Stránka 2 z 4

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 08 Led 2009, 10:01
od Maršálek
Zdeslav napsal: Jinak, nedávno jsem dělal seminárku z Tristrama a Isoldy (česká vešovaná verze z 2. poloviny 14. století) a vzhledem k tomu, že jsem to četl ve staročeštině, jen transkribované, tak bych se nebál nějakých zvláštních nepřesností daných převedením do moderní češtiny. A veřte, že popisů krásy Isoldy je tam hafo a se vším, čemu jsem byl schopen porozumět jsem dopuntíku souhlasil :D
Škoda, že to teď už nemám u sebe, hodil bych k dobru nějakou citataci. V zásadě jde o ladný krok, bělostnou pleť, bohatý vlas, pevná ňadra...atd. atd. prostě furt je to o tom samém... ;)
Souhlas, jinak staročeského Tristrama mám a tenhle popis krásek se neliší ani v jiných rytířských písních té doby od Marie de France počínaje, Reńém d´Anjou konče :) A mnohé pasáže jsou i poměrně erotické... Soutěž krásy je např. v Lanvalovi, kde to Lanvalova víla se svými služkami v ženských půvabech žárlivé královně (proslulé to krasavici) brutálně natře :lol:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 08 Led 2009, 10:42
od Krea

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 08 Led 2009, 17:49
od Romikov
Abych to rozsekl - ve všech dobách a to jest vědecky dokázáno i počítačovým srovnáním je krásná ta žena která vyjadřuje absolutní vzhledový průměr tzn. vezmi cca 100 tvarů těl či fotek obličejů a smíchej je dohromady a vyjde ti ideál krásy. To v nás totiž pracuje zakódovaná genetické inf. která nás varuje před velkými mutacemi které nejsou pro zachování populace žádoucí.

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 08 Led 2009, 23:35
od Divous
mě tedy má zakódovaná genetická informace rozhodně před velkými mutacemi nevhodnými pro pokračování rodu nechrání, neb se mi velká ňadra líbí už od mateřské školky :drunken:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 08 Led 2009, 23:45
od Romikov
Divous napsal:mě tedy má zakódovaná genetická informace rozhodně před velkými mutacemi nevhodnými pro pokračování rodu nechrání, neb se mi velká ňadra líbí už od mateřské školky :drunken:
Mne se zase nelíbí když jsou odchylky moc veký (ve všem). Mám raději pečeni než kaši.
A brzdíme tohle není o kozách a tom kdo nebyl v mládí dostatečně kojenej ale o kráse.

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 09:15
od Krea
No a proto jsem myslela, že budeme probírat ty dobové vkusové odchylky od vrozeného geneticého ideálu. :-)
Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit. :-)

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 09:35
od Maršálek
Krea napsal:Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit. :-)
takže abych si konečně našel nějaké kamarádky, mám začít nosit hluboký dekolt? :lol:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 10:30
od Siegfried
Krea napsal:Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit. :-)
Toto platí pouze za předpokladu, že je co ukazovat, jinak to má účinek naprosto obrácený.

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 10:36
od Radim Vaňousek
Tak proto jsi sháněl na ceskyserm.cz ty umělý kozy -abys mohl machrovat. :badgrin:

Sorry za offtopic.

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 10:48
od Dášenka
To víš, taky chce sehnat spostu kamarádek, jako Maršálek :lol:

Jinak si myslím, že "osobní" názor na krásu rozhodně nemusí být stejný, jako takový ten deklarovaný ideál krásy. A ani se jím společnost nemusí řídit... (mezi námi: zkuste dneska sehnat podprsenku na holku, co má míry 90-60-90)

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 11:12
od Krea
ADD. Dášenka - vůbec nekonfekční velikosti jsou problém ... Někdy mám pocit, že při výrobě těch průměrů použili válec ...
ADD. Maršálek - Sháníš kamarádky? Manželka tě na akcích neoprašuje?
:albino:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 13:57
od Dášenka
No mě právě zaráží ten rozpor: ideální žena má 90-60-90, což je v našich končinách velmi nekonfekční. Pokud bych chtěla, aby se společnost začala tomu ideálu blížit, tak bych ji naopak nabízela.
No i když je fakt, že třeba v Anglii to takový problém není, ani v Polsku... Takže jsem prostě jenom zaostalý :-( A nebo máme ideál krásy jiný a nikdo nám neřekl jaký :lol:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 09 Led 2009, 14:19
od Maršálek
někde jsem četl, že současná konfekce je svými mírami skutečně zastaralá a neodpovídá současné populace. byli to právě Angláni, kdo dělali snad na počátku 90.tých let průzkum a upravovali podle toho svá konfekční měřítka.

Krea: když já bych chtěl být oblíbený a hlavně žádaný :roll: Ženu mám hodnou a krásnou, ale co když se jí omrzím? :lol:

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 10 Led 2009, 19:59
od Krea
Maršálek: Ha, takže kamarádky na "zlé" časy. To bych asi Jiříkovi netolerovala - takové pojišťování. :bom:
Dášenka: Já jednu 90-60-90 znám, chodí ke mě tancovat. Podprsenku nenosí, jak má pevné poprsí. Ale ještě větší legrace je sehnat orientální kostým s příslušnými mírami - buď jsou košíčky tak A (dvě lentylky pod kobercem - info pro pány) a objem pod tak 120cm a nebo košíčky tak E a obvod hrudníku pod tak 65 cm ... chtěla bych nějakou echt-domorodou tanečnici vidět life. Zatím jsem měla tu čest jenom s turkem, američankami a němkami ...

Re: Názory na krásu u našich předků ...

Odeslal: 10 Led 2009, 22:14
od Romikov
Obávám se že až tvé přítelkyni přibude pár křížků také se po nějaké podprdě začne shánět jinak skončí jako afričanka. Jinak já si zatím vystačím s jedničkama :D