Stránka 2 z 4

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 30 Zář 2010, 21:28
od Kamil Pce
Jsem propagátorem myšlenky nestrkat při akci, kde míříš "na lidi", do hlavně nic kromě prachu. Ani ten papír pokud možno. S listím nebo trávou tam navíc přihodíš i kamínek... :crazy:
Nechci mentorovat ale mohlo by to být o hubu.

(komu ještě neprolít nad hlavou nabiják, že?)
K.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 30 Zář 2010, 23:48
od Broďan
Když míříš na lidi, tak ano. Tady ale nebyla řeč o míření na lidi.
Upěchovaný hajzlpapír je normální projektil, který z bezprostřední blízkosti zabije. Nevím, co k tomu dodat, už se to probíralo v tolika debatách, že mne to unavuje. Dneska už nikdo normální v bitvách neucpává. Ale je blbost neucpat při pohybu v přírodě, protože si prostě vysypeš prach z hlavně.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 07:15
od Kamil Pce
Souhlas.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 08:58
od axík
Broďane mám dotaz. Klasický Vesuvit přeci jenom od luntu trochu blbě chytá. Meleš ho na jemno? Popřípadě v čem?

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 09:37
od Indy
mlýnek na kafe, starý komunistický, plastová roura či hranol. Nemlet moc rychle a velké množství. A pokud chceš LH, hmoždířek.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 09:41
od Kamil Pce
Já používám laboratorní třecí misku s tloučkem. Opatrně. :bom:

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 10:17
od honza-simek
Ahoj Lidicky,
mohli by mi nahlasit pocty lidi, ktery pojedou a budou papat? Proste kdo neda vedet do stredy 6.10. 2010 ze jede, nezere :) Jinak je v tvorbe jidelnicek a jen co jej dotvorime, tak jej urcite alespon castecne zverejnime:).
Vas proviantmeister.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 10:27
od Indy
Kamil Pce napsal:Já používám laboratorní třecí misku s tloučkem. Opatrně. :bom:


pokud bys měl namlet prach pro 12 mušketýrů, jel bys ve čtvrtek :D

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 11:37
od Broďan
axík napsal:Meleš ho na jemno? Popřípadě v čem?
Konkrétně můj případ není moc typický. Já jsem před pár lety rozmočil v misce ve vodě půl piksly Vesuvitu, nechal jsem to vykrystalizovat a rozdrtil dřevěnou tyčkou. Pak jsem do toho přidal trochu nedrceného Vesuvitu a tahle zásoba mi dochází až teď.
Na mlýnku, který by se pro to asi hodil, si melu kafe ;) a nechci si ho zasvinit, takže asi podrtím prach mezi dvěma dlaždicemi nebo bobrovkami, jak s úspěchem činí někteří kolegové.
Faktem je, že ten jemný prášek neuvěřitelně saje vlhkost a kouskovatí i v prachovnici, takže se mi osvědčilo míchání drceného a nedrceného Vesuvitu.
Letos skoro na každé akci chčije a chčije, takže není problém utopit lunt v blátíčku na pánvičce. Každopádně jsem přešel z tenkých doutnáků na hodně silné a je to lepší.
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3989 ... 255387.JPG

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 01 Říj 2010, 11:44
od Indy
tenké jsou na houby. A ten mlýnek je nejpraktičtější, vozíme ho sebou a namelem suchý přímo před akcí. Věřte mi, střílím od roku 94

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 03 Říj 2010, 23:13
od honza-simek
A jeste mam jeden dotaz. Jak to bude s pikenyry a s jejich pikami? Povezou se centralne? A kdo je poveze? Nebo kazdy pikenyr si vlastni piku veze uz na tohle taboreni sam?
Honza

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 04 Říj 2010, 09:38
od Siegfried
Já melu na keramickém mlýnku na koření :) Takže si ten na kávu nezasviním... :) A jedná se o běžne dostupné řešení... Ikdyž mosazný mlýnek na kávu má své kouzlo...

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 04 Říj 2010, 10:36
od Broďan
Siegfried napsal:Já melu na keramickém mlýnku na koření :)
Kafe se střelným prachem může mít pěknej říz, ale pro naší dobu je to nežádoucí příměs. Stačí, že ojebáváme Vesuvitem, místo abychom si vyráběli sanytr z ovčího hnoje, v milíři pálili dřevěné uhlí a síru kupovali u alchymisty :doubt: Ten mlýnek na koření je dobrej nápad a když se mele pepř, nemůže trocha střelného prachu být na škodu, takže netřeba čistit.

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 07 Říj 2010, 10:44
od Clary.Aldringen
Přikládám mapku přesné cesty k inkriminované louce:
Obrázek

Re: Táboření 9.-10. říjen 2010

Odeslal: 07 Říj 2010, 11:24
od Gull
Broďan napsal:
Siegfried napsal:Já melu na keramickém mlýnku na koření :)
Kafe se střelným prachem může mít pěknej říz, ale pro naší dobu je to nežádoucí příměs. Stačí, že ojebáváme Vesuvitem, místo abychom si vyráběli sanytr z ovčího hnoje, v milíři pálili dřevěné uhlí a síru kupovali u alchymisty :doubt: Ten mlýnek na koření je dobrej nápad a když se mele pepř, nemůže trocha střelného prachu být na škodu, takže netřeba čistit.

Ave střelcům!

Prach nemelu a pánvičku léta zasypávám pouze Vesuvitem LC v surové formě a s doutnákovkami nemám problém, chytají jak divé 8) Pouze je třeba dbát rady starých praktiků, a to že před výstřelem je třeba rozfoukáním doutnáku vytvořit na konci pěknou žhavou třešničku ;)

Gull