Stránka 1 z 6
Libušín 2014
Odeslal: 26 Led 2014, 10:57
od MLuks
Přátelé, opět na mě padlo rozplánování tábořiště. Prosím o zaslání výpisu stanů všech spolků (za každý spolek jeden seznam) a to v následujícím tvaru:
Majitel - typ stanu - rozměry stanu - prostor nutný pro lana kolem stanu.
Příklad:
Kolštejn - pavilon - průměr 5m - lana 3 m od kraje stanu
Dále by se mi hodil počet ohnišť, která dotyčný spolek potřebuje a přibližný prostor, který je požadován kolem ohniště.
U popisu se nebojte rozepsat všechny parametry - čím víc rozměrů (půdorysných), tím lépe to umístím.
Dík

Re: Libušín 2014
Odeslal: 27 Led 2014, 13:16
od Lazar
Lazar - kruhový jednoloukoťový - průměr 3,5m - +1m průměru na lana.
Lazar - áčko - 1,5x2,5 - +0,5m na každé kratšístraně na lano.
Ogaři - ohniště 1ks čtvercové, podlouhlé, kuchyňské + kuchyně s plachtou cca 3x4m +0,5m pro lana v každém směru.
Re: Libušín 2014
Odeslal: 27 Led 2014, 20:33
od Jiří
Česneku a nemáš schovaný ty překrásný vystřihovánky, cos vyráběl loni? Za CP se (pokud nepřekvapí Chomi s novým stanem) počet stanů ani jejich velikost, myslím, nemění.
Re: Libušín 2014
Odeslal: 27 Led 2014, 21:27
od MLuks
Vystřihovánky jsem vyhodil, mám jen fotku a z té zrekonstruuji mapu. Stany budu potřebovat znovu.
Bojím se jen toho, že jsem mapu měřil ještě před rozšířením tábora směrem k hospodě.
Re: Libušín 2014
Odeslal: 28 Led 2014, 20:52
od kybl
Stany Betlémská - Kýbl: 2,5x4,5 metru i s lanama, okopem a nějakou rezervou
Kozlík: 2,5x4,5 metru i s lanama, okopem a nějakou rezervou
Monika: 1x něco kolem 5x2,5 m vlez z boku,
1x ačko cca 2,7 x 2m ,
1x kuchyň by měla být 3,3 x 4 m plus ohniště
Václav: 1x 2x 4,5 m
2x rogalo cca 4x2 m i s lanama
Všechno jsou stany typu A
pokud jsem na něco zapoměl tak doplnte
Re: Libušín 2014
Odeslal: 28 Led 2014, 21:52
od Monika
kybl napsal:Stany Betlémská - Kýbl: 2,5x4,5 metru i s lanama, okopem a nějakou rezervou
Kozlík: 2,5x4,5 metru i s lanama, okopem a nějakou rezervou
Monika: 1x něco kolem 5x2,5 m vlez z boku,
1x ačko cca 2,7 x 2m ,
1x kuchyň by měla být 3,3 x 4 m plus ohniště
1xrogalo
1x k cestě na dohled od kuchyně krámek
Václav: 1x 2x 4,5 m
2x rogalo cca 4x2 m i s lanama
Všechno jsou stany typu A
pokud jsem na něco zapoměl tak doplnte
Re: Libušín 2014
Odeslal: 31 Led 2014, 17:06
od František Poch
Za Hauberk to vypadá asi následovně páně Česneče:
kužel 5m průměr.
2x áčka :4m x 2m + metr kolem na lana a kdejaké mechanismy.
1xáčko 150 cm x 250 cm + opět cca metr kolem na lana
1xáčko 3m x 2m + opět ty lana a lanka
negrárko:4,5mx 4 metry a zase ten metr na lana
a ohniště budeme mít společné s páně Česnekem?Nebo jak herr oberst??
Re: Libušín 2014
Odeslal: 31 Led 2014, 18:46
od MLuks
Ohniště je na vás - já osobně se nebráním prodlouženému kuchyňskému ohništi (dá se lépe hospodařit se dřevem). Domluvíme se soukromou zprávou.
Party ohniště má pokud správně chápu někde uprostřed tábora a má být společné pro všechny spolky svazu (jak bylo dohodnuto kdysi na jednom meetingu)
Re: Libušín 2014
Odeslal: 01 Ún 2014, 14:27
od Lazar
Tak svazové centrální ohniště + utilitární ohniště dle spolku a kuchyně.
Re: Libušín 2014
Odeslal: 07 Ún 2014, 17:14
od Lazar
Dále za Ogary:
Pepsin - áčko s pergolou cca 2x4 metry + prostor okolo + malá pergola
Vojtěch - jehlan 3x3
Koudy - áčko s apsidami 4x6,5m plus prostor pro stříšku - aspoň 2x4m od stanu na lana u vchodu
Sýkorka - áčko asi 2x3 metry
Jistě ještě přibude alespoň kovárna
Re: Libušín 2014
Odeslal: 07 Ún 2014, 20:31
od Lazar
A přidávám
Blakie - áčko 3x2m
Re: Libušín 2014
Odeslal: 13 Ún 2014, 23:04
od Lazar
Kovárna: Stan cca 6x3metry + plachta do predu dalsi tři, potřebují být vytočeni směrem do uličky
Draco: acko 2x2m + vepredu a vzadu prostor na lana cca pul metru
Re: Libušín 2014
Odeslal: 14 Ún 2014, 12:00
od MLuks
Kovárnu chceš vytočit do uličky táborové, nebo do uličky kudy chodí diváci?
Obojí je možné a kovárna by mohla být pěkná atrakce hned vlevo po vstupu do tábora (takový ten ocásek, kde měli tábořit Poláci) - nemuseli bychom pak stavět tolik plotů

Re: Libušín 2014
Odeslal: 14 Ún 2014, 14:32
od Lazar
Mají prodávat takže do uličky pro diváky. Ale asi by bylo dobré aby nebyli úplně odděleni od zbytku Ogarů.
Re: Libušín 2014
Odeslal: 25 Ún 2014, 08:08
od MLuks
Tak jsem počítal stany a dospěl jsem k názoru, že to rozdělíme cca takto:
CP = Civitas Pragensis
GJS = Gléva Jana Smiřického
H = Hauberk
HT = Družina Hynka z Těchlovic (nepřijede-li, vznikne prostor využitelný pro jiné stany)
OP = Ogaři (kovárnu bych umístil do špičky tábora)
Prosím o výhrady ke konceptu.
1) Nejste-li si jisti, zda se Vaše stany vejdou do Vašeho koridoru, doporučuji vytisknout Váš úsek + měřítko a zkusit si tam ty stany poskládat (třeba vystřižené z kartonu a to v měřítku).
2) Mapa je celkem přesná, ale jelikož jsme ji rozměřovali jen pravěkým pásmem, tak jsou možné chyby až 50 cm
3) Velký prostor v koridoru GJS není proto, že bych byl hamižný, ale slouží k šikování vojska, modlitbě a případně k večírku.
Mapa v lepším rozlišení:

- Komprimovano.JPG (153.33 KiB) Zobrazeno 9807 x