Stránka 3 z 8
Re: Standa mž
Odeslal: 02 Črv 2009, 11:32
od Václav
Aha, tak to je trochu jiný šalíř než jsem si myslel, ale díky!
Re: Standa mž
Odeslal: 02 Črv 2009, 12:14
od noxter
Mojse:ten šalířto patří k tomu kyrysu? Zajimálo by mě jestli je to Taky ital nebo němec...
Re: Standa mž
Odeslal: 02 Črv 2009, 12:21
od Mojshe
noxter napsal:Mojse:ten šalířto patří k tomu kyrysu? Zajimálo by mě jestli je to Taky ital nebo němec...
ne, ty exponáty byly náhodně postavené k sobě...
severní Itálie
Re: Standa mž
Odeslal: 23 Črv 2009, 14:29
od Standa mž
Ještě bych potřeboval poradit s nýtkem ve tvatu šroubu na plochý šrobovák , který je na předním i na zadním dílu . Myslíte že je to původní kousek , nebo neodborný zásah některého z restaurátorů ? Nevím jestli to mám nechat udělat s tím samým , nebo s klasickým nýtem .
Re: Standa mž
Odeslal: 23 Črv 2009, 14:37
od Siegfried
Jako šroubky s drážkou byly

Jak to přesně vypadá ?
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 21:12
od Standa mž
Je to na přechodu horního a spodního dílu , na kyrysu i zádech .
----------------------- 29 črc 2009, 20:11 ---------------------
Takže, konečne se mi podařilo dodělat i civil . Takže posuďte a můžete kritizovat ! Dík
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 21:15
od Indy
Vypadá to super!

Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 21:45
od Josef
Vážně pěkné.Jenom se zeptám,ty nohavice jsou přivázané k vestě?
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 21:49
od Standa mž
Tak, tak, k vestě . Jinak na doubletu jsou také dirky na přivázání , ale takhle mi to přijde praktičtější , protože v případě horka doublet snáz odložím
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 22:49
od Šimon z Curychu
Standa mž napsal:Tak, tak, k vestě . Jinak na doubletu jsou také dirky na přivázání , ale takhle mi to přijde praktičtější , protože v případě horka doublet snáz odložím
doublet bys ale neměl odkládat, nýbrž jen shodit dolů rukávy a závázat si jej okolo pasu. Tak ti kalhoty/nohavice nespadnou
civil moc pěkný! doporučuji více kalhoty obtáhnout okolo nohy, přijdou mi dost volné (nebo je to jen fotkou?)
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 22:54
od Standa mž
Nohavice trochu volnější jsou , to je tím že ty jsou už starší a pořád se vytahujou , ale já jsem rád , protože se alespoň mohu trochu ohnout , když jsou vypasované , tak to jde blbě .
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 23:18
od Broďan
Hezký to máš.
A ty nohavice bych takhle nechal. Gotika je na obrazech vesměs vypasovaná, protože takový byl tehdejší malířský styl. Ale už reálnější renesanční obrazy, zvláště s venkovskou či obecně lidovou tematikou najednou ukazují nepřeberné množství obyčejných lidí v hodně nepadnoucích hadrech.
http://www.wga.hu/art/d/durer/2/13/4/076.jpg
http://www.wga.hu/art/d/durer/2/13/4/090.jpg
... hmm, stejně si ale myslím, že většina našich Švýcarů (jako z projektu ŠP) odpovídá typologicky spíše takovýmto obludkám:
http://www.wga.hu/art/t/teniers/jan2/1/hustleca.jpg
http://www.wga.hu/art/t/teniers/jan2/1/smoker.jpg
Re: Standa mž
Odeslal: 29 Črc 2009, 23:29
od Indy
Neřeš upnutí! Já to už mám tu vlnu jak tepláky.

Re: Standa mž
Odeslal: 30 Črc 2009, 09:24
od Maršálek
Indy napsal:Neřeš upnutí! Já to už mám tu vlnu jak tepláky.

čímž se kruh uzavírá a nám tak docházejí argumenty proti keckařům v teplákách

Re: Standa mž
Odeslal: 30 Črc 2009, 10:16
od Mojshe
teplákoidně vytahané je zrůdnost.
myslím že pokud jsou kalhoty dobře nakoso střižené, není problém vždy před sezonou zadní šev trochu přitáhnout, aby se vytahané zase srovnalo...