Stránka 1 z 1

Kdo ví co?

Odeslal: 16 Kvě 2015, 09:55
od Viola
Obrázek
Ahojtě,

nevíte, jaká by mohla být konkrétnější datace tohto předmětu?

A jakou technikou byl asi vyroben? :D

Re: Kdo ví co?

Odeslal: 17 Kvě 2015, 13:03
od Honza F.
Nejsem odborník, ale tohle hodně připomíná takový ten jídelní bodec. Dataci netuším.
viewtopic.php?f=153&t=2322&p=49471&hili ... ADk#p49471
Vykovaný bodec a na něj dutým nýtkem přinýtovaná rukojeť.

Re: Kdo ví co?

Odeslal: 17 Kvě 2015, 14:17
od Heinrichvs
Jílec vypadá i dle analogie na dýku 15 stol. navíc má i trubkový nýt jak je vidět. Čepel vypadá na bodec, takové ty 15kové bodce jak píše kolega. Poslední dobou mi přijde, že by ty bodce mohly být klidně i ocílky.
Je to dle všeho kvalitně konzervované a nejlépe je to odevzdat do místnímu archeologovi do muzea či do jiného archeologického pracoviště. Dnes se už slušným detektorářům hlavy netrhaji :-)