Stránka 1 z 3

Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 06:41
od Pája1111
Napadlo mě, že toto vlákno by se mohlo hodit.... Sice píšeme dostřely k lukům, ale tam je to celkem schované a nepřehledné, tak je dávejte sem. Uvádějte sílu luku, dřevo z jakého je vyroben, typ luku, parametry šípu s kterým jste stříleli a podmínky, za jakých jste onoho výkonu dosáhli, tj. směr větru, slunečno, déšť atd. popř. jestli byl vítr silný, slabý atd. Také, jak jste měřili.

Příklad: Luk WB český tis, 125#, nátah 32". Šíp BLBS 52 gramů. Silný vítr do zad, jasno. Délka dostřelu 241m. Měřeno 50m pásmem.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 07:11
od Kaša
Tak OK. Ale myslíš tím nejdelší náš dostřel nebo dostřel různých našich luků?
A musí být měřeno nebo i jen krokováno, protože většina bude mít naměřeno asi jen z medlánek?

U mě...luk WB bulletwood/IPE, 115@32". Šíp BLBS 52 gramů. Bezvětří ;) . Dostřel 220m (medlánky), pak u Jary na louce odhadem 240+.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 07:19
od Pája1111
Myslím tím dostřely vašich luků, nemusí to být nutně jen ten nejdelší dostřel.
Odhady vzdáleností a krokování sem nepiště, to je naprosto k ničemu.
Myslím, že není problém si koupit pásmo ( dá se sehnat ocelové za 300,- Kč ) a opravdu ty dostřely měřit, ne jen odhadovat, nebo krokovat. Pokud někdo chodí střílet na jedno a to samé místo, může tam mít naměřené značky a doměřovat mu potom stačí nějakým krátkým pásmem....

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 08:31
od cornus
Za hodnoverné by som považoval len oficiálne výsledky presne merané na turnaji Medlánky a Pacov. Vieme ako to chodí pri krokovaní

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 09:29
od Kaša
Jak chcete... aspoň nejsou žádné dohady.

Pár dalších údajů:
WB 130@32", jasan, šíp BLBS 52g, silný protivítr, 209m
Drakův 100@32", svída, BLBS 52g, bezvětří, 187m
Pájův starý bambus/IPE, 130@32", BLBS 52g, bezvětří, 216m
Můj ex lepeňák 115@32", livery arrow, bezvětří, 205m
Pájovy tisáky, 125 a 135 na 32", livery arrow, bezvětří, 201m

...bylo i víc ověřených výkonů, ale na další si nepamatuju vzdálenosti

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 09:45
od Pája1111
Myslím, že Kaša to pochopil jako jediný správně... Toto vlákno není o metodice měření, ale o výkonech.
Pokud měříte cyklokomputerem, udávejte to.
Za bernou minci bych však považoval pouze měření pásmem, nebo laserovým měřákem.
Snad ještě lze obohatit údaje o výrobce luku....

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 11:55
od cornus
Tak by som sem dal svoj najdlhší dostrel vôbec.
Plochý agát 54 @ 28, šíp 28 g., bezvetrie, 224 metrov
Okolo dvestovky dosahujem bežne.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 23 Zář 2011, 12:40
od dav1dMldc
pridám sa:
agátový plocháč 50lbs28"; 265m; šíp- 15g flight
agátový plocháč 58lbs28"; 250,5m; šíp- 15g flight alebo 28g šíp a 205m
agátový plocháč 75-80lbs28"; 219,5m; šíp 28g flight; šialený protivietor a hore miernym kopcom
javorový WB 110lbs31"; 190m; šíp 61g ako BLBS
bambus+ipe 95lbs32"; 207m; šíp 65g (180*13,5mm operenie), dole miernym kopcom
brest 103lbs32"; 190m; šíp 65g (180*13,5mm operenie)
jaseň 55lbs28"; 195m; šíp 32g

bez:
merané pásmom na rovine a bez vetru.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 04 Říj 2011, 12:50
od Kaša
Ještě jsem si vzpoměl...
32@31", jasan,šíp cca 25g,bezvětří, 160m
90@30,5", bambus/IPE, silný protivítr, šíp 45g, 180m

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 13 Bře 2012, 15:20
od Kaša
Snad se Pája nebude zlobit když to sem napíšu...
S jeho morušovou cca 135#@32" jsem střelil:
standartem 238m v bezvětří, a cca 243m s lehkým větrem v zádech (ale nedotaženo cca -1")
livery 216m s lehkým větrem v zádech
.. a s jeho 80g šípy (brka typ livery) 210 (lehký vítr do zad)
... zdá se, že se nám klubou skvělé dřeva na self luky kromě tisu - moruše, slivoně (mirabelka, atd), uvidíme co ještě ukáže hloh? - škoda že Cornus pořád dělá s těch svých zajímavých dřev dívčí luky :D

Kaša

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 19 Bře 2012, 21:52
od Pája1111
Kašík při svých posledních rekordech :D

Obrázek

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 25 Zář 2012, 11:29
od Pája1111
Kaša napsal:Zdar, tad teď na medlánkách jsem střelil s mojím 135 morušáčkem 216m livery a 185m quaterpoundem (v bezvětří).
Mám z toho radost, ..... ale ty další disciplíny ... :cry:
Zapomněls zmínit výrobce :D :D :D Ale výkon výborný!!!!! Samozřejmně je to hodně i o střelci.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 25 Zář 2012, 19:34
od markus
Agátom 115 lb na 32´´ som dal v nedeľu na Medlánkach 220 m s BLBS. Myslím, že už fúkal protivietor. Keď sa naučím robiť lepšie tilery a strieľať ako Pája s Kašom, hádam to bude lepšie.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 25 Zář 2012, 20:13
od Kaša
Markusi, jestli je to tak, tak je to vynikající luk.
Škoda že jsem ho nestihl zkusit.

Re: Nejdelší dostřel

Odeslal: 25 Zář 2012, 21:19
od markus
Vynikajúce je viac to drevo, ako luk. Na tileroch ešte musím popracovať. Dostrel sa pokúsim zopakovať