Stránka 2 z 3

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 18 Črv 2009, 09:52
od hawkwind
MNŽM - Vlastně tam neplatí žádný přepočet síly a váhy šípu. 6-7/1# gramů je opravdu běžné pro sporotvní šípy. Pro flight šípy to můžou být 3-4 gramy/1# ale to se netýká longbow, protože mají tu rychlost s jakou se napřimují ramena poměrně malou. Takže tam je to taky asi 6-7 gramů/1# - upřímě kolikrát těžší šíp doletí dál.
Ona to není úplně exaktní věda.
Vojenské šípy můžou mít i 15-17 gramů/1#.

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 18 Črv 2009, 10:43
od cornus
To sú hodnoty minimálnej váhy šípu aby sa nezničil luk príliš ľahkými šípami. Viac mu môžeš klidne naložiť.
U lb stúpa váhou šípu účinnosť preto môže ťažký šíp dostreliť rovnako ako ľahší.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 22 Črv 2009, 19:44
od cornus
Na dakronovú alebo fastflajtovú tetivu môže byť omotávka z rovnakého materialu, nie? je to úžasne oderuvzdorné v mieste zakladania šípu.
Jo a kupoval som to na metráž, asi 6 korun meter.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 22 Črv 2009, 20:54
od hawkwind
Určitě, ono se to i prodává na špulkách pro ten omotávací kombajn, ale nikdy jsem to nekupoval, protože většina mejch zákazníků se klasifikovala jako "chudý studenti" ergo těch 350 za špuli by mi nevyšlo.
Na moderních lucích s rychlou akcí se hodně používaj tyhle tvrdý omotávky, protože se normální pod tím končíkem trhaj, tou rychlou akcí.

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 17 Zář 2009, 10:56
od hawkwind
Zlomil se mu ten tisový luk ode mě - takže si do tý jedný půlky může natlouct kovaný hřeby a bude z ní mít stylovej obuch :D

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 16:36
od cornus
V Brne ste spravili také promo, že by som ich predal hneď päť ak by som mal. :D
Hawkwind sa fláka, Pája tiež, Kaša nemá drevo a ja už tiež.

----------------------- 27 lis 2009, 17:38 ---------------------

http://picasaweb.google.com/cornus2/Warbow02#
Kopírovaním typických rozmerov lukov z M.R. do bazového dreva som dostal zhodou okolnosí 100@32
76 ntn, stred 35 X 30 mm. konce 12mm.
Úžasné aky malý set zatiaľ má.
Do plného náťahu, čo by som udržal dve sekundy, mi ostávajú dva palce, ale dám to tam časom aj keby som sa mal nadopovať. :D
Pardom za fotky na umelom svetle moc neukáže.
Ostaáva ešte urobiť vhodnú tetivu.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 19:29
od cornus
Práve taký reflexný bez mám rád.
Zohni to v pare presne v strede do zadu aby boli konce na úrovni stredu.
Takto:
pred: http://picasaweb.google.com/cornus2/War ... 1067411026
po: http://picasaweb.google.com/cornus2/War ... 6489398514

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 19:41
od hawkwind
35X30 mm je docela málo na MR luk, to je spíš jeden z menších. A to nemá bez tuhost jako to dřevo, kdyby to byl ten hustej tis tak bych čekal mnohem víc. Kolik ten luk váží fyzicky v gramech? Pokud má kolem 600 gramů, tak by to mělo být dělo. Sám mám dva kusy z ukrutného bezu, o velkém průměru a chci zkusit největší MR luk s šířkou 42 mm.

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 19:46
od cornus
Ja som tiež jeden z menších strelcov. :D
Už tak mi to v ruke príde ako násada na lopatu.
Ak by to malo 42 mm tak to neprehnem ani keď sa naň zavesím.
Nemám doma kuchynskú váhu, ale pri najbližšej príležitosti zvážim.
Tento luk už nepustím, je to raritka.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 21:46
od hawkwind
No 76" je taky poměrně krátké, proto vyšla ta síla dobře. Na šířku 42 mm to budu dělat 80" a uvidím, jestli to pak zaříznu. To je vůbec lepší dělat silné luky tak, že to člověk udělá delší a "pike" pozdějc.

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 22:45
od cornus
ok, zase ma limitovala dĺžka stromku, viac nevydalo. Stejne to bol najdlhší bez čo som našiel.
Váži 740 gramov. Je možné nechal som ešte drevo naviac, no už som nemal gule stenšovať konce jak som sa bál o ten kus dreva.
Povážil som aj iné luky, dám do chatu.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 23:13
od hawkwind
740 tak nějak sedí. Kainův má 670 a je stavěnej na 34" - ale není tak silnej, každopádně by se dal zkrátit.
Mám pořád jakože těch 600 na 100 lbs luk jako takovou metu.

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 27 Lis 2009, 23:24
od cornus
Tak 600gr. to by bol sakra dobrý luk.
Dal som tie namerané hmotnosti do témy Luky-výroba
Akú výšku tetivy by som tam mal mať?

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 28 Lis 2009, 00:05
od hawkwind
Já nedávám víc než 15 cm, na svejch lukách 14 cm. Podle chráničů to vypadá, že se ty středověké luky nebrejsovaly moc vysoko.

J.

Re: Kdo má silný luk?

Odeslal: 10 Bře 2010, 09:27
od cornus
Mám bezovú stovku ,no po zime som na tom kondične horšie ako na jeseň.
Šíp prebodne 25 cm penovej terčovnice a ešte ju bere sebou. :D
http://picasaweb.google.com/lh/photo/It ... directlink