Stránka 39 z 115
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 24 Lis 2013, 16:06
od lasky
co ale budes pouzivat teraz do toho luku.. potrebujes aj nejake sipy...aspon tri...

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 24 Lis 2013, 17:42
od blue
Lasky, mozna budou dalsi hroty z nalezu v zapadnich Cechach. Taky doufam, ze aspon tri

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 07:48
od Honza F.
lasky napsal:honzaf tusim ze postracal a nasiel tolko sipov ze sa rozhodol ze samu najlepsie hlada fialove perie...
No, po letošním dobrodružství, kdy jsem hledal své šípy ve fialově kvetoucím jetelu můžu klidně prohlásit, že snad jedině reflexní růžová se v přírodě nevyskytuje.

Co se týká té Ondrovy 80 - nejsem si úplně jistý, jestli je to luk na chlubení. Je to ten, co jsem měl loni v Medlánkách - David na něj koukal a Chano ho zkoušel natáhnout.
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 09:45
od uzdil88
No vzhledem k tomu, s čím jsme tu v Broumově stříleli doteď, tak jo
http://www.luky-sipy.cz/dlouhy-luk-sir- ... ID189.html
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 10:15
od Honza F.
Vidíš Ondro, to jsem chtěl zeptat - přibalili k tomu taky tu slečnu? Jestli jo, tak bych si ho taky koupil.

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 10:39
od uzdil88
Bohužel ne ale vůbec nám to nevadí. My máme svoji blondýnu, která s náma chodí střílet
Jo ještě jeden dotaz ohledně šípů. Mám nějak řešit váhu šípu? Jasně, že mám řešit ale spíš nějaký info. Díks
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 13:21
od Honza F.
9 grains na libru nátahu, čili 720 grain. To je nějakých 36 gramů, ale doporučoval bych tak 40 g.
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 16:23
od lasky
a hlavne sa snaz to mat priblizne rovnake vahove, aby ti to nelietalo kade tade, ak budes strielat do terca...
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 25 Lis 2013, 20:27
od cornus
Ratanové ´´tradičné´´ luky zaplavili trh. Majú ich v každej predajni. Väčšinou pod označením celodrevo alebo bambusové drevo.
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 28 Lis 2013, 21:37
od blue
O tohle se musim podelit

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 27 Ún 2014, 15:28
od cornus
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 26 Bře 2014, 12:42
od Honza F.
Viděl jsem hodně dobových vyobrazení soustruhů, ale tohle je první, kde je jako pružina použito něco hodně podobného luku.

Jacques Besson (c.1571)
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 29 Bře 2014, 13:02
od uzdil88
Dneska jsem byl poprvé střílet z 80ky od Honzy. No....
Ne, že bych nečekal, že to bude snadný ale asi jsem nečekal, že mi bude chybět 10cm do plného nátahu
Vystřílel jsem si 12 šípů a stačilo mi to
Ale už se těším na další střílení

Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 31 Bře 2014, 11:33
od Pája1111
Hlavně nespěchej, dostaneš se do toho. Chce to 2x-3x týdně jít střílet, ale opatrně, ať si nepojebeš šlachy. Hodně dělá správná technika, najednou zjistíš, že to jde na 32" úplně v pohodě.
Re: Lukařský chat - nežvanit v galerii, ale tady!
Odeslal: 03 Dub 2014, 23:33
od Freya
Já se strašně stydím a musím se s Vámi o tu hanbu podělit .... jeden "kamarád" prodává skvělé dřevěné luky a příslušenství:
https://www.facebook.com/ViridisVipero/ ... 207&type=3
nejhorší je, že je to člověk, který všechno ví, všechno zná a kritizovat ho, je osobní urážka ....
právě objednává další jasan, ratan a nějaký (jeho slovy) materiál na reflexní luky ... bojím se co mi fejsbůk dalšího zjeví ...
