Stránka 3 z 3

Re: Církev bojující

Odeslal: 27 Srp 2010, 12:34
od Czernozub
Bohune, z čeho usuzuješ že toto vzdělání nemám? Ono to hlavně chce nebýt militantně vysazený proti křesťanství, to je důvod proč nejsem u německých rytířů :D

Re: Církev bojující

Odeslal: 27 Srp 2010, 12:46
od Bohun
Tak co já vím ,ale každopádně mít toto vzdělání tak se tu neptáš ale spíše všem odpovídáš...každopádně jsem o vzdělání ani nemluvil :) a navíc militantně vysazený proti křesťanství? to je široký pojem,to může být už snad pouze atejista ne? :crazy: ..................nic pádim na Veltrusy :occasion5:

Re: Církev bojující

Odeslal: 27 Srp 2010, 13:19
od Siegfried
Hele a proč svěcení kněze, buď nedostudovaný mnich, co zběhnul, či se stal obětí událostí třeba v praze na koleji.
Takže věcem rozumíš, svěcený nejsi, ale naopak jsi zaujmutý myšlenkou, že nemusíš mít svěcení abys byl blíže bohu a jeho věrným služebníkem. Ostatně jsi v oportunizmu proti nenažraným katolickým kněžím, prodeji brebend, placení z asvěcení atd.
Takže jsi poučený laik nadšený myšlenkou nápravy církve, a to i s mečem v ruce. A můžeš dělat misjní či kazatelskou činnost když je situace :) A když bude opravdu potřeba mohl bys udělat i liturgické úkony, když nebude nikdo svěcený po ruce, (poslední pomazání a tak) s vizí že děláš službu bohu a tedy můžeš... :) samozřejmě to musí respektovat i tvůj pán a všichni.. tedy jde i o jejich názorové nivo... a o to jak moc dokážeš jít do hlouby koznání víry a tohle zahrát... nebo jak moc se s touhle hrou srovnáš když jsi opravdu věřící...

Re: Církev bojující

Odeslal: 27 Srp 2010, 18:39
od Mahy
Zakázáno a přikázáno bylo lecos. Dost věcí se porušovalo právě proto, že se masy daly do pohybu :D Přesně jak napsal Sigi.
Takže Bohuna vidím takhle- klidně nevysvěcený student teologie, zběhlý mladík co opustil klášter a dal se do boje pro ideály kterým uvěřil. Tu duchovní vzpruhu spolubojovníkům klidně dodávat může a jelikož je i zbožný a v podstatě dobrák(byť v boji proti křižákům a cizákům nezná bratra!)tak je znám jako Bohun řečený Svatej od Pana Hynka. Bohun? Jo ten Svatej! :thumbup: Aha tenhle.