Stránka 40 z 79
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 06 Říj 2013, 23:17
od lasky
blue napsal:Jak moc je znamy tenhle zpusob noseni sipu? Udajne je to z nejakyho manuscriptu z 15. st.
http://www.flickr.com/photos/roelipilam ... 168542128/ tu je tiez nieco na gobeline
http://www.flickr.com/photos/roelipilam ... 168542128/ dole daka viazanicka, a ten co to napina ma kolko maximalne 60?
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 07 Říj 2013, 00:17
od lasky
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 27 Lis 2013, 08:27
od Honza F.
Není to zas taková katastrofa. Chce to prostě nějako tu praxi.
Když chceš mít omotávku hezky rovnoměrnou, doporučuji si ji rozměřit - nalepíš brka a pak si uděláš třeba po 0,5 cm tužkou tečky u jedné letky. Stačí jenom několik prvních cm, aby ses chytil.
Může se ale stát, že budeš mít na šípu brka s různým sklonem praporu. Stává se to když kombinuješ různé barvy letek, protože brka jsou z různých zvířat. Tady ti nepomůže nic, jenom metoda pokus-omyl a většinou několikeré velice zdlouhavé omotávání jednoho šípu.
A další věc - zamáčkni si začátek a konec brka, bude se ti pak snáze najíždět omotávkou do praporu. Já než nalepím brka, tak si začátek a konec brka zbrousím několika tahy na šmirglu pěkně do ztracena.
Co se týká použitého vlákna - tady je to o tom, s čím se ti dobře dělá. Já s oblibou používám tenký červený nebo bílý len. Hedvábí jde taky, ale při motání mi trošku klouže mezi prsty, takže ho nerad používám. A je také o dost dražší.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 31 Pro 2013, 00:08
od lasky
Italian quiver, end of 15 beginning of 16th century, Florence/ Similar of this quiver in palace ducal of venice ...
viac neviem
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 01 Led 2014, 10:11
od lasky
quiver in palace ducal of venice
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 01 Led 2014, 10:17
od lasky
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 03 Led 2014, 11:38
od navry
Zdravím, předem se omlouvám pokud jsem svůj dotaz zařadil do špatného vlákna. Případně prosím adminy o nápravu, děkuji.
Jsem začátečník, a dostal jsem nabídku odkoupit pár desítek brk z bronzového krocana. Konkrétně jde o tzv brka z letek velká, malá, a ocasní brka. (tak to definoval prodejce:-) )
U velkých brk z letek mám jasno, ty se hodí.
Dají se však nějak použít i ta krátká,předpokládám sekundární? (šíp pro luk 50 liber, 30-32 palců)
Ocasní nejspíš jen do čelenky....
Jaká je slušná cena za kus, tak abych dotyčnou dámu neoškubal (skoro doslova)? Na některých forech jsem našel i ceny kolem 30-35 kč, což se mi jeví jako dost.
Ještě jednou díky, a hodně úspěchů v tomto roce
Navry
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 03 Led 2014, 20:50
od Kaša
Zdar,
ono ta cena je pro tebe myslím čím nižší tím lepší, ne?
Brka z krocana (všech barev i tyhle strakaté) už upravené (seříznuté na jednu tu půlku) se prodávají za cca 10-15 za kus.
Tohle není upravené ale vypadají hodně hezky , tak si zkus cenu vyvodit sám.
Ještě další věc, ... kdyby jsi měl možnost sehnat dobré husí brka (hlavně šedé ale i bílé) a další druhy brk (dravce,pávy, labutě, atd.),
tak dej prosím vědět, měl bych určitě zájem.
Kaša
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 03 Led 2014, 21:41
od navry
Kaša: Omlouvám se, tohle je jen náhodná možnost. Ta dáma to měla na aukru, ale jako nováček hrozně hloupě nabídnuto.
Tak jsem ji kontaktoval mimo.
Cenu dlouhého brku vidí na 10kč, kratšího na 5kč, a ocasního na 6 kč. Ovšem ráda by se toho zbavila jako celku. Čímž by , cena naskočila na nějakých 12kč při tom množství dlouhých (něco přes sto), a ten zbytek by byl jen něco jako nepotřebný bonus.
A díky za radu, z toho si závěr už udělám:-)
Jo, k těm husám..V zimě už asi nic nebude, vzpomněl jsem si s lukostřelbou moc pozdě, ale vzdálený příbuzný mi do další zimy sliboval vybrat si z husokachen. Použitelné?
Ovšem netuším v jakém stavu je chová a nakolik budou poškozena.
Každopádně bych informoval
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 08 Led 2014, 11:35
od Honza F.
http://ulozto.cz/xfxmXvW4/hroty-muzeum-londyn-zip
Pracně jsem postahoval hroty z laskyho odkazu na muzeum města Londýna. U každého hrotu je uveden typ, rozměry a váha, tedy pokud byly na stránkách uvedeny. Dataci hrotů jsem tam nedával.
Snad se vám to bude líbit.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 08 Led 2014, 20:56
od lasky
honza je pan...

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 14 Led 2014, 10:15
od lasky
http://laskyy.rajce.idnes.cz/typ_16_sweps robil som teraz niekolko hrotov pre holandana strielajuceho s nemcami, vyslovene tento chcel. a chcel aj ine prepisane hroty pre schvalene sipy maju pobocku wbs, dam to na kopu a spisem to ak by to niekho zaujimalo alebo by sa tam chystal.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 14 Led 2014, 15:55
od Pája1111
Pěkná práce

Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 28 Led 2014, 08:06
od Honza F.

Sada 12 šípů do 75 liberního luku pro laskyho. Tyčky na nátah 32" z borovice mají průměr 10 mm, hroty kované od laskyho, peří krocan, omotání červeným lnem, povrch chráněn 3 vrstvami PUR laku. Na přání provedeno zesílení končíků černou rohovinou z vodního buvola.
Celkové váhy vyšly následovně - 2x 43,3g, 2x 43,2g, 3x 43,1g, 2x 42,8g, 1x 43,5g, 1x 45,8g a 1x 45,9g. Až na ty dva poslední, které měly těžší hroty z jiné série, je to docela pěkně váhově vyrovnaná sada.
Re: Šípy, toulce, chrániče a jiné chlapské doplnky
Odeslal: 28 Led 2014, 15:45
od Pája1111
Dost dobře vyvážená sada!!!! I s těmi posledními kusy.....