Stránka 1 z 2
Doprovodný program pro děti
Odeslal: 24 Črc 2008, 10:11
od Siegfried
Potřeboval bych pár lidí co by v rámci "dětské stezky" pomohli bud jako že budou u stanovišt co zatím máme, tedy vrhací sekeri a vrhací kopí... by s mohlo udlělat jako sranda výcvik a pak třeba řemeslníky co budou u něčeho svého a jenom když tam přijdou dětska s questem jim řeknou pár vět a pošlou je dál... popř, dají razítko

Re: Role účastníků
Odeslal: 24 Črc 2008, 10:28
od Olaff
Ak mozem k tym atrakciam, robievali sme svojho casu cosi podobne, volalo sa to Rytierova cesta... Bol nejaky pocet stanovisk, napr. strelba z luku, kuse, vrhacie sekerky, hod ostepom, chytanie vencekov na mec, atd... Na kazdom stanovisku bol nejaky zodpovedny clovek z nasej mladeze... Vydali sa "historicke dekrety", kde boli vypisane tieto stanovistia, dieta alebo divak si skusili, boli stanovene nejake podmienky, ktore musel splnit, ak splnil, dostal podpis od zodpovedneho an discipline... Ked mal tusim viac ako polovicu splnenu, mal narok byt pasovany na rytiera niektorym z nasich plechacov... Dokazom o pasovani na rytiera bol dekret, kde bolo napisane cosi v zmysle "ten a ten v taky a taky den roku Pana obstal v mnohych narocnych skuskach a bol pasovany na rytiera...."
Na konci sme vsetkych rytierov a hradne damy /dievcata sme pasovali na tento titul/nechali zlozit rytiersku prisahu a praskli z dela na ich pocest...
Deti boli hotove, rodicia ich fotili odusu...
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 14 Črc 2009, 14:36
od Siegfried
Takže bych rád rozjel tu dětskou stezku co mě napadá:
Vrhací sekery (Domluvím zapůjčení z Curie s Wothanem)
Vrh oštěpem (
Střelba z luku
Chytání věnečků na meč
Boj na kládě ?
kdo má další nápady ať napíše a prosím dobrovolníky k obsluze aby se přihlásili, uděláme to tak aby se lidi prostřídali a nikdo tam nebyl extrémně dlouho.
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 14 Črc 2009, 14:42
od Indy
Vyřež do fošny díru, namaluj rytíře, vyrob pár pešků plněných pískem a můžou házet do díry.
A na té kládě vyrob pár molitanových či látkových pešků, ať se řežou a shazují.
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 14 Črc 2009, 18:12
od Jirik
Siegfried napsal:Takže bych rád rozjel tu dětskou stezku co mě napadá:
...
Boj na kládě ?
....
Boj na kládě vynech - už sem zažil zlomenou nohu a byl to pěknej prů...
Jiřík
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 14 Črc 2009, 20:20
od Mahy
Že jsem tak smělý- dej jim pešky, malý štíty, nažeň je do vymezeného placu a uvidíš jak se zabaví! Vyzkoušeno! Nedostaneš je odtud

Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 14 Črc 2009, 20:37
od hawkwind
Já se klidně zapojím Sigi.
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 15 Črc 2009, 09:01
od Siegfried
Hawkwind: Mno a nechtěl bys na starost luky? Samozřejěm tě někdo prostřídá, ale že to umíš .)
Jirik: OK kládu dám do rezervy a zkusím nepoužít

Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 24 Črc 2009, 12:01
od Ignac
Ještě jednu "dispiclínu" jsem viděl pro děti. Měli pomocí malého cepu schazovat kuželku namalovanou jakožto křižáka a nesměli přitom přešlápnout, takže se musely docela nahnout, aby měly v cepu nějakou razanci... Vyfotil jsem si to, tak se po té fotce ještě podívám.
Tu sú:
Tak co vy na to?
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 29 Črc 2009, 12:25
od Jelas
Nejsem si uplne jistej jestli se to hodi zrovna sem, ale onehda jsem nekde narazil na zminku ze schanite na Zbiroh nejakej srot do kteryho by se dalo strilet - proste neco na odpis. Pokud by byl zajem, tak muzu dotahnout svuj starej kyrys.
Otázky do soutěže/děstké stezky
Odeslal: 29 Črc 2009, 13:19
od Šimon z Curychu
1. Co jsou to "bruchy" ? (kdokoliv)
2. K čemu se používala "kozí noha" ? (střelci)
3. Co nebo kdo je "oboroh" ? (vesničané)
4. Kdo jsou "Švábové" ? (kdokoliv)
5. Čím si lidé v 15.století nejčastěji sladili jídlo? (kuchyně)
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 29 Črc 2009, 13:21
od Dášenka
Na otázku 5 je poněkud rozsáhlá odpověď

Co tam dát třeba "nejčastěji" nebo tak něco?
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 29 Črc 2009, 13:23
od Šimon z Curychu
Dášenka napsal:Na otázku 5 je poněkud rozsáhlá odpověď

Co tam dát třeba "nejčastěji" nebo tak něco?
proč ne, upravil jsem to
Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 29 Črc 2009, 13:27
od Dášenka
Super! Takže jim máme říkat že medem a budou to mít dobře?

Re: Doprovodný program pro děti
Odeslal: 29 Črc 2009, 13:54
od Šimon z Curychu
Dášenka napsal:Super! Takže jim máme říkat že medem a budou to mít dobře?

med určo, ovoce též, pokud vím
ale já toho moc o vaření nevím
