Stránka 2 z 4
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 30 Zář 2010, 21:28
od Kamil Pce
Jsem propagátorem myšlenky nestrkat při akci, kde míříš "na lidi", do hlavně nic kromě prachu. Ani ten papír pokud možno. S listím nebo trávou tam navíc přihodíš i kamínek...
Nechci mentorovat ale mohlo by to být o hubu.
(komu ještě neprolít nad hlavou nabiják, že?)
K.
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 30 Zář 2010, 23:48
od Broďan
Když míříš na lidi, tak ano. Tady ale nebyla řeč o míření na lidi.
Upěchovaný hajzlpapír je normální projektil, který z bezprostřední blízkosti zabije. Nevím, co k tomu dodat, už se to probíralo v tolika debatách, že mne to unavuje. Dneska už nikdo normální v bitvách neucpává. Ale je blbost neucpat při pohybu v přírodě, protože si prostě vysypeš prach z hlavně.
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 07:15
od Kamil Pce
Souhlas.
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 08:58
od axík
Broďane mám dotaz. Klasický Vesuvit přeci jenom od luntu trochu blbě chytá. Meleš ho na jemno? Popřípadě v čem?
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 09:37
od Indy
mlýnek na kafe, starý komunistický, plastová roura či hranol. Nemlet moc rychle a velké množství. A pokud chceš LH, hmoždířek.
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 09:41
od Kamil Pce
Já používám laboratorní třecí misku s tloučkem. Opatrně.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 10:17
od honza-simek
Ahoj Lidicky,
mohli by mi nahlasit pocty lidi, ktery pojedou a budou papat? Proste kdo neda vedet do stredy 6.10. 2010 ze jede, nezere

Jinak je v tvorbe jidelnicek a jen co jej dotvorime, tak jej urcite alespon castecne zverejnime:).
Vas proviantmeister.
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 10:27
od Indy
Kamil Pce napsal:Já používám laboratorní třecí misku s tloučkem. Opatrně.

pokud bys měl namlet prach pro 12 mušketýrů, jel bys ve čtvrtek

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 11:37
od Broďan
axík napsal:Meleš ho na jemno? Popřípadě v čem?
Konkrétně můj případ není moc typický. Já jsem před pár lety rozmočil v misce ve vodě půl piksly Vesuvitu, nechal jsem to vykrystalizovat a rozdrtil dřevěnou tyčkou. Pak jsem do toho přidal trochu nedrceného Vesuvitu a tahle zásoba mi dochází až teď.
Na mlýnku, který by se pro to asi hodil, si melu kafe

a nechci si ho zasvinit, takže asi podrtím prach mezi dvěma dlaždicemi nebo bobrovkami, jak s úspěchem činí někteří kolegové.
Faktem je, že ten jemný prášek neuvěřitelně saje vlhkost a kouskovatí i v prachovnici, takže se mi osvědčilo míchání drceného a nedrceného Vesuvitu.
Letos skoro na každé akci chčije a chčije, takže není problém utopit lunt v blátíčku na pánvičce. Každopádně jsem přešel z tenkých doutnáků na hodně silné a je to lepší.
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3989 ... 255387.JPG
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 01 Říj 2010, 11:44
od Indy
tenké jsou na houby. A ten mlýnek je nejpraktičtější, vozíme ho sebou a namelem suchý přímo před akcí. Věřte mi, střílím od roku 94
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 03 Říj 2010, 23:13
od honza-simek
A jeste mam jeden dotaz. Jak to bude s pikenyry a s jejich pikami? Povezou se centralne? A kdo je poveze? Nebo kazdy pikenyr si vlastni piku veze uz na tohle taboreni sam?
Honza
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 04 Říj 2010, 09:38
od Siegfried
Já melu na keramickém mlýnku na koření

Takže si ten na kávu nezasviním...

A jedná se o běžne dostupné řešení... Ikdyž mosazný mlýnek na kávu má své kouzlo...
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 04 Říj 2010, 10:36
od Broďan
Siegfried napsal:Já melu na keramickém mlýnku na koření
Kafe se střelným prachem může mít pěknej říz, ale pro naší dobu je to nežádoucí příměs. Stačí, že ojebáváme Vesuvitem, místo abychom si vyráběli sanytr z ovčího hnoje, v milíři pálili dřevěné uhlí a síru kupovali u alchymisty

Ten mlýnek na koření je dobrej nápad a když se mele pepř, nemůže trocha střelného prachu být na škodu, takže netřeba čistit.
Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 07 Říj 2010, 10:44
od Clary.Aldringen
Přikládám mapku přesné cesty k inkriminované louce:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010
Odeslal: 07 Říj 2010, 11:24
od Gull
Broďan napsal:Siegfried napsal:Já melu na keramickém mlýnku na koření
Kafe se střelným prachem může mít pěknej říz, ale pro naší dobu je to nežádoucí příměs. Stačí, že ojebáváme Vesuvitem, místo abychom si vyráběli sanytr z ovčího hnoje, v milíři pálili dřevěné uhlí a síru kupovali u alchymisty

Ten mlýnek na koření je dobrej nápad a když se mele pepř, nemůže trocha střelného prachu být na škodu, takže netřeba čistit.
Ave střelcům!
Prach nemelu a pánvičku léta zasypávám pouze Vesuvitem LC v surové formě a s doutnákovkami nemám problém, chytají jak divé

Pouze je třeba dbát rady starých praktiků, a to že před výstřelem je třeba rozfoukáním doutnáku vytvořit na konci pěknou žhavou třešničku
Gull