a ořež zbytečné okolí. ;)
Záškodník
Příspěvky: 44
Registrován: 12 Zář 2017, 10:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Záškodník »

Ahoj, omlouvám se za ty fotky, příště se polepším. Co se týká tilleru, v tom více ohebném místě je menší deflex, ale stejně mě ten pant celkem štve. Asi budu muset to rameno přibrousit a předělat, ale zatím je to celkem v pohodě a nemusím se toho snad při střelbě bát. Příště to raději zkusím nejdříve vyrovnat teplem a pak teprve trápit na tilleru.

Záškodník
Avatar uživatele
Tengri Bows
Příspěvky: 18
Registrován: 01 Črv 2015, 19:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tengri Bows »

Ahoj, po dlouhe dobe a par zlamanych lukach opet nejaky prispevek.

PS: Davide, info po mailu asi spis. A hadam ze na tom tvym madarovi bude backing bambus :) Dela se to ale naopak. bambus misto rohoviny, slachy se davaj kuli nezlomitelnosti :)
Přílohy
draw1.jpeg
draw1.jpeg (415.11 KiB) Zobrazeno 7555 x
IMG_20171201_211944.jpg
IMG_20171201_211944.jpg (2.79 MiB) Zobrazeno 7555 x
kvsm.jpg
kvsm.jpg (428.54 KiB) Zobrazeno 7555 x
1.jpg
1.jpg (1.2 MiB) Zobrazeno 7555 x
3.jpg
3.jpg (352.49 KiB) Zobrazeno 7555 x
7.jpg
7.jpg (313.52 KiB) Zobrazeno 7555 x
9.jpg
9.jpg (262.39 KiB) Zobrazeno 7555 x
14.jpg
14.jpg (386.52 KiB) Zobrazeno 7555 x
20.jpg
20.jpg (434.6 KiB) Zobrazeno 7555 x
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Krásne luky chlape!
Můžeš uvést nějaká data ... jako sílu, nátah, dostřely, atd.

Díky
Avatar uživatele
Tengri Bows
Příspěvky: 18
Registrován: 01 Črv 2015, 19:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tengri Bows »

Ahoj, dekuji. Jsou to luky na objednavku tak necekejte extremni libraze, na to sem zatim cas jeste nenasel, nebo sem to zvoral.
Na fotkach sou tri luky zhruba 65lb, 55lb, 55lb, oni trochu jeste povolej. Delka tech luku je NTN mereny po brichu okolo 130-135cm. Vahy tech luku jsou okolo 450g.
Otestovat dostrel bohuzel nemam kde a sem na to trochu linej to resit, prece jenom nestavim flajtove hornbow a ani nedelam flajtove sipy. Flajtove luky mivaji I pri vyssich librazich vahu pod 300g. To uz ma cenu testovat na dostrel. Pri prvni prilezitosti to ale vyzkousim i stema myma.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Broken-Arrow napsal:
01 Pro 2017, 23:15
PS: Davide, info po mailu asi spis. A hadam ze na tom tvym madarovi bude backing bambus Dela se to ale naopak. bambus misto rohoviny, slachy se davaj kuli nezlomitelnosti
Neviem či má zmysel robiť tajnôstky, na nete si hocikto prečíta, že do jadra je dobrý javor, prípadne brest, bambus a kde čo iné. Iba ma zaujímalo, čo si tam dal ty. Nevidím to príliš podstatné, aby ten luk človek vedel vôbec zhotoviť, to je o niečom inom.
To ja viem, že bambus sa používa na belly, videl som kayu s laminátovým backom a bambusom na belly. Akurát mne príde bambus v tlaku dosť biedny (už som to raz robil), preto ho tam nechcem. No a nepoznám drevo, ktoré by vydržalo takýto stres pravideľne bez väčšej deformácie, preto rohovina. So šľachami je najväčšia pitlačka, preto nie šlachy... No a šlachová vrstva ešte nezaručuje nezlomiteľnosť, môže ti drevo kľudne prasknúť pod nimi, to si už asi videl. Už som z luku pár krát strieľal a javí sa to takto velice dobre.

Ku tým tvojím lukom: Tie mongolské sa ti vydarili parádne :clap: . Mám ešte stále trochu rešpekt ku tomu ohybu ramien, u celodreva sa to nevidí :badgrin: . Ten krýmsko-tatarský (alebo aký si to presne robil...) sa mi už tak nepáči. Prevedenie pekné, ale tie špice, resp. zárezy sa mi tam vôbec nehodia. Tiež mi príde, že má pomerne veľký set na libráž a na to, že je nový. Hádal by som, že to bude spôsobené dlhším kasanom a tým, že tie luky máš krátke :) (teda neviem náťah...). Rúčka ja raja?
Ku sile by si mohol pridať dĺžku náťahu, ja osobne to bez toho nejak neodhadnem.
Broken-Arrow napsal:
02 Pro 2017, 10:13
Otestovat dostrel bohuzel nemam kde a sem na to trochu linej to resit, prece jenom nestavim flajtove hornbow a ani nedelam flajtove sipy.
Prvá vec, čo ma zaujímala keď som postavil nejaký šlachový luk alebo posledne ten maďarský bola, či je to lepšie ako celodrevo a ak áno, o koľko. Dostrely by boli aspoň na porovanie užitočné.
Flajtové luky s flightovými šípmi imho moc nevypovedajú. Mňa by viacej zaujímal dostrel, resp. efektivita priemerného armádneho luku priemernej libráže. Potom sa dá pobaviť aj o účinností týchto zbraní a pod.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Tengri Bows
Příspěvky: 18
Registrován: 01 Črv 2015, 19:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tengri Bows »

David: Me proste vic bavi mail, fb, nebo telefon. Fora ne, ani sem moc nechodim:) To neni o tajnustkareni :)

S mongolskym 50-55lb jsem vcera strilel do dalky. 28", 260m, 20g sip. Foukal bocni vitr, obcas mi sipy dopadaly hooodne do prava, snad by to dolitlo dale kdyby tak nefoukalo.

Zbyle dva luky jsou cinske, proto ty spice.
Set maji vsechni tri, vsimni si toho ohybu, to material nerozdycha jen tak. Po delsim case se vrati trochu. A taky nejsou ramena lepena do reflexe u techto tri. Priste lepim do reflexe, a delsi luky.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Ktoré z toho sú čínske luky? :wtf: Mne prvé dva prídu čisto mongolské a ten posledný ako "krimsko tatarský" (tie luky boli originál väčšie, preto "). Videl som zopár čínskych z rôznych období a oblastí a všetky vyzerali inak. Ale je to len terminológia... Keby máš nejaký obrázok originálu takéhoto typu, môžeš ho sem hodil, rád bych sa pozrel.
Broken-Arrow napsal:
12 Pro 2017, 19:10
To neni o tajnustkareni...
Tak nám môžeš napísať, čo máš v nich za drevo ;)

... dostrel inak pekný :salute:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Tengri Bows
Příspěvky: 18
Registrován: 01 Črv 2015, 19:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tengri Bows »

Typy luků se dost prolínají obdobím i kulturami. Na to pozor. Ne vše co je "B shape" s kassanem je krim-tatar. A ne vse co ma dlouhe konce bez kassanu je mongol. Nastuduj si poradne obdobi Ming a Yaun.
Jak si tu uz psal pouzivam javor. Nebo treba Jasan, morusi a bambus. Myslim ze uz sem to sem nekdy psal!!! Klasika, zde se experimentovat nevyplaci.
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů