Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Zajímavý projekt Dave, rád se na něj někdy kouknu. :thumbup:
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Ešte mám rozrobený jeden zaujímavý projekt, tak uvidíme ako vyjde ten :).
Zaujímalo by ma, či vôbec niekto v SR/ČR vlastní takýto luk. Ja o žiadnom neviem. Pokiaľ aj áno, typujem, že ich nebude mnoho. Ale skôr tipujem, že nikto. :?:
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Je to pěkné, ale neumím tam hledat chyby :D Mám pocit, že tolik různých typů luků (a kuší a šípů) asi moc dalších lidí neumí :clap:

Ode mě snad brzo uvidítě štědřenec angry-noides :)
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Je to jednoduché, žiadne tam nie sú :D . ... ale nie, záleží čo nazývaš chybou. Oproti originálnym lukom má viac reflexný stred a špice. Bolo to pôvodne menej, ale šľachy to hodne stiahli, čo som nečakal. Keby je ten reflex menší, dostal by som mierne dlhší náťah, asi o 1" tipujem...
Technicky vzato luk mohol mať mierne tuhšiu vonkajšiu časť ramien, trochu som to prehnal s rovnaním počiatočného (nezvládateľného) reflexu, ale inak myslím, že je to ok.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Opäť ja... tentokrát niečo "klasické" z mojej práce.
Slivkový (alebo trnkový) luk pre dámu, 38lb 28". Pekné vlnité drevo, na spodnom rameni je psia noha 8) . 1/2 beľ, 1/2 jadro. Viac jadra nebolo, je to z takého tenkého kmeňa. Dával som dole asi 1/2" beli. Rozmer v strede je cca 25x24mm, dĺžka ntn asi 180cm alebo tak nejak. Na to aký je slabý strieľa pekne. Slivka sa (znova) ukázala byť dobré drevo. Mám dve tyče i na wb, tak možno niekedy skúsim. Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NMcW5NbFhB

Druhý je lepený terčový luk z bambusu a ipe 55lb 30". Velice štíhly luk, stredový rozmer je iba 23x20mm. Dĺžka ntn cca 195cm. Mohol byť trochu kratší, ale nechal som ho tak. Zákazník chcel dlhý luk... Kožená rúčka je mierne posunutá k spodnému ramenu, aby bolo možné zakladať šíp na jej horný okraj. Cez chrono som streliť už nestihol, ale pri streľbe sa javil ako svižný luk. Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... VucXpDOGJR
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Sakra ta trnka je krásná, navnadil jsi mě rozdělat mou štangli. Z těch dvou určitě ten lepší luk :)
Ale obecně, musím ještě zapracovat na povrchu, protože to tvoje je jak zrcadlo. Asi bych mohl jednou místo pilníku zkusit smirkový kotouč :D ty škrábance se jinak těžko schovávají.
Ten lepený je na tu sílu a délku fakt švihák.

Já jsem dodělal luk ze šípku, to dřevo je hodně elastické a poměr tuhost ku hmotě je nízký, ale vypadá to jako nesetující dřevo...
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... hpZlhLMmx3
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Z tých dvoch je ten lepený určite lepší vlastnosťami. Vzhľadovo je to individuálne :) .

Tá tvoja šípka vyzerá dobre. Čudujem sa, že to nemáš rozpraskané. Ja som mal tiež podobnú tyč a prasklina každých 10cm... Aké to má rozmery? A čo tie 25lbs luky poslednou dobou v albume :badgrin: ?
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Možná bude střílet lépe, ale self-bows jsou prostě lepší, to nemůžeš racionálně zdůvodnit ani vyvrátit :P

Jediné, co popraskalo, byla dřeň, když jsem to rovnal teplem. Jinak od sušení ani prasklinka, taky nevím proč.

Jestli myslíš ty ploché nesmysly, to si vymyslel jeden člověk protože chtěl něco krátkého na koně s reflexem, ale zalevno. Docela se mi to příčilo, ale na druhou stranu na obrázcích je spousta krátkých luků s reflexními špičkami, vypadající celkově dřevěně.
A pokud jde o to, proč tam je celkově jen spam slabých nezajímavých luků, tak proto, že to lidi pořád chtějí :roll:

Jo a rozměry - 23x25mm
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

dav1dMldc napsal:
19 Ún 2019, 00:22
Po skoro piatich rokoch som pridal luk do svojho albumu na googly "indianske luky". Teraz trocha netypický projekt - indiánsky luk z rohov ovce tlustorohej (bighorn sheep, ja som použil tunajšieho muflona, čo je v podstate to isté...). Tieto luky boli pre mňa vždy zaujímavé a až "teraz" som sa odhodlal jeden spraviť (určite nie je posledný). Výroba trvala vyše roka...

paráda! Len tak pre zaujímavosť, na koľko by si odhadol cenu tohto luku?
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

earendil napsal:
07 Bře 2019, 23:35
Sakra ta trnka je krásná, navnadil jsi mě rozdělat mou štangli. Z těch dvou určitě ten lepší luk :)
Ale obecně, musím ještě zapracovat na povrchu, protože to tvoje je jak zrcadlo. Asi bych mohl jednou místo pilníku zkusit smirkový kotouč :D ty škrábance se jinak těžko schovávají.
Ten lepený je na tu sílu a délku fakt švihák.

Já jsem dodělal luk ze šípku, to dřevo je hodně elastické a poměr tuhost ku hmotě je nízký, ale vypadá to jako nesetující dřevo...
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... hpZlhLMmx3
Pekný luk, materiál zaujímavý. Tiež som mal odložených pár šipiek na pokusy, ale akonáhle som dal po pár mesiacoch dole kôru brutálnym spôsobom popraskali.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

dav1dMldc napsal:
07 Bře 2019, 23:00
Opäť ja... tentokrát niečo "klasické" z mojej práce.
Slivkový (alebo trnkový) luk pre dámu, 38lb 28". Pekné vlnité drevo, na spodnom rameni je psia noha 8) . 1/2 beľ, 1/2 jadro. Viac jadra nebolo, je to z takého tenkého kmeňa. Dával som dole asi 1/2" beli. Rozmer v strede je cca 25x24mm, dĺžka ntn asi 180cm alebo tak nejak. Na to aký je slabý strieľa pekne. Slivka sa (znova) ukázala byť dobré drevo. Mám dve tyče i na wb, tak možno niekedy skúsim. Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipN ... NMcW5NbFhB

Druhý je lepený terčový luk z bambusu a ipe 55lb 30". Velice štíhly luk, stredový rozmer je iba 23x20mm. Dĺžka ntn cca 195cm. Mohol byť trochu kratší, ale nechal som ho tak. Zákazník chcel dlhý luk... Kožená rúčka je mierne posunutá k spodnému ramenu, aby bolo možné zakladať šíp na jej horný okraj. Cez chrono som streliť už nestihol, ale pri streľbe sa javil ako svižný luk. Foto:
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... VucXpDOGJR
pekné luky. Aká hrubý bol kmeň tej slivky/trnky?
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

earendil napsal:
09 Bře 2019, 14:12
A pokud jde o to, proč tam je celkově jen spam slabých nezajímavých luků, tak proto, že to lidi pořád chtějí :roll:
Kto môže chcieť luk 25lb na 32"? To nemôže strieľať. Však aj dámy po mne poslednou dobou pýtajú okolo 40lb 28". Ale každému ako je libo... :badgrin:

Woodan: Dík :) . V USA sa tieto luky pohybujú okolo 2000 USD. U nás nepredstaviteľná cena. Podobne ako s tisovými lukmi... Takže by som to videl tak na 1/3 tej americkej ceny, alebo nejakých 500-800e podľa luku a použitého materiálu. Za menej sa to neoplatí robiť. Ono sa to asi nezdá, ale je s tým hodne práce a hlavne musíš na všetko dlho čakať. A tiež to je úplne iný skill a nevie to každí. Zas na druhú stranu takýto luk vydrží o mnoho dlhšie ako všetky drevené luky, takže ti stačí jeden. Keby si neviem spraviť, kľudne bych si jeden kúpil. Inak nedávno som zase pílil a pilníkoval jedny rohy a predstavil som ako to asi robili indiáni kamennými nástrojmi :wtf: . Už takto je to strašná práca...
Tá slivka mala priemer asi 8cm v strede alebo tak nejak. Neviem presne.
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Kto môže chcieť luk 25lb na 32"?
Slečny, a i na "bitvách" je limit 33 liber což není o moc víc ..

Díky Petře, nevím proč to nepopraskalo, když vám jo. Mám ještě druhý klacík z jiného prostředí, tak uvidím co udělá ten.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Po dlhej dobe pridávam tiež niečo...

Trnkový primitív 68"/28"/40 lb s mierne reflexnými špičkami. Drevo priemernej kvality s rôznymi vadami, set 1" - horné rameno nechcelo veľmi spolupracovať. Do rúčky som z dôvodu pozdĺžnej praskliny vzniknutej pri sušení vlepil kúsok svíbu. Vďaka reflexným špičkám to strieľa celkom dobre.

Fotené mobilom takže preto tá strašná kvalita...

https://photos.app.goo.gl/4oYdps4ATyFKmrpy8
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1694
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Supr luk, výborná práce. :thumbup:
Jenom se mi nezdají švy na ručce .... ikdyž je to jenom detail. ;)
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů