Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

legolas380 napsal:
30 Črv 2019, 20:44
No moj druhy pokus o ELB alebo skor o D profil.
Za mňa vyzerá tiež celkom dobre. Set 1" je ešte ok, i keď svíbový luk sa dá spraviť bez neho.
Deadguy napsal:
05 Črc 2019, 13:42
Pěkný luk Dave, výsledné prametry myslím odpovídají střízlivým odhadům o MR lucích, takže tleskám povedené replice.
Dík :) . Mám v pláne ďalej použiť jednu tyč (tú najlepšiu) z talianského tisu na výrobu podobnej repliky priemerného MR luku. Uvidíme čo dá ten a čo mi obecenstvo povie, ak to náhodou vyjde opäť na 100lb :badgrin: .
woodan napsal:
08 Črc 2019, 19:57
kompozit (agátové drevo/jelenie šľachy/kožný glej) 55"/28"/32lb
Pekný luk. Akurát tých šliach mohlo byť viac, tipujem že tam je 0.5-1mm vrstva. To na luku ani nie je poznať. Chcelo by to aspoň 3mm...
Ja som dal na 235lb luk na kušu cca 6mm a sila stúpla takmer o 100lb :badgrin: .

Ešte niečo nové odo mňa. Dva ploché luky bambus+wengé. Už som ich spravil nejaký čas dozadu, ale nechcelo sa mi to tu dávať. Vyšli absolútne presne ako som si myslel, bohužiaľ. Luky sú tenké, hodne tuhé, rýchle, takmer rovné bez setu. Avšak wengé má tendenciu fretovať, ako som neblaho tušil. Prvý som spravil ten silnejší. Po zastrieľaní bol bez problémov. Tak som sa vrhol na ten slabší. Po zastrieľaní tiež bez problémov. Zadlabal som základku na šíp a otestoval ho znova. Na hornom rameni sa mi zrazu asi v 2/3 objavil fret tesne pod miestom prirodzeného kolena bambusu, kde bambus bol malinko hrubší. Pozrel som to na tileri, luk nejavil ani náznak pántu v tom mieste... Celkom ma to naštvalo, robil som ich značne dlho :x. Trochu som miesto priškrábol okolo fretu a dokončil ho beztak, lebo nový by mi trval spraviť zase dlho a tieto boli robené na objednávku ešte z minulého roka :crazy: : . Uvidím ako to bude držať, zákazník má plnú záruku na oba luky. Inak sú tie luky velice dobré. Foto a popis tu:

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... V1TGhndTB3
P6165318.JPG
P6165318.JPG (668.97 KiB) Zobrazeno 21745 x
P6165325.JPG
P6165325.JPG (554.35 KiB) Zobrazeno 21745 x
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

dav1dMldc napsal:
09 Črc 2019, 22:43
Dík :) . Mám v pláne ďalej použiť jednu tyč (tú najlepšiu) z talianského tisu na výrobu podobnej repliky priemerného MR luku. Uvidíme čo dá ten a čo mi obecenstvo povie, ak to náhodou vyjde opäť na 100lb :badgrin: .
Tak do toho! Jen nevím, jestli nejlepší tyč talianského tisu odpovídá průměrnému MR luku :badgrin:
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

Jedno škaredé foto ze sklepa. Tři bratři z jednoho kmenu, 100, 110 a 120lb. Jeden z nich má téměř na chlup stejné parametry jako Davidova poslední MR replika. Krom špic samozrejme :lol: Který to je? Až dorazí fast flight dám detaily.
Přílohy
P_20190819_114620_HDR.jpg
P_20190819_114620_HDR.jpg (2.76 MiB) Zobrazeno 21563 x
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1693
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Určitě ten co je nejslabší. 8)

... jinak doporučuji FF plus oproti FF.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Deadguy napsal:
21 Srp 2019, 14:12
Jedno škaredé foto ze sklepa. Tři bratři z jednoho kmenu, 100, 110 a 120lb. Jeden z nich má téměř na chlup stejné parametry jako Davidova poslední MR replika. Krom špic samozrejme :lol: Který to je? Až dorazí fast flight dám detaily.
Moc hezké, nějak málo suků :D , kolik mají ty špičky? 15mm?
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

earendil napsal:
22 Srp 2019, 07:45
Moc hezké, nějak málo suků :D , kolik mají ty špičky? 15mm?
Ano, bohužel málo suků. Jsou všechny z jednoho nudného a naprosto bezcharakterního kmene. Navíc ho ten neználek, co mi ho prodal, ještě pěkně podražil, prý proto, že je to bezvadný rovný kus. Cha. Amatér. Ale dokončuju další tři, a na dvou se příroda pěkně vyřádila. Jeden je tak hrbatý, že si ho asi budu muset nechat. Hurá, konečně budu mít taky warbow :)
Špice jsou 100/12 a 110/13. 120ku jsem zatím neměřil.

Kašo matroš kupuju Bearpaw Speedflight. Funguje prý ok.
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1693
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Deadguy napsal:
22 Srp 2019, 08:08
Kašo matroš kupuju Bearpaw Speedflight. Funguje prý ok.
... tak to bude asi jiný matroš než je originální FF plus.

Tak kerý je to luk, co? :bom:

Ono ty boulovaté a sukaté luky jsou velmi charakterní a charismatické, ale zase ty "čisté" luky teoreticky víc vydrží.
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Kaša napsal:
22 Srp 2019, 09:51
Ono ty boulovaté a sukaté luky jsou velmi charakterní a charismatické, ale zase ty "čisté" luky teoreticky víc vydrží.
Já mám zajímavé luky rád, ale ty rovné se hlavně asi 2x rychleji vyrobí :D
Avatar uživatele
Kaša
Příspěvky: 1693
Registrován: 08 Srp 2008, 01:19

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Kaša »

Jj, rychleji se vyrobí, taky pravděpodobně déle vydrží, ale třeba rozdíl ceny za "zapeklitou" a rovnou tyč může být klidně i dvojnásobek (např. 125 vs 250$).
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Ok, já to nikdy nekupoval :) zapeklitá je mimochodem pro tohle perfektní slovo, díky :clap:
Mě třeba sukaté luky nakonec selhávají v místech mezi suky (tam, kde je dřevo rovné), protože v místech suků nechám možná až zbytečně velké rezervy. Ale z tisu jsem skoro nic nedělal, takže ještě nemám explozivní zážitky :D
Avatar uživatele
Deadguy
Příspěvky: 151
Registrován: 15 Kvě 2010, 19:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Deadguy »

Kaša napsal:
22 Srp 2019, 09:51

... tak to bude asi jiný matroš než je originální FF plus.

Tak kerý je to luk, co? :bom:
Je to Spectra jako FF. Vydrž, zítra budu plést.
earendil napsal:
22 Srp 2019, 14:00
Mě třeba sukaté luky nakonec selhávají v místech mezi suky (tam, kde je dřevo rovné), protože v místech suků nechám možná až zbytečně velké rezervy. Ale z tisu jsem skoro nic nedělal, takže ještě nemám explozivní zážitky :D
Máš pravdu. Teď mi jeden bouchl v rukách přesně za sukem ve zdravém místě. Když luk v místě suku nepracuje vůbec, je kolem největší nápor. Jakoby páka.

Ale dnes jsem dorazil tiller toho Quasimoda, přežil 100/30 ale půjde ještě dolů kvůli trvanlivosti. Má krom suků a hrbolů jedno šílené místo s vrosteným koncem tlusté větve do pravého úhlu k backu. Nádhera :lol:
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Předběhnu mrtvolu :D tenhle luk je pro mě první dlouhý reflexák, první luk s končíky z rohoviny a první luk kde jsem sundal letokruhy na zádech.
Zadání bylo 50 liber/30 palců. Začal jsem s kusem kmene seschlým do asi 10 cm reflexu. Jelikož mě tohle dřevo už párkrát zklamalo (moc velký kmen > moc tenké letokruhy > moc málo letního dřeva > moc lehké dřevo > málo pevné dřevo) a tenhle kus byl zrovna z té špatné části kmene, sundal jsem první tři letokruhy, ty následující už byly kvalitní. U jilmu to je vlastně docela jednoduché, že je kruhovitě porovitý. Dále jsem mu naohýbal cílený reflex ve špičkách a rukojeti, takže celkový předohyb tyče narostl na asi 20 cm. Pak jsem zase ohýbal ramena do mírného deflexu, abych to celé snížil a trochu ulehčil dřevu. A samozřejmě rovnat boční nerovnosti, a pak vracet reflex tam kde povolil od rovnání těch boků, a naopak dokolečka a do skonání světa :badgrin:
Přeskočím v příběhu dále, rohovina mě neohromila, smrdí to, štípe se to, paroh mi funguje líp. Luk je hotový, má to 48 liber / 30", drží to, vypadá to, vrací se to do celkového reflexu asi 2", ale to je relativní pojem (pracovní část ramen je mírně deflexní...), tady máte to:

Obrázek
galerie u mě tady https://photos.google.com/share/AF1QipM ... hpZlhLMmx3
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

pekná práca. Aké to ma rozmery? Dĺžka NTN + šírka/hrúbka ramena? dík
Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Ahoj, je to docela masivní, cca 34x24mm uprostřed, délka NTN 192 cm.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Deadguy napsal:
21 Srp 2019, 14:12
Jedno škaredé foto ze sklepa....
Pekné, nezabudni udať rozmery :) . Meraj to prosím v strede a dĺžku od zárezu po zárez. Váhy by boli tiež fajn, je to dosť dobrý indikátor ako silný by ten luk asi tak mal byť.
Ja mám tiež teraz rozrobeného jedného tlusťocha, tak ak vydrží pošlem i ja :) .

Earendil: Za mňa nič moc :doubt: . Mám obavu, že tie reflexné miesta sa ti za chvíľu zrovnajú. Ak máš reflex v rúčke, chcelo by ju nechať tuhú, ako na am. flatbowe. Takto sa ti tam môžu utvoriť frety.
Inak ja dávam dole prvé letokruhy pod kôrou vždy a na skoro každom dreve (okrem svíbu a drieňu, tam to moc nejde...). To drevo je často najslabšie, čo dá rozum. Vedie najviac vody, má najväčšie póry. Nie je to moc práce naviac, za 5-10min to mám hotové...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti