Videa o střílení a lucích, filmy

Luky, šípy, kuše atp. -moderovaná diskuse.

Moderátoři: Pája1111, hawkwind, lasky

Kaša

Re: Videa o střílení a lucích, filmy

Příspěvek od Kaša » 25 Lis 2019, 16:02

To je jasné Lasky že jde o prachy až na prvním místě, ale je škoda že od té samé společnosti vyšel velmi dobrý historický film (Outlaw King),
a pak zase dosti špatný (již zmíněný The King) .... ale když se podíváš tak jsou jiní scénáristi i režiséři.

Ono když je něco špatné tak se to mezi lidma roznese a nebude to tak úspěšné a tedy to nepřinese zas tak moc prachů.

earendil

Příspěvek od earendil » 25 Lis 2019, 16:28

Adorea dělá super choreografie, ale i ty jsou docela fantasy z hlediska toho, jak dlouhý tam bývá každý souboj. Což je zase, jak píšeš, aby se bylo vůbec na co dívat. Já si dovedu užít daleko víc dnešní sportovní souboje, byt' jsou super rychlé, ale jen díky tomu, že to sám dělám a mám na co se v nich dívat.

Kaša

Příspěvek od Kaša » 26 Lis 2019, 15:00

Kaša napsal:
23 Lis 2019, 00:23
Zdar,
a další video od Toda kde rozebírají s Dr.Cpwellem bitvu u Azincourtu.
https://www.youtube.com/watch?v=b1dFzFwgrfE

Hlavně mě překvapila informace že na tom tažení Angličanů skrz severní Francii nebyly vojáci s úplavicí ....
protože ty co ji přežili při obléhání Harfleur byli potom posláni domů. :bom:

A trochu mě mrzí že se nevěnují trochu i metalurgii použitého vybavení, protože to mají asi za vyřešené ....
ale já si myslím že hlavně použitý (moderní) materiál na kyrys byl docela zkreslujícím faktorem výsledků.
A taky dle mého špatný matroš na šípech (o možná jejich ostrost - jak naznačoval Drak).

Jo a kdo je schopen čtěte komentáře pod videem .... jsou tam zajímavé informace.
No a pokud se Vám nechce číst hodně komentářů, tak doporučuju se soustředit na příspěvky od PolluxVarangir,
ten očivodně ví o čem mluví a má hodně načteno. :thumbup:
No a když už jsem to tady tak rozproudil ..... :badgrin:

Jsem rád že Dr. Capwell uznal to (co jsem tvrdil pořád), že jak tvrdil že nestříleli na dálku, ale jenom napřímo je blbost,
ale že tím chtěl říct, že to střílení na blízku asi bylo u Azincourtu dost převažující střelba.

Ale dobře tuto myšlenku napadá ten PolluxVarangir, který píše proč by tak moc požadovali trénování střelby na dálku*, když ji v reálné bitvě ani nepotřebují!
* To jak vyžadují zákony že žádný muž nad 24 let nemůže střílet lehkými šípy pod 220 yards (nebo 240yds?).

je dobré že slibují že udělají další testy, a to včetně střelby na kyrys z boku, což myslím že tato střelba byla velmi častá, jelikož většina lučišníků byla na křídlech,
a taky většina útoků se vedlo na střed kvůli poražení a zajmutí/zabití krále.

Odpovědět

Vrátit se na “Historická střelba”