Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Pěkně zvlněné, tilerovat tyhle klacíky je vždy "zábava" :badgrin: natož když to nemůžeš pořádně narovnat teplem. U malého kmínku by tenhle profil mohl fungovat dobře, jestli je ten vnější letokruh přes celá oblá záda, ne?
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Chrbat je plochy,brucho je oble. Funguje to dobre,striela sa tym inac ako som zvyknuty u flatow.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Aha, já to pochopil blbě ;) u LB je toto "normální" D.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

Opravil som to v popise,vdaka za info :)
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Kašo, ja aj tak myslím že na tú váhu je sila odpovedajúca. Možno by teda (podľa teba) mal vyjsť ťažší a tým aj silnejší. To je dosť diskutabilné, nezdá sa mi to drevo ľahké, alebo aspoň ľahšie ako priemerný tis. SG som nemeral, nemal som inú vzorku. No a tá tvoja tabuľka je dosť zavádzajúca.... Vyhodil si všetky luky pod 100lb (a že ich je tu dosť...) a tiež všetky luky, ktoré sú síce silné ale aj hrubé. Napr. Blueov luk od Páju mal 140lb 32", 197cm ntn a v strede 40x37mm. Luk čo má teraz Lasky od Hawkwinda má (čo si pamätám) 202cm ntn a v strede 40x36mm. Merali sme ho u mňa doma a mal niečo menej ako 140lb 32"... Keď už, mal by si uvažovať všetky luky a z nich urobiť priemer, nie zase vytiahnúť iba čo sa ti hodí... Tiež si všimni, že tie silnejšie luky mali aj pri menších rozmeroch ako ten môj luk typicky väčšiu váhu. A tiež pozor u deadguyových lukoch, dĺžka je raz ttt a raz ntn... nik nevie kedy je aká.
Kaša napsal:
03 Črv 2019, 11:21
...
135@30". 35x31", ntn 190cm
...
Ktorý to bol luk? Nejak tomu neverím ;)
earendil napsal:
02 Črv 2019, 22:42
Ted' mi došlo, že já sváteční střelec s propadlým hrudníkem skoro natáhnu průměrný MR luk
Kaša má pravdu, 100lb 32" a 100lb 30" je dosť rozdiel. Ivo Jarka by ti vedel o tom povedať svoje :badgrin: . Natiahnuť to nie je problém, ale zvládať tú silu a vedieť s tým dobre strieľať je vec úplne iná. :) Myslím, že sme to už raz diskutovali.
woodan napsal:
05 Črv 2019, 19:41
Trnkový "longbow" 69"/28"/45 lb
Vyzerá dobre, akurát by som ho osobne robil trochu dlhší. Vidím, že u trnky sú tie predo-zadné vlny úplne bežné :) .
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Mě o těchto rozdílech nemusíte povídat :D , měřím 190 cm, a "vlézt" do luků které mají vyšší stoupání liber/palec nátahu je pro mě o to těžší...
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1693
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

earendil napsal:
06 Črv 2019, 12:48
Mě o těchto rozdílech nemusíte povídat :D , měřím 190 cm, a "vlézt" do luků které mají vyšší stoupání liber/palec nátahu je pro mě o to těžší...
Jj,"pavouci" mají problém dělat tzv. metodu push pull. Ale každý si to přizpůsobí tak, aby mu to vyhovovalo nejvíc. ;)

Pořád doufám Earendile že se objevíš na nějaké akci :occasion5: , snad ti to někdy vyjde. :thumbup:
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Kaša napsal:
14 Črv 2019, 08:45
Pořád doufám Earendile že se objevíš na nějaké akci :occasion5: , snad ti to někdy vyjde. :thumbup:
Možná až si pořídím řidičák .. zatím jezdím akorát na turnaje s meči, ty jsou skladnější ...
legolas380
Příspěvky: 72
Registrován: 16 Srp 2011, 16:12

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od legolas380 »

No moj druhy pokus o ELB alebo skor o D profil. Je to drien alebo svib. pomozte podla fotky. 40lb na 28palcov. dlzka NTN 178cm. v strede sirka 28mm. chcel som tak 50 lb a este aj tak palec set mi vznikol takze som sklamany...
Přílohy
luk.jpg
luk
luk.jpg (135.13 KiB) Zobrazeno 14470 x
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Ahoj, mě se to zdá docela dobré, akorát na tileru vidím slabší místa ve 2/3 obou ramen a možná trošku uprostřed luku. Kůra vypadá jako na svídě. Nevím jak hluboký máš profil, ale jestli je to řekněme 22 x 28 mm, tak tomu ta výsledná síla podle mě odpovídá.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

legolas380 napsal:
30 Črv 2019, 20:44
No moj druhy pokus o ELB alebo skor o D profil. Je to drien alebo svib. pomozte podla fotky. 40lb na 28palcov. dlzka NTN 178cm. v strede sirka 28mm. chcel som tak 50 lb a este aj tak palec set mi vznikol takze som sklamany...
Z fotky to vyzerá ako keby sa ti ohýbal hlavne stred luku a konce, ramená vyzerajú byť z väčšej časti tuhé. Hrúbku luku máš akú? Drevo malo od prírody delfex v tom strede že sa to tam tak ohýba? Trnka čo som postoval mi pri podobných parametroch vyšla o 5lb silnejšia. Predpokladal by som že z drieňa/svíbu to vyjde silnejšie...
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1693
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Myslím že to vidíte moc kriticky, tiler je vpohodě ikdyž se zdá že tam má nějaké trochu slabší místa.
Za mne dobrá práce. :thumbup:
legolas380
Příspěvky: 72
Registrován: 16 Srp 2011, 16:12

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od legolas380 »

Hrubka moze byt tych 28x23. A hej bude to svida veru. Set to nemalo. Bolo to uplne rovne ale uz po prvom ohybani sa ten stred nejako prehol aj ked to bolo este velmi hrube. No tak ja mu asi este trosku z tych stredov ramien uberem a bude pre priatelku to jej bude akurat dufam :)
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

dav1dMldc napsal:
29 Kvě 2019, 21:03
Vďaka za komentáre, odhalím teda pravdu...
Pěkný luk Dave, výsledné prametry myslím odpovídají střízlivým odhadům o MR lucích, takže tleskám povedené replice. :occasion5:
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

kompozit (agátové drevo/jelenie šľachy/kožný glej) 55"/28"/32lb

set 1", povrchová úprava tung oil, tetiva FF

Na tomto luku som si skúsil techniku lepenia šliach. Luk má jednu vrstvu šliach, čo sa neprejavilo na sile ale predovšetkým na rýchlosti. S primeraným šípom je to rýchly a presný luk.

https://photos.app.goo.gl/4489aaLzycozARJSA
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 1 host