Stránka 2 z 4
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 08 Led 2009, 10:01
od Maršálek
Zdeslav napsal: Jinak, nedávno jsem dělal seminárku z Tristrama a Isoldy (česká vešovaná verze z 2. poloviny 14. století) a vzhledem k tomu, že jsem to četl ve staročeštině, jen transkribované, tak bych se nebál nějakých zvláštních nepřesností daných převedením do moderní češtiny. A veřte, že popisů krásy Isoldy je tam hafo a se vším, čemu jsem byl schopen porozumět jsem dopuntíku souhlasil
Škoda, že to teď už nemám u sebe, hodil bych k dobru nějakou citataci. V zásadě jde o ladný krok, bělostnou pleť, bohatý vlas, pevná ňadra...atd. atd. prostě furt je to o tom samém...

Souhlas, jinak staročeského Tristrama mám a tenhle popis krásek se neliší ani v jiných rytířských písních té doby od Marie de France počínaje, Reńém d´Anjou konče

A mnohé pasáže jsou i poměrně erotické... Soutěž krásy je např. v Lanvalovi, kde to Lanvalova víla se svými služkami v ženských půvabech žárlivé královně (proslulé to krasavici) brutálně natře

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 08 Led 2009, 10:42
od Krea
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 08 Led 2009, 17:49
od Romikov
Abych to rozsekl - ve všech dobách a to jest vědecky dokázáno i počítačovým srovnáním je krásná ta žena která vyjadřuje absolutní vzhledový průměr tzn. vezmi cca 100 tvarů těl či fotek obličejů a smíchej je dohromady a vyjde ti ideál krásy. To v nás totiž pracuje zakódovaná genetické inf. která nás varuje před velkými mutacemi které nejsou pro zachování populace žádoucí.
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 08 Led 2009, 23:35
od Divous
mě tedy má zakódovaná genetická informace rozhodně před velkými mutacemi nevhodnými pro pokračování rodu nechrání, neb se mi velká ňadra líbí už od mateřské školky

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 08 Led 2009, 23:45
od Romikov
Divous napsal:mě tedy má zakódovaná genetická informace rozhodně před velkými mutacemi nevhodnými pro pokračování rodu nechrání, neb se mi velká ňadra líbí už od mateřské školky

Mne se zase nelíbí když jsou odchylky moc veký (ve všem). Mám raději pečeni než kaši.
A brzdíme tohle není o kozách a tom kdo nebyl v mládí dostatečně kojenej ale o kráse.
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 09:15
od Krea
No a proto jsem myslela, že budeme probírat ty dobové vkusové odchylky od vrozeného geneticého ideálu.

Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit.

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 09:35
od Maršálek
Krea napsal:Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit.

takže abych si konečně našel nějaké kamarádky, mám začít nosit hluboký dekolt?

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 10:30
od Siegfried
Krea napsal:Každopádně jsme se s holkama dozvěděly - díky této debatě - že hlubokým dekoltem nelze nic zkazit.

Toto platí pouze za předpokladu, že je co ukazovat, jinak to má účinek naprosto obrácený.
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 10:36
od Radim Vaňousek
Tak proto jsi sháněl na ceskyserm.cz ty umělý kozy -abys mohl machrovat.
Sorry za offtopic.
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 10:48
od Dášenka
To víš, taky chce sehnat spostu kamarádek, jako Maršálek
Jinak si myslím, že "osobní" názor na krásu rozhodně nemusí být stejný, jako takový ten deklarovaný ideál krásy. A ani se jím společnost nemusí řídit... (mezi námi: zkuste dneska sehnat podprsenku na holku, co má míry 90-60-90)
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 11:12
od Krea
ADD. Dášenka - vůbec nekonfekční velikosti jsou problém ... Někdy mám pocit, že při výrobě těch průměrů použili válec ...
ADD. Maršálek - Sháníš kamarádky? Manželka tě na akcích neoprašuje?

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 13:57
od Dášenka
No mě právě zaráží ten rozpor: ideální žena má 90-60-90, což je v našich končinách velmi nekonfekční. Pokud bych chtěla, aby se společnost začala tomu ideálu blížit, tak bych ji naopak nabízela.
No i když je fakt, že třeba v Anglii to takový problém není, ani v Polsku... Takže jsem prostě jenom zaostalý

A nebo máme ideál krásy jiný a nikdo nám neřekl jaký

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 09 Led 2009, 14:19
od Maršálek
někde jsem četl, že současná konfekce je svými mírami skutečně zastaralá a neodpovídá současné populace. byli to právě Angláni, kdo dělali snad na počátku 90.tých let průzkum a upravovali podle toho svá konfekční měřítka.
Krea: když já bych chtěl být oblíbený a hlavně žádaný

Ženu mám hodnou a krásnou, ale co když se jí omrzím?

Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 10 Led 2009, 19:59
od Krea
Maršálek: Ha, takže kamarádky na "zlé" časy. To bych asi Jiříkovi netolerovala - takové pojišťování.
Dášenka: Já jednu 90-60-90 znám, chodí ke mě tancovat. Podprsenku nenosí, jak má pevné poprsí. Ale ještě větší legrace je sehnat orientální kostým s příslušnými mírami - buď jsou košíčky tak A (dvě lentylky pod kobercem - info pro pány) a objem pod tak 120cm a nebo košíčky tak E a obvod hrudníku pod tak 65 cm ... chtěla bych nějakou echt-domorodou tanečnici vidět life. Zatím jsem měla tu čest jenom s turkem, američankami a němkami ...
Re: Názory na krásu u našich předků ...
Odeslal: 10 Led 2009, 22:14
od Romikov
Obávám se že až tvé přítelkyni přibude pár křížků také se po nějaké podprdě začne shánět jinak skončí jako afričanka. Jinak já si zatím vystačím s jedničkama
