Těžkooděnec 1350-1400 - helma
Odeslal: 08 Zář 2010, 18:30
Zdravím,
momentálně dávám dohromady kostým těžkooděnce na období 1350-1400 a mám problém s výběrem helmy.
Co jsem prozatím našel na různých fórech, stránkách, obrázkách etc..., tak klobouk se používal jen u střelců/lehké pěchoty, tudíž ten padá, orlí/psí nos padá taky, poněvadž už jich několik ve skupině je a nechcu, abychom vypadali všichni naaprosto stejně.
Chci učitě helmu s hledím (někde jsem četl, že v tomto období se používal šlap s mřížovitým hledím, ale jednak jsem o tom nic víc nenašel a hlavně se mi vůbec nelíbí, vypadá to jako hokejová přilba...).
Prozatím je asi nejslibnějším kandidátem barbuta s hledím ( http://zbroje.cz/02_prilby/2720_1.jpg ), ale u té si nejsem stoprocentně jistý správnou datací a nechci výběr uspěchat na úkor správnosti dobovosti.
Předem díky za rady
momentálně dávám dohromady kostým těžkooděnce na období 1350-1400 a mám problém s výběrem helmy.
Co jsem prozatím našel na různých fórech, stránkách, obrázkách etc..., tak klobouk se používal jen u střelců/lehké pěchoty, tudíž ten padá, orlí/psí nos padá taky, poněvadž už jich několik ve skupině je a nechcu, abychom vypadali všichni naaprosto stejně.
Chci učitě helmu s hledím (někde jsem četl, že v tomto období se používal šlap s mřížovitým hledím, ale jednak jsem o tom nic víc nenašel a hlavně se mi vůbec nelíbí, vypadá to jako hokejová přilba...).
Prozatím je asi nejslibnějším kandidátem barbuta s hledím ( http://zbroje.cz/02_prilby/2720_1.jpg ), ale u té si nejsem stoprocentně jistý správnou datací a nechci výběr uspěchat na úkor správnosti dobovosti.
Předem díky za rady
