Galerie luků - uživatelé

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: hawkwind, lasky, Pája1111

Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

Avatar uživatele
earendil
Příspěvky: 401
Registrován: 18 Říj 2014, 20:18

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od earendil »

Ahoj, to je hodně pěkný luk, také že nemá žádný set. Bez urážky, určitě je to bříza? :) Jestli jo, tak to rád vidím že takto dobře funguje. Ona je příbuzná habru a lísce, takže musí asi v tahu něco vydržet, takže na flaták možná postačí :)
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

earendil napsal:
09 Pro 2019, 08:14
Ahoj, to je hodně pěkný luk, také že nemá žádný set. Bez urážky, určitě je to bříza? :) Jestli jo, tak to rád vidím že takto dobře funguje. Ona je příbuzná habru a lísce, takže musí asi v tahu něco vydržet, takže na flaták možná postačí :)
Ahoj. Ďakujem, je to určite breza 😉. Este mam rozrobeny z toho stromu jeden luk.
Avatar uživatele
woodan
Příspěvky: 116
Registrován: 18 Pro 2017, 18:28

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od woodan »

pekný luk Tibor :wink:
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

woodan napsal:
10 Pro 2019, 20:35
pekný luk Tibor :wink:
Dík
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

Avatar uživatele
wobler
Příspěvky: 72
Registrován: 25 Ún 2019, 13:06

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od wobler »

Názor strelca, nie výrobcu lukov.
Luky na pohľad pekné. A asi aj funkčné. Osobne mi vadí strata historického efektu. Ak niekto strieľa s drevom, strieľa s drevom. Akákoľvek maľba, doplnok je navyše. Osobne mi prekáža aj klasický lak. Rôzne okuľahodiace pseudohistorické luky sa dajú kúpiť aj s plastov a človek neznalý ani nevie, že to je moderný materiál. A funkčnosť moderných materiálov je samozrejme úplne niekde inde, ako pri dreve. Za mňa ani mačka ani pes. Ale svojich fanúšikov si 100% nájdu.
Toš môj osobný názor.
:occasion5:
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

wobler napsal:
12 Pro 2019, 12:57
Názor strelca, nie výrobcu lukov.
Luky na pohľad pekné. A asi aj funkčné. Osobne mi vadí strata historického efektu. Ak niekto strieľa s drevom, strieľa s drevom. Akákoľvek maľba, doplnok je navyše. Osobne mi prekáža aj klasický lak. Rôzne okuľahodiace pseudohistorické luky sa dajú kúpiť aj s plastov a človek neznalý ani nevie, že to je moderný materiál. A funkčnosť moderných materiálov je samozrejme úplne niekde inde, ako pri dreve. Za mňa ani mačka ani pes. Ale svojich fanúšikov si 100% nájdu.
Toš môj osobný názor.
Dakujem za nazor. Sto ludi sto chuti. Mojou prioritou nie je vyroba vernych kopii historickych lukov, ale najmä sebarealizacia s troskou "umenia" ci uz z oblasti lukarciny alebo maliarstva. Dovolim si oponovat nazoru, ze malby nepatria na drevene luky. Staci sa pozriet na luky prerijnych indianov, ale aj luky inych kultur... Toš môj osobny nazor 😉
Avatar uživatele
lasky
Příspěvky: 1251
Registrován: 24 Črv 2009, 21:57
SHŠ: CSWBS
Místo/Bydliště: Kolačín, dedinka pod horou.

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od lasky »

[/quote]
Dovolim si oponovat nazoru, ze malby nepatria na drevene luky. Staci sa pozriet na luky prerijnych indianov, ale aj luky inych kultur... Toš môj osobny nazor 😉
[/quote]

z europskeho prostredia viem len o jednom luku ktory bol malovany.. a to ten cierny z MR ,.. a na iluminaciach a obrazkoch tu v galerii tiez nieje nic malovane.. vie niekto nieco viac a malovani europskych historickych lukov? alebo ochrannych nateroch
Luk je dielo božie, rovnako ako aj žena.
Avatar uživatele
dav1dMldc
Příspěvky: 898
Registrován: 16 Kvě 2010, 19:44

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od dav1dMldc »

Mne to maľovky nevadia, ale teraz tiež preferujem prírodný vzhľad. Hlavne moridlo a farebný lak sa mi nepáčia, ale to je na každého názore. Ako terčové 3D alebo lovecké luky ako robia v USA je to dobré.
Tilery sa zlepšili, reflexné špice napomáhajú redukovať ten set. Inak si mal asi šťastie na dobrú brezu, lebo inak ako self mi príde lenivá a podobná ako jaseň - ohne sa a strieľa slabo. Pár lukov som z nej už videl aj som niečo skúšal.
lasky napsal:
16 Pro 2019, 17:24
z europskeho prostredia viem len o jednom luku ktory bol malovany.. a to ten cierny z MR ,.. a na iluminaciach a obrazkoch tu v galerii tiez nieje nic malovane.. vie niekto nieco viac a malovani europskych historickych lukov? alebo ochrannych nateroch
O tom čiernom luku... neviem, nevšimol som si, že by to bolo zmienené vo WoW alebo inde. Akurát si pamätám, že to písal Hawkwind...
Ale pamätám sa, že som čítal (už neviem presne kde), že anglické luky boli dodávané ako "painted" alebo "white", pričom to bolo zmienené v kontexte kontroly ich kvality. Luky nesmeli byť "painted" pred tým, než ich skontrolovali ľudia, čo to mali na starosť. Pravdepodobne preto, že tým lakom, alebo čo to vlastne bolo, by zakryli štruktúru dreva a príp. iné nedokonalosti. Pod pojmom "white" sa rozumeli nelakované ani inak neošetrené luky.
Videl som na fotkách dva luky burgundského typu v niektorom nemeckom múzeu, podobné tomu, čo som sem teraz dal, ktoré boli nalakované hrubou vrstvou laku. Jeden tmavo červeným a jeden na tmavo zeleno. Ťažko šlo cez ten lak vôbec poznať drevo, ale súdiac podľa miest, kde ten lak bol zodraný išlo asi o laburnum. Niečo podobné mohlo byť na tých anglických lukoch.
Inak rôzne vyrezávané dekorácie sú známe z európskych lukov, takže si viem predstaviť, že ich napr. i maľovali. Samozrejme iba zriedka...
Nejprve si zjistěte fakta, potom je můžete překroutit dle libosti.
Mark Twain
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

dav1dMldc napsal:
16 Pro 2019, 23:06
Mne to maľovky nevadia, ale teraz tiež preferujem prírodný vzhľad. Hlavne moridlo a farebný lak sa mi nepáčia, ale to je na každého názore. Ako terčové 3D alebo lovecké luky ako robia v USA je to dobré.
Tilery sa zlepšili, reflexné špice napomáhajú redukovať ten set. Inak si mal asi šťastie na dobrú brezu, lebo inak ako self mi príde lenivá a podobná ako jaseň - ohne sa a strieľa slabo. Pár lukov som z nej už videl aj som niečo skúšal.
lasky napsal:
16 Pro 2019, 17:24
z europskeho prostredia viem len o jednom luku ktory bol malovany.. a to ten cierny z MR ,.. a na iluminaciach a obrazkoch tu v galerii tiez nieje nic malovane.. vie niekto nieco viac a malovani europskych historickych lukov? alebo ochrannych nateroch
O tom čiernom luku... neviem, nevšimol som si, že by to bolo zmienené vo WoW alebo inde. Akurát si pamätám, že to písal Hawkwind...
Ale pamätám sa, že som čítal (už neviem presne kde), že anglické luky boli dodávané ako "painted" alebo "white", pričom to bolo zmienené v kontexte kontroly ich kvality. Luky nesmeli byť "painted" pred tým, než ich skontrolovali ľudia, čo to mali na starosť. Pravdepodobne preto, že tým lakom, alebo čo to vlastne bolo, by zakryli štruktúru dreva a príp. iné nedokonalosti. Pod pojmom "white" sa rozumeli nelakované ani inak neošetrené luky.
Videl som na fotkách dva luky burgundského typu v niektorom nemeckom múzeu, podobné tomu, čo som sem teraz dal, ktoré boli nalakované hrubou vrstvou laku. Jeden tmavo červeným a jeden na tmavo zeleno. Ťažko šlo cez ten lak vôbec poznať drevo, ale súdiac podľa miest, kde ten lak bol zodraný išlo asi o laburnum. Niečo podobné mohlo byť na tých anglických lukoch.
Inak rôzne vyrezávané dekorácie sú známe z európskych lukov, takže si viem predstaviť, že ich napr. i maľovali. Samozrejme iba zriedka...
Ano mal som stastie na brezu... robil dom z brezy viac lukov ale nebolo to bohvie co. Rada fretuje uz pri drobnych nepresnostiach. Tieto boli fakt pekne. David visel som tu davnejsie tvoj indiansky luk, ale neviem ho nikde najst. Bol by si taky dobry a postol tu este raz tie fotky? Alebo ak by ti to nevadilo poslat aj cez messenger. Kludne na Drevene luky alebo moj osobny Tibor Dupkala. Mam teraz rozrobeneho tiez jedneho indiana a rad by som sa pokochal. Dakujem.
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

dav1dMldc napsal:
17 Pro 2019, 21:35
Facebook nemám, tak dám odkaz sem:
https://goo.gl/photos/jtrt5Z298rfSV6BY6

Album som mierne preriedil a nové veci som nepridal už dávno, stačí pozrieť na dátum fotiek. Posledne akurát ten luk z rohoviny. Za celý čas, čo robím luky chcel indiánsky luk po mne iba jediný človek (nejaké som predal už hotové). Všetci chcú longbow... Rád bych robil aj takéto luky, ale nepotrebujem ich mať doma toľko :D .
Super dakujem. Krasne luky. Ten s kožou z vretenice je super. Na hadie kože som zaťažený. Aj teraz čakám na jednu 😁. Tiež mam zopar indianov. To je moja srdcovka.
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

toto je jeden z mojich indianov. jaseň + dve vrstvy jeleních šliach dĺžka 125 cm cca 58 lbs pri náťahu 26 inch. tetiva je z hovädzích sliach :
https://photos.app.goo.gl/1WmAiAwKWqjj1eaa8
Naposledy upravil(a) Tibor dne 20 Pro 2019, 10:59, celkem upraveno 1 x.
Tibor
Příspěvky: 35
Registrován: 05 Črv 2019, 20:14

Re: Galerie luků - uživatelé

Příspěvek od Tibor »

Tibor napsal:
20 Pro 2019, 11:02
dav1dMldc napsal:
20 Pro 2019, 00:16
Ja mám pár koží aj z USA zo štrkáčov, ale nikto to zatiaľ po mne nechcel :? . Dám si na svoj luk...
Inak mne ten odkaz na tvoj luk nefunguje, skús ešte raz.
Link som opravil uz by to malo fungovat. Ja som tiez zhanal kože zo strkaca z usa ale nechcu posielat do europy. Prezradis mi odkial si ich objednaval ? 😁
Pripadne predat alebo vymenit za nieco ? Mam nejake slachy z jelena budem mat aj z daniela a mal by som dostat aj celu kožu z daniela (cerstvu - budem ju činit)
Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů