Stránka 1 z 8

zapalne hroty

Odeslal: 30 Říj 2011, 00:05
od lasky
Pokusam sa spravit zapalne hroty, prilozim zopar obrazkov z netu a aj moju pracu , zajtra idem skusit z nimi strelit, do steny na garazi aby sa pokrivili , testy stredovekych zapalnych sipov uz spravil Mark Stretton takze tam nemam co povedat.. takze dufam ze sa pocasie nepokazi a dam dalsie fotky ,tuto temu som zalozil na Pajov podnet a v podstate aj tie hroty robim lebo ma k tomu vyprovokoval..a potrebujem sa naucit prilozit obrazky ,takze prosim o zhovievavost..tak isto nie som zbehli v pisani na klavesnici, pouzil som kamarata googla a nasiel tieto hroty.. nechcem polemizovat o tom ci je spravna datacia ani o krajine povodu.. budem rad ak niekto z vas k tomu nieco napise.. nie som ten co tomu rozumie.. hroty ma zaujali preto ze vyzeraju kovane a su z tulajkou.. kludne doplnte dalsie, budem rad, akekolvek..http://media.photobucket.com/image/fire ... C06177.jpg tento hrot je velmi cisty.. ja ked som sa pokusal spravit sekany hrot tak sa mi to nepodarilo tak cisto.. iste niesom kovac profesional aj ked obcas za moju pracu beriem tovar alebo peniaze..som samouk s 14 dnovym kurzom na skole ako sa vyraba kutac.... moj nazor na jeho vyrobu je takyto ,rozsekol , rozvinul a zacistil kladivom a potom zavaril v ohni ak je to vobec nalez..kvoli tomu malemu zaseku v ramen co je k nam najbilzsie si myslim ze to je sekane.. nie rezane flexou, prilozim aj obrazok hrotu ktory je rezany flexou, rovnake chyby mam aj ja a su vidiet aj na Coleho hrote.. alebo to robil macher co vie kladivo pouzivat a nepotreboval to plne otvarat a jednoducho prisiel na nieco na co ja nie... aj ked je pravda ze ,ja som mudry ako spravit taky sekany hrot druhy den, mozno casom prideme na to ako to spravit..

Re: zapalne hroty

Odeslal: 30 Říj 2011, 10:42
od Drak
Já jsem ten hrot už párkrát dělal. Jeden má myslím Jarda. Chce to sekat. Ostrý tenký sekáč a je to.

Re: zapalne hroty

Odeslal: 30 Říj 2011, 17:56
od lasky
hroty predtym ako s nimi bolo strielane 1 maly hrot. ma 23 gramov
2 stredny hrot ma 46 gramov
3 velky hrot ma 49 gramov
dovodom strielania bolo to ze som chcel vediet ako sa zachovaju otvorenia pri strelbe do steny, ci sa cibulka roztiahne ako sa predpoklada ze to ma robit... maly hrot bol strielany z 58 libroveho laminatoveho luku od Lukbisu, stredny a velky hrot boli strielane z drevenneho 127 libroveho luku od Hawkinda ,dlzky natahov u maleho hrotu boli asi 81cm a o stredneho a velkeho asi 76az 78cm viac zatial s tym lukom nedam... najrv som siel na pole kam chodim strielat aby som skusil dostrel, asi je blbost pisat ze samozrejme ze tie tazke hroty padali na asi 100krokov a ten platorez ktory je s nimi na fotke asi na 120 krokov , dlzky dostrelu u hrackarskeho luku boli asi o 100krokov dlhsie, pocasie pod mrakom bezvetrie, sipi mam ake mam ,som rad ze mam s cim trenovat natah u silneho luku , ked budem mat lepsie pochvalim sa..zaujimave pre mna ako novacika bolo ze ak som strielal do dialky ,tak som niekolko krat dokazal dat plny natah u silneho luku ,kym pri vodorovnej strelbe do steny som dal len vyssie uvedene natahy, postup vyroby hrotov bol najprv stredny hrot vidiet krivost a tiez ma odtrhnute jedno rameno ,ktore som musel zvarit elektrikou , potom velky hrot a nakoniec maly hrot, ktory ma problem v tulajke a este stale som hladal cestu, vyssie som spominal problem preseknutia , necistoty sekania takze dufam ze to na obrazkoch vidiet , snad sa casom naucim robit so sekacom... :) a stopy po rucnej praci nebudu tak viditelne.. kvoli tym chybam som ani prilis neriesil krivost a dokonalost prechodov vedel som ze hroty skoncia na fotke plnej nepodarkov...takto boli aspon pouzite na skusku..pri praci na velkom hrote som spravil dalsie sekace, tak ako pise Drak, tenke ale aj tak to este nebolo ono...

Re: zapalne hroty

Odeslal: 30 Říj 2011, 18:55
od lasky
maly hrot ktory bol streleny z 58 libroveho luku ,prvy vystrel zbrzdila omietka a druhy vystrel narazil do tehly a cibulka sa roztiahla ,tiez tulajka povolilo lepidlo, pouzil som tycinku do tavnej pistole. som spokojny s cielom skusky.

Re: zapalne hroty

Odeslal: 30 Říj 2011, 19:15
od lasky
stredny hrot.. ten vydrzal zasahy do steny a tak som musel pouzit dlazdice co mi zostali po prerabani domu. vzhladom k prilis malemu rozseknutiu roztiahnutie cibulky nieje viditelne okom aspon pre mna ;)

Re: zapalne hroty

Odeslal: 30 Říj 2011, 19:32
od lasky
velky hrot, tak isto vydrzal zasahy do steny a tak pomohli dlazdice, tam uz je roztiahnutie viditelne volnym okom, povodne nebolo v mojom umysle ho pouzit chcel som ho nauťhlicit a kalit ale kedze predosli sip vydrzal a nezlomil sa tak som ho skusil strelit, mam len tri sipi s ktorymi mozem trenovat takze je pre mna skoda ho znicit ,zatial... a ked som skusal robit hroty pred tym ,tak som polamal mnozstva tyciek z baumaxu na plechoch takze som sa bal ze budem behat po poli s dvoma sipmi :D zaver .. skusil som stredoveky postup, naucil som sa spravit hrot, a v podstate uz len cakam na nejaky obrazok originalu aby som si nohol moje domienky overit... som spokojny s mojou tulajkou aj ked hroty neboli rovne aj tak to nepolamalo drevo z baumaxu. buk , dub? som spokojny s vahami hrotov lebo sa velmi priblizuju k vahe Markovho hrotu, som spokojny s tym ze som vytiahol dalsieho jezka z klece... :banan: co dalej... spravim dalsie a niekedy mozeme skusit ci uz Markov test alebo ich roztiahnut ,nieco tam vlozit pockat kym to vypadne a zapalit niekde stoh slamy :D v Markovom teste asi uz nic nove nepovieme , tak budeme aspon spravach... ak ma niekto nejaky napad tak sem s nim.

Re: zapalne hroty

Odeslal: 31 Říj 2011, 13:11
od Pája1111
Pěkné :thumbup: Pokoušel jsem se někde sehnat obr. originálů, ale nic jsem nenašel.... Nemáte někdo?

Re: zapalne hroty

Odeslal: 31 Říj 2011, 14:27
od lasky
http://www.bowmania.sk/ tam klikajte komentare ,zaujimavosti, potom test stredovekych hrotov v nich najdete aj markov pouzity ohnivy hrot s cibulkou, je to v slovencine ,tie dalsie pouzite v teste som robil tiez ale neboli prilis vhodne na ukazku , kvoli nevhodnemu postupu ,takze niekedy inokedy...

Re: zapalne hroty

Odeslal: 03 Lis 2011, 00:04
od lasky

Re: zapalne hroty

Odeslal: 02 Pro 2011, 13:13
od lasky

Re: zapalne hroty

Odeslal: 20 Pro 2011, 12:17
od lasky
chcel by som spravit ten zasobnik na sipi na pase vysie na obrazku .co tam maju...z prutia ale najprv z ako test z pedingu alebo papiera dlzka 70cm sirka dna 25 a najuzsie miesto 15 ma niekto nieco proti tymto rozmerom?ale premyslam aj nad moznostou podoby presypacich hodin kde by ta mensia cast bola asi 10 cm vysoka..

Re: zapalne hroty

Odeslal: 03 Črv 2012, 12:54
od lasky

Re: zapalne hroty

Odeslal: 03 Črv 2012, 17:30
od hawkwind
To poslední nejsou zápalné hroty, ale speciální terčové - na střílení do udusané hlíny. Šíp jednak nezajede tak hluboko, druhal je ten zásah pak vidět i na dálku.

Re: zapalne hroty

Odeslal: 03 Črv 2012, 20:44
od lasky
si ma nepotesil....

Re: zapalne hroty

Odeslal: 24 Črv 2012, 12:43
od lasky