Stránka 37 z 79

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 21 Led 2013, 18:26
od Honza F.
Jestli myslíš konce, tak tam to snad nevadí. No a začátky nejsou zamačkané, ale jsou ubroušené (podbroušené ze strany brka do ztracena) a docela pěkně jsou schované v omotávce. Mrzí mne, že nemám lepší fotky. Třeba ten detail Lasky vyfotí a postne.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 22 Led 2013, 23:50
od lasky
honzove BLBS sipy pre mna.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 26 Led 2013, 11:52
od PeterL
môj pokus o farbenie letiek s pomocou farby na textil skúšal som čevenú
z prava do ľava: pierko na porovnanie, morčacie 2x, kačacie 2x, bažantie 4x,

zafabili sa síce rovnomerne ale nechytili dostatočne svoj odtieň vyzerajú ako z pelikána :D
možno keby som ich farbil dlhšie nie len 15 min, by to pomohlo, alebo zvoliť inú značku farby tu čo som použil ani na obyčajné plátno dobre nechytala,

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 07 Ún 2013, 11:09
od lasky
moje hroty na peknych sipoch v dansku, chlap sa pohral, spravil to podla obrazku svateho sebastiana.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 07 Ún 2013, 11:54
od hawkwind
Epoxid s přimíchaným mourem, aby to bylo černé (hroty) :D :D

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 07 Ún 2013, 12:33
od lasky
Poplar (Populus Tremula) i.e. Aspen.
1/2" by the head and a bit from there, then tapered down to 3/8" by the nock. They weighed from 775 to 825 grains. All Milos bodkins were 140 -145 grains, and the fletching and binding added 20-25 grains, so to get some of them to 980 I had to add red "Verdigris" to the binding.
The final weights are between 980-1008 grains.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 17 Ún 2013, 18:59
od lasky
takyto doplnok na 9mm tycku sami podaril...

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 18 Ún 2013, 10:31
od blue
Hroty koval Lasky, sipy vyrabel HonzaF.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 18 Ún 2013, 15:52
od Honza F.
Jenom doplním - z leva 3x topolový livery, potom 3x borovice 10mm 45g těžké šípy do terče s jednou šedivou letkou a nakonec 6x topolový BLBS 1/2" až 12mm na 3/8" v rozmezí 52-58g, omotávka červeným lnem, povrchová úprava 3x PUR lak.

Nejnovější přírůstky. Laskyho práce, typ 16 na 1/2" tyčku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 25 Ún 2013, 20:06
od lasky
moje hodinarstvo predstavuje... na pol palcovu tycku....

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 25 Ún 2013, 20:34
od dav1dMldc
Ten prvý je neskutočný! :clap:
Robil si ich podľa Westminister abby hrotu? Ten druhý sa naň podobá.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 26 Ún 2013, 08:29
od lasky
pokusil som sa podla neho...akurat ten vazi tusim ze 15 gramov a mne to da 9,5-11gramu...

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 27 Ún 2013, 20:18
od dav1dMldc
Karpy vo svojej knihe tiež spomína bielenie rohoviny peroxidom.
Moc by som to nerobil, až to neporuší štruktúru rohu a nezoslábne to. Myslím, že bielej rohoviny z kráv je dosť a netreba sa tým nejako zaťažovať. Čierna je stejne pekná.
Ale len tak pre info, ako dlho to tam necháva a aký je výsledok? Z toho čo si napísal som neusúdil toho veľa.

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 28 Ún 2013, 08:29
od Pája1111
Na bělení rohoviny jsem se neptal :D Spíše na bělení kosti, nebo parohoviny. Peroxid jsem používal, musí se opatrně a po vyndání velice dlouho oplachovat, jinak proces pořád probíhá a materiál se začne rozpadat...

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky

Odeslal: 28 Ún 2013, 20:09
od Pája1111
PeterL napsal:nepomohla by neutralizácia peroxidu, napr, vymáčanie v zásaditom roztoku
Asi nepomohla, pokud vím, peroxid je žíravina, tudíž zásada, kdyby to byla kyselina, to by bylo jiné :D