Stránka 4 z 7
Re: Historické bubny
Odeslal: 16 Srp 2008, 22:05
od Siegfried
Hlíst: Tak sem mi psal alistaire na ICQ a docel ase nám posmál že ten můj buben je prej obráceně že má bejt tou stranou co je ten provazovej oplet dolů, že prej se to lépe ladí... a má to ještě nějaký další význam.. tak co budem dělat

))
Olaff: Pokud není ještě furt Šubrt reagující tak já mu zavolám a zprudím ho, jo?
SiG
Re: Historické bubny
Odeslal: 16 Srp 2008, 22:14
od Radim Vaňousek
Já ten buben od tebe příštím rokem koupím, to s tím budem dělat.
Ten buben se navíc nosí na trochu jiným popruhu, kterej je i jinak k bubnu upevněnej.
Zkusím to do outerka vymyslet a pak uvídíme.
Re: Historické bubny
Odeslal: 18 Srp 2008, 08:34
od Olaff
Siegfried: To by mi velmi pomohlo, dnes som ta aj tak planoval o to poziadat, hehe. Zatial sa neozyva, aj ked som este nepozeral dnes mail. Takze ak by si na to nezabudol, skus to trochu postrcit, nech stihneme aspon Bielu horu.
Diky moc.
Re: Historické bubny
Odeslal: 23 Srp 2008, 00:07
od alistaire
dobro došli teda....
Zdar jaxviňa pánové (a dámy pochopitelně)... musim říct, že jsem se dlouho tak nenasmál, jako teď u tohohle fóra
Ale máte štěstí, že jdu náhodou kolem, tak kdyžtak zkusíme nějaký ty věci vysvětlit, ne?
SIG: s tím bubnem nemusíš myslim dělat nic, mám dojem z toho jak jsem ho viděl u tebe doma, že má obě blány stejný, tudíž ho nos (nech nosit ostatní) akorát obráceně. jestli nemá, tak to příležitostně převážem, nic na tom nejni.
RvO: s tím popruhem... jestli chceš vymýšlet, tak vymýšlej.... nicméně dva nebo tři způsoby, který se historicky používaly, resp, které jsem viděl, mě třeba osobně stačí k tomu, abych vymýšlet nemusel
A fčil dostanu do řepy.... 
Re: Historické bubny
Odeslal: 23 Srp 2008, 03:09
od Radim Vaňousek
alistaire:
začni vysvětlovat.

Re: Historické bubny
Odeslal: 25 Srp 2008, 10:32
od Siegfried
Olaff napsal:Siegfried: To by mi velmi pomohlo, dnes som ta aj tak planoval o to poziadat, hehe. Zatial sa neozyva, aj ked som este nepozeral dnes mail. Takze ak by si na to nezabudol, skus to trochu postrcit, nech stihneme aspon Bielu horu.
Diky moc.
Ahoj,
tak hele mě říkal, že už to má od půlky srpna hotový a že prej bude mít na Bílý hoře stánek, tak byste to mohli převzít tam. Tedka má dovolenou, ale od pondělka bude v práci takže bude asi fungovat s mailováním...
Re: Historické bubny
Odeslal: 25 Srp 2008, 10:37
od Olaff
Siegfried: Parada, vdaka. Na Bielej hore nam to bude stacit, uz nam tento rok vela akcii do serie nechyba.
Takze vdaka za pomoc, dufam, ze ich nepreda niekomu inemu, ked uz tam bude mat stanok...

A teraz aby som napisal do Radosti zivota, co?

Re: Historické bubny
Odeslal: 15 Zář 2008, 22:17
od kyklop
Radime a co jiné nástroje, jako muzikant uvažuji o něčem strunném, ale možná bych šel do něčeho jiného, máš nějaké zdroje? na akcích bych se klidně přidal k večernímu muzicírování...
Re: Historické bubny
Odeslal: 30 Říj 2009, 22:09
od Pavel na Besednici
Taky mám jedno videjko bubeníka. A řekl bych, že je lepší než ti tvoji.
http://www.youtube.com/watch?v=O4No-_RSj64
Ale kvůli tomu jsem to sem nedával. Neznáte někdo výrobce bicích nástrojů na 14.století?
Předem děkuji za kontakty.
Re: Historické bubny
Odeslal: 30 Říj 2009, 22:48
od alistaire
Muhehe, ale to není vůbec o tom, jestli drží paličky latinou nebo přímo

Oba úchopy jsou zcela rovnocenné, každý je lepší na něco jiného. BTW, špičkoví bubeníci držení běžně přehazují i v průběhu hry podle potřeby...
(vím že odpovídám na prastarý post, ale nedá mi to)
No a trochu dál...
Vídám čím dál tím víc fotek lidí s bubnama (na 90% od Šubrta), kteří je nosej hlavou dolů...
To fakt dneska bubnuje každý jelito, který neví kde má buben blánu???
o bubnech
Odeslal: 19 Kvě 2010, 22:32
od alistaire
hele, kucí, prozraďte mě, co su z lonta, co je to teď za módu, nosit buben usilovně naopak, tedy spodní blánou navrch?
viz:
(pokud páchám zcizení autorských práv fotografa, pak se omlouvám, a jsem ochoten sem dát pouze link, leč nemyslím že by tomu tak bylo z důvodu striktně dikumentačního)
Re: Brodění 2010
Odeslal: 20 Kvě 2010, 12:48
od Broďan
alistaire napsal:... co je to teď za módu ...
Hehe, prd to toho vidíš chlape

. Kdybys ses před tím alespoň mrknul do nějaké encyklopedie na téma "Českobrodské tradiční bubny". Staří Broďané měli ve zvyku potahovat své bubny kůží pobitých nepřátel. Taková kůže je daleko tužší, než běžná blána a vyžaduje tudíž jiné uchycení. Tato tradice se v Brodě udržela dodnes, proto i tohle konstrukční řešení. Někomu totiž nestačí KM a chce to mít vymazleně LH

.
Re: Brodění 2010
Odeslal: 20 Kvě 2010, 14:19
od Mahy
Já jsem asi malinko blbej, ale jak na tom bubnu poznáte spodní a dolní část pokud jsou blány na obou koncích a jsou stejné? Podotýkám, že jsem Rychlokvaška tak se ptám protože to nevím.

Re: Brodění 2010
Odeslal: 20 Kvě 2010, 14:48
od Broďan
Mahy napsal:Já jsem asi malinko blbej, ale jak na tom bubnu poznáte spodní a dolní část pokud jsou blány na obou koncích a jsou stejné?
Pravda, že moc chytrej teda nejsi

. Horní část bubnu poznáš podle úchytu na řemen, podle namalovaného erbu, podle napínacích provazů.

A sdílný výrobce ti jistě rád řekne: "Vole, sem do toho budeš mlátit! Těmahle paličkama a ničím jiným, jinak ti ruce přerazím!"
... mám dneska nějakou vtipnou náladu, snad jsem tě nenaštval. Zabrala mi antibiotika a cítím se už zas jako člověk, proto ta euforie

.
Re: Brodění 2010
Odeslal: 20 Kvě 2010, 15:41
od Waffle
Pappi: To právě nikdo neví. Ani my ne.
