Stránka 8 z 111
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 21 Srp 2009, 08:00
od hawkwind
Peter, zkus ještě opatrně rozjet ten přechod na tu ztenčenou část, tam je jasný že je dost dřeva, který tam není potřeba.
J.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 25 Srp 2009, 12:00
od Regrút
Tá tetiva na Hawkwindovom luku vyzerá že zo začiatku je pletená ako vlámska a potom sú pramene len stočené do seba.Je rozdiel medzi takouto a vlámskou?Napríklad či sa viac alebo menej vytiahne po nasadení na luk,či takáto je dobrá len na slabšie luky alebo je to jedno?
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 25 Srp 2009, 12:11
od Pája1111
To je vlámská tětiva. Má zapletené oko a spodní část, kde se dělá uzel. Zbytek se nesplétá.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 25 Srp 2009, 12:17
od cornus
Nespléta iba zatáča. Mám to na mojom luku stejne.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 25 Srp 2009, 12:33
od hawkwind
Vlámská tětiva nemá zakroucenou střední část (tedy většinu délky) ergo má menší potenciál pro vytahování a je lehčí.
Originální byly z konopí, stužované klihem - dělaly se ještě před druhou světovou - uprostřed jsou kulaté a hladké jako struna.
Na tom luku co jsem dělal je ta tětiva dost tlustá, ale neměl jsem akorát po ruce slabší len a tohle je ze 6ti nití.
J.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 26 Srp 2009, 00:30
od Radim Vaňousek
Poslední výtvory Hawkwinda:

- RGB_0017.jpg (791.92 KiB) Zobrazeno 5837 x
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 26 Srp 2009, 07:56
od hawkwind
Vanousku ty budeš pykat! Vysekal jsem to bojovým nožem na pařezu ze dvou javorovejch klacků který na zbirohu přivezli na vyplejtání plotu. Asi 10 minut oba. Oba měly tiler a ubrané špičky. Ten javor je křehkej, kůra zůstala na tom. Kdybych bylv nouzi tím malým bych snadno střelil králíka nebo veverku, byl pěkně rychlej. A děcka na Zbirohu nebyly zblbé z hitech vybavení a měli něco důvěrně známého!
J.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 26 Srp 2009, 10:49
od Regrút
No super,ja som si ten návod asi zle prečítal a uplietol som celú tetivu tak ako začiatok.Môže to už ostať tak či ju mám vyhodiť a spraviť novú?
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 26 Srp 2009, 10:52
od Pája1111
Můžeš ji nechat, ale bude trošku víc pružit. U slabšího luku to nevadí a nedělá to paseku. U silnějšího bys byl asi trošku naštvaný...
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 31 Srp 2009, 20:00
od hawkwind
Ten bude taky pykat, jen to ještě neví.
Tak tady je ochutnávka na ten flaták co jsem udělal v sobotu.
J.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 01 Zář 2009, 16:28
od huron
Hawku pěknej flat, co je to za dřevo??
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 01 Zář 2009, 16:58
od hawkwind
Jasan přece
J.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 01 Zář 2009, 21:00
od cornus
Jaro, krásne prevedené.
Bude to mať ešte tmavší kabát?
Čo štandardný dostrel?
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 01 Zář 2009, 21:31
od hawkwind
Myslím, že tentokrát to zůstane blond. Hehe

Dostřel jsem neměřil, já nemám v baráku ani jeden šíp co by z toho šel vystřelit, snad to majitel změří. S jeho sportovníma šípama to ale je dost rychlý, jeden napral do terče až se zlomil.
Má to ale trochu handshock. Asi kdybych to nedělal jako prase, tak jsem si mohl vyhrát s tou distribucí hmoty víc.
Špatná zpráva, luk který vyhrál MS ČR a který se po těch třech měsících vlhka na začátku léta rozlepil od špičky, tak jsem slepil, ani poznat to nebylo a po 3 sadách šípů rupnul backing - a to ve chvíli kdy si majitel luk odložil a tahal šípy z terče. Cest la vie.
J.
Re: Galerie luků - uživatelé
Odeslal: 02 Zář 2009, 19:53
od Pája1111
Pěkný flat. Zajímal by mě tiler, bude foto?
Snad se mi podaří zítra dodělat akátový flat, nějak se mi nedaří uhrát tvar, vychází mi pořád příliš pozitivní tiler i když je to tužší rameno o poznání lehčí
