Stránka 3 z 4
Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Srp 2010, 13:35
od Filip z Lubovne
Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 09:28
od Maršálek
Standova vymalovaná helma (černé a bronzové šachování s hvězdami v kontra)

Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 12:26
od Filip z Lubovne
Mozem sa opytat na pouzite farby?
Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 13:42
od Maršálek
Akryl (časová náročnost téhle malby bez technologických pauz cca 20 hodin včetně předkreslení vzorů).
Svou lebku na počátek 14. st. jsem barvil práškovým zlatem ve fermeži, ale to je jiná cenová kategorie
Další možnost je např. tempera na křídovém podkladě (to je ale méně odolné, než akryl), nebo potažení železa kůží (např. jelenice) a následné malování kůže. Kůže musí ale opravdu velmi dobře sedět na železe, jinak se při mechanickém poškození trhá ve větších kusech, takže je to velmi náročné na dobrý střih (u takovéhle helmice opravdu frajeřina). Pak doporučuji kůži na podklad lepit.
Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 14:00
od Standa mž
Hmm , Mašálku , ty jsi ale fešák ! To se ti to machruje s mojí helmou na hlavě

Pěkná práce , ať už je tady !
Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 14:02
od Matěj H.
Jenom valím oči

, vypadá super. Těším se, až jí uvidím naživo

Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 15:47
od Maršálek
Standa mž napsal:Hmm , Mašálku , ty jsi ale fešák ! To se ti to machruje s mojí helmou na hlavě

Pěkná práce , ať už je tady !
já myslel, že modela nepoznáš

Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 19:54
od Josef
Zajímalo by mě zda má tato konkrétní malba vypovídat něco o svém majiteli(příslušnost k jednotce,městu ,cechu..)nebo je to fantazie,nebo je to dělané podle originálu ,atd.Dík

Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 20:37
od Standa mž
Malování je inspirováno originálním schwarzschallerem , který je k vidění na začátku tohoto vlákna , pouze jsou změněné barvy a velikost šachování .
Re: Malování přileb
Odeslal: 29 Lis 2010, 23:44
od Filip z Lubovne
A chcem sa opytat, su niekde na nete dostupne nejake motivy malieb?
Re: Malování přileb
Odeslal: 30 Lis 2010, 09:00
od Maršálek
Filip z Lubovne: o takovém serveru nevím, stejně jako o žádné takto zaměřené ucelené práci
Re: Malování přileb
Odeslal: 30 Lis 2010, 11:06
od Kateřina
Filip z Lubovne napsal:A chcem sa opytat, su niekde na nete dostupne nejake motivy malieb?
Některé motivy jsou i zde na Brodci
Zajmavé forum:
http://www.myarmoury.com/talk/viewtopic.php?t=2700
Velmi zajímavý italský kousek, potažený sametem:
http://houseasgard.com/asgardpic/armorh/velvethelm1.jpg,
http://houseasgard.com/fighting.php
Zkus si ve vyhledávači zadat "german sallet", "black sallet" nebo "schwarz schaller" a k tomu "painted", "decorated" nebo "bemalt" či "gemalt". Kromě odkazů na fora a fotky (a e-shopy) vyjedou i odkazy na "googlebooks", kde mj. najdeš i více či méně omezené přístupy do knih o zbrojích - a při troše štěstí se třeba zrovna trefíš do zmínky o malovaných přilbách

Ne, neboj, pár jsem jich opravdu našla...
Re: Malování přileb
Odeslal: 30 Lis 2010, 11:07
od Filip z Lubovne
Dik Marsalku. Pytal som sa iba kvoli ulahceniu hladania, ale ako vidim, tak clovek sa v tom musi posprtat

Inak ked som svojho casu cital prace polskych militaristov (Nadolski, Nowakowski a dalsi), tak títo spomínali malovanie a potahovanie prilieb ako pomerne casty jav (teda co sa tyka uzemia Polska).

Re: Malování přileb
Odeslal: 13 Kvě 2013, 15:09
od Jahoda
nemá niekto vyobrazenia alebo nejaké foto sôch na 15ku o namaľovaných nápisoch na prilbách ??? foto dochovaných z múzeí som našiel len bez nápisov ...
Re: Malování přileb
Odeslal: 02 Říj 2013, 03:09
od lasky