Stránka 1 z 8

Heavy metal

Odeslal: 01 Srp 2008, 13:17
od hawkwind
Máte silný luk? Zajímá vás destrukce a ničení? Ne? Ale určitě byste jeden chtěli! Postujte zde :bom:

Re: Heavy metal

Odeslal: 01 Srp 2008, 20:17
od hawkwind
Pro začátek fotka Siegfrieda se 120# lukem.

Obrázek

Enjoy!

J.

Re: Heavy metal

Odeslal: 04 Srp 2008, 09:28
od Pája1111
110#@33" Materiál cypřišek nutkajský - není to moc dobré dřevo na luky, je sice hodně elastické, ale není dostatečně tuhé.Proto jsou rozměry luku dost olbřímí. Šířka v rukojeti 42mm!
Konce jsou naohýbané teplem do reflexu, spodní špice se hůř tvarovala a má o trošku menší úhel zahnutí. Břicho luku je ožíhané.
Dřevo při opracování výrazně voní, spíš smrdí, při žíhání břicha je to úplně k nevydržení...
Základka z slonové kosti ve tvaru lilie ( tu si ovšem dodělal nový majitel )
Dostřel s 55g šípem cca 170m.
První foto, je hrubý polotovar.....
Obrázek
Obrázek
Fulldraw
Obrázek

Re: Heavy metal

Odeslal: 04 Srp 2008, 11:39
od hawkwind
Tak tady je Janek střílející lukem 105#/30" materiál je zase jednou nukleární jasan....

Obrázek

Re: Heavy metal

Odeslal: 04 Srp 2008, 11:45
od hawkwind
A série jasanových luků z téhož materiálu.
85/33"

Obrázek
Obrázek

120#/32" (Siegfriedův luk)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

(Vyfocenou po té, co jsem po lineoleu neustále klouzal tažen k luku) :badgrin:

90#/32" s rohovýma končíkama
Obrázek
Obrázek

Enjoy!

J.

Re: Heavy metal

Odeslal: 04 Srp 2008, 11:51
od hawkwind
A ještě moje maličkost střílející mým prvním velkým lukem od Pipa Bickerstaffa, Osage backed hickory 90#/28" zde nataženo na cca 31".

Obrázek

J.

Re: Heavy metal

Odeslal: 31 Říj 2008, 20:54
od Romikov
Ohledně silných luků mne zaujala debata o tureckých jízdních lucích a jejich dostřelu kde překonávají v některých připadech i luky dlouhé anglické, doposud jsem žil v domění že jízdní luky neměli takovou ůčinost a vyznačovali se o hodně nižžší razancí. zdroj- Viz...
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?n ... cle&sid=71

Re: Heavy metal

Odeslal: 31 Říj 2008, 21:55
od Kaša
No já slyšel že ten velký dostřel je hlavně tím, že jezdeckými reflexáky střílely
lehké šípy,které jsou na tento typ luku optimální.
Dlouhé luky pracují dobře s težšími šípy.

Kaša

Re: Heavy metal

Odeslal: 01 Lis 2008, 17:57
od hawkwind
Ono to je tak, že ty lidi co tak onanujou nad těma rohovejma lukama nedělaj absolutně rozdíl mezi typem (kterých je spousta) a mezi tím jestli jde o luk sportovní, nebo vojenský. Často používají výkony střelené speciálním sportovním náčiním jako doklad superiority těchhle luků.
Adam Karpowitz dělal nějaké testy s tureckýma, ale turecké a korejské (které vychází z tureckých) jsou právě ty dva typy které jsou mechanicky nejúčinnější.
Ty mongolský nebo madarský a sino-manchu luky vůbech jsou líné flundry stavěné na střílení těžkých šípů a mají podobný výkon (nebo horší) než dřevěné.
Jinak ale nejsou hard data, takže honičům nezbývá než honit a my co máme alespon´půl mozku rozumíme tomu jakej je rozdíl mezi flight lukem a lukem na válčení.

J.

Re: Heavy metal

Odeslal: 16 Lis 2008, 12:37
od Romikov
Siegfried napsal:Nevím teda kdo to promazal, ale protože to obsahovalo spoust perel ikdyž ve svinstvu, je to škoda. stačilo smazat nadávky a flame .) A nechat věcné části příspěvků...
Nevím co bylo máznuto, jinak Hawkwind a Pája vedou toto oddělení a vedou si dobře. Pokud nedělal úpravy Radim tak to jsou oni kdo spravuje toto téma. Navíc chápej že každý si nemůže hrát na popelku a přebírat hrách.

Re: Heavy metal

Odeslal: 16 Lis 2008, 23:32
od hawkwind
Smazal jsem to já. Mr. Mergen je podle mě jeden trotl z lukostřelce, který zatím udělal jeden nebo dva hnusné flatáky a měl tu drzost se tam srát do mě, až do bodu, kdy jsem odtamtud odešel. Nicméně, normální člověk by se do mě nesral na mém vlastním trávníku - když je nahoře napsáno "moderátor - hawkwind".
Ergo at´vyfakuje tam odkud přišel.

J.

Re: Heavy metal

Odeslal: 24 Pro 2008, 14:04
od Pája1111
Poslední počin,který jsem dodělal.Tisový LB 125#@32". N/N 80". Střed 38mm/34mm.Celková hmotnost 900 gr.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Až ho natáhnu,jestli vůbec, dám sem foto plného nátahu. :D

Re: Heavy metal

Odeslal: 01 Led 2009, 22:54
od Grum
teď jsi to trochu napravil, je to tak, k jádru jde spodek botky, jak je tam ten tmavý pruh. a už ti to tu nebudu zasírat.
Ještě můžu vyfotit starý "kyrys" (mé první veledílo asi 8let staré :D ), do kterého jsem udělal krásnou dírku, přestože jsem trefil přední hranu, kde je nanýtován 2mm pruh na 2mm podklad. Následná 30mm kule z hákovnice tu dvojku neprostřelila, ale kyrys se prohnul celkově tak, že bych v něm být nechtěl. Překvapivě to neprostřelí starý monitor čelně, je tam moc bordelu :) .

Re: Heavy metal

Odeslal: 01 Led 2009, 23:22
od hawkwind
Když střílel Papi s Brodanem na ten starej kyrys co jsem dělal asi tak před stejnou dobou, ten byl z kotlářského tvrzeného plechu, cca 1.6-1.8 mm - tak píštala na tom udělala jenom nástřel, ale arkebuza to pěkně zmasakrovala. Nicméně, to je s moderním prachem. Oni měli k dispozici velice pomalý černý prach, pravděpodobně 3X méně výkonný než moderní černé prachy. Každopádně by v tom člověk nechtěl bejt.

J.

Re: Heavy metal

Odeslal: 02 Led 2009, 12:14
od Grum
S tím prachem známá věc, ani to naše střílení neberu jako experiment, spíš potřebu se vyřádit. Proto ten 19" monitor :D Taky jsme stříleli cínovými kulemi.

Jinak, pokud se podaří zbraň schválit, bude na prodej, už mám připravenou další hlaveň, tentokrát kruhového průřezu a s pánvičkou na boku. Takže se objevovat můžou, záleží na zájmu a koupěschopnosti ;)