Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

byl jsem tady a támhle...
Odpovědět
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Vážení přátelé historie,
Dovolujeme si vás pozvat na první setkání amatérských zájemců o dobové oděvy - Seminář historie odívání konaný na zámku v Radimi u Kolína ve dnech 6.-8. března 2009. http://seminarhistorie.wz.cz/index.htm

Náplní akce budou přednášky zaměřené na středověk a renesanci, dílna textilních technik a diskuzní okénko nad realizacemi oděvů. Pro podrobnější informace navštivte, prosím, stránku s programem http://seminarhistorie.wz.cz/program.htm
Pokud vás akce zaujala a máte zájem se jí zúčastnit, vyplňte, prosím, on-line přihlášku http://seminarhistorie.wz.cz/prihlaska.htm
S pozdravem
kolektiv pořadatelů
pozvanka 2009.jpg
pozvanka 2009.jpg (74.84 KiB) Zobrazeno 12486 x
banner2009.gif
banner2009.gif (43.63 KiB) Zobrazeno 12483 x
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Dovoluji si vám oznámit, že na Semináři historie odívání si budete moci koupit a objednat různé druhy perel od SARTOR BOHEMIA s.r.o. K dispozici bude i vzorník látek. Pokud máte konkrétní představu, co bychom mohli na seminář z nabízeného sortimentu přivézt, pište prosím. Do auta všechno asi nenarvu :)
Miran
Příspěvky: 2
Registrován: 28 Dub 2008, 14:37

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Miran »

Zdravím,
jů, já už tu dlouho nebyla...
Mám technický dotaz. Chtěla bych vědět, zda na seminář nejede někdo z Plzně či přilehlého okolí, kdo by měl ve svém voze jedno místečko pro osiřelou chudinku, které odmítá sloužit baterka v autě.
Samozřejmě přispěju na benzín, určitě to vyjde levněji než cesta jedné osoby vlakem.
Prosím prosím....
Verča
Avatar uživatele
Spakona
Příspěvky: 406
Registrován: 15 Ún 2009, 16:24

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Spakona »

bylo to fajn super a sqělé a naprosto báječné a jen houšť a větší kapky :))) příště zas :)
bezprizorní a všudypřítomná, rustikálně upřímná
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
kure
Příspěvky: 181
Registrován: 24 Zář 2007, 17:10
Místo/Bydliště: Brno, občas Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od kure »

škoda že jsem se nemohl podívat mohla to být fajn akce doufám že se bude opakovat a z téhle budou aspoň fotky a případně zápidsky z přednášek.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Siegfried »

Skvěle provedená akce, organizačně i obsahově :)
Díky Posadowe Catany a spol.)

Kure: z výstavy existuje sborník, kde jsou přednášky, tak myslím že když napišeš panu z Posadowa že ti zašle

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Maršálek
Příspěvky: 1064
Registrován: 24 Lis 2008, 12:07
Místo/Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Maršálek »

O jaká témata by byl zájem? Neříkám, že to kvůli tomu nastudujeme – v podstatě vás můžeme dál seznamovat s ukončenými studiemi souvisejícími s našimi projekty (Dvůr hradecké královny Alžběty Richenzy 1308-1318, Via Bohemia, Kostym.cz, atd.).
Zajímaly by vás i konkrétní realizace oděvů a akcí? Jako příklad uvádím např. rekonstrukce oděvů, nebo pochodové výbavy vojáků?
Uvítali by jste přednášku o práci s dobovými prameny, která by osvětlila jak se s nimi pracuje (např. http://www.hradeckydvur.net/obsah.php?kategory=37&id=69) s tím, že by to přednášející konkrétně rozvedl?

Lákalo by vás i organizované tržiště ve smyslu nabídky konkrétních věcí, např. přezek, ozdob, špendlíků, nádobí, růženců, odborných knih k dané problematice, atd.? ptám se proto, že jsem tam měl pár věcí na prodej, ale nebyl na to čas a podobně asi dopadla Zůza, což je škoda ;)
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ivane, já a Zůza jsme z toho ještě docela vykulení. Upřímně řečeno jsme takový prodej a počet objednávek ani nečekali. Nezbývá mi, než se spokojeně obchodnicky usmát. :)
Docela se bojím, aby se mi Zuzanka na Libušíně nezbláznila. Jestli bude takový zájem, jako tady, bude se muset nechat naklonovat. :albino:

To tržiště je lákavé.

Uff a já musím už do práce :evil:
Avatar uživatele
narvek
Příspěvky: 588
Registrován: 09 Pro 2006, 16:40
SHŠ: Cornwallská lehká pěchota
Místo/Bydliště: Kostelní Radouň/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od narvek »

Radime, jestli se ti naklonuje, tak si užiješ super trojku :badgrin:
Jsme z Cornwallu, kde muži jsou muži a ovce se třesou strachy!
http://www.movember.com/m/1826062
Avatar uživatele
pajiczek
Příspěvky: 9
Registrován: 07 Srp 2008, 07:17
SHŠ: Via Boemia
Místo/Bydliště: Plžéň
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od pajiczek »

Toz bylo to pekne. Pro trziste bych hlasoval. Takovych drobnosti jako prezky a tak neni nikdy dost. Akorat bych to pak presunul na termin po vyplate :)
Obrázek
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Narvek: Upřímně řečeno, chtěl jsem to napsat, ale Zuzu original by mě asi zardousila :albino:
Zuza
Příspěvky: 35
Registrován: 28 Črc 2008, 08:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Zuza »

To se neboj, že bys byl případného rdousení ušetřen:-DD Osobně ti ukážu sílu svých paží:-D

Jinak trh je vždy vítaný (hlavně když tam nebude velká látková konkurence:-D)...!
http://sartor.cz/ - hedvábný obchod. Hedvábné a lněné látky, brokáty, šňůry, lněné nitě.
Avatar uživatele
Siegfried
Chaos
Chaos
Příspěvky: 2676
Registrován: 05 Pro 2006, 11:12

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Siegfried »

Zuza napsal:To se neboj, že bys byl případného rdousení ušetřen:-DD Osobně ti ukážu sílu svých paží:-D
A pak že nemáš k SM sklony...

Protož, prosím, povstaň Pane Bože vojsk, silný mstiteli, jenž mstíš hřiechy otcóv nad syny až do třetieho i čtvrtého pokolenie! Pozdvihni sě, jenž súdíš zemi, odplať otplatu pyšným a na tohoto přezřejmého potupitele tvého nepoškvrněného zákona a znamenitého haněče a tvých věrných lítého záhubci ruku tvé pomsty ztáhni!
Avatar uživatele
Radim Vaňousek
Sponzor Brodce
Příspěvky: 965
Registrován: 02 Pro 2006, 14:54
Místo/Bydliště: Brodce
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od Radim Vaňousek »

Ehm... :) TÁÁÁÁBUUU!!

Zuza: to bys musela pořádně posilovat. :badgrin:
Avatar uživatele
pajiczek
Příspěvky: 9
Registrován: 07 Srp 2008, 07:17
SHŠ: Via Boemia
Místo/Bydliště: Plžéň
Kontaktovat uživatele:

Re: Seminář historie odívání 6.-8. března 2009

Příspěvek od pajiczek »

Obrázek
Odpovědět

Vrátit se na “Hodnocení akcí”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Nejsou tu žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti